Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Marlon nie bierze udziału w treningu i udaje się do Nicei

 29 sierpnia 2017, 12:51

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 36 komentarzy

Marlon Santos nie pojawił się dzisiaj w Ciutat Esportiva na porannym treningu. Kataloński klub poinformował na swoim koncie na Twitterze, że brazylijski zawodnik jest w trakcie finalizowania swojego wypożyczenia do drużyny OGC Nice.

FC Barcelona zamieściła na Twitterze następującą wiadomość: „Za pozwoleniem klubu Marlon nie trenuje w oczekiwaniu na zamknięcie operacji wypożyczenia do Nicei”. Oznacza to tym samym, że 21-letni Brazylijczyk jest bardzo bliski przejścia do zespołu z Ligue 1.

Mundo Deportivo informuje, że Marlon już wczoraj wieczorem udał się do Nicei, aby ustalić szczegóły porozumienia. Według doniesień katalońskiego dziennika Francuzi będą mogli wykupić środkowego obrońcę za 20 mln euro, choć Barça zachowa sobie opcję pierwokupu po pierwszym roku występów Marlona w Ligue 1.

Czytamy, że początkowo widziano szansę na to, aby Marlon Santos był członkiem pierwszej drużyny prowadzonej przez Ernesto Valverde, lecz ostatecznie nowy szkoleniowiec Barçy nie zdecydował się na podjęcie takiego kroku. Trener Barcelony stwierdził, że lepszym rozwiązaniem dla rozwoju Brazylijczyka będzie jego wypożyczenie do silnego zespołu, w którym będzie mógł liczyć na minuty i zbieranie niezbędnego doświadczenia, aby następnie móc wrócić na Camp Nou, będąc już dojrzalszym zawodnikiem.

Wraz z odejściem z drużyny Marlona w zespole zwalnia się jedno miejsce dla gracza nieposiadającego paszportu jednego z krajów Unii Europejskiej. W tej chwili jedno z trzech takich miejsc jest zajęte przez Paulinho. W przyszłości limit może zostać wypełniony poprzez sprowadzenie do drużyny Philippe Coutinho i Yerry’ego Miny.

Udostępnij:

Komentarze (36)

Gorące tematy