Oficjalnie: Dembélé fichado!

Ola

25 sierpnia 2017, 17:09

FCBarcelona.es

718 komentarzy

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej o pozyskaniu Ousmane'a Dembélé z Borussii Dortmund.

Klub zapłacił za napastnika 105 milionów euro + zmienne. Zawodnik podpisze pięcioletnią umowę z klauzulą odstępnego w wysokości 400 milionów euro. Będzie występował z numerem 11 na koszulce.

Dembélé w niedzielę przyleci do Barcelony, a w poniedziałek przejdzie badania medyczne, złoży podpis pod umową i zostanie oficjalnie zaprezentowany. Szczegółowy harmonogram tego dnia zostanie podany w najbliższym czasie.

Urodzony 15 maja 1997 roku we francuskim Vernon Dembélé jest jednym najbardziej obiecujących młodych zawodników na świecie. Skrzydłowego cechuje duża szybkość, umiejętność dryblowania i uniwersalność. O jego dużej jakości mogli się przekonać kibice francuskiego Rennes oraz Borussii Dortmund. Ousmane Dembélé może występować na obu skrzydłach. Warto podkreślić, że w zeszłym sezonie był zawodnikiem z największą liczbą udanych dryblingów w Bundeslidze (103).

20-latek rozegrał siedem meczów dla seniorskiej reprezentacji Francji, w której miał okazję występować razem z Saumelem Umtitim i Lucasem Digne. W poprzednim sezonie Dembélé zdobył 10 bramek w 49 spotkaniach i był trzecim najlepszym asystentem w Europie (20 asyst we wszystkich rozgrywkach). To bez wątpienia decydujący gracz z wrodzonym talentem, który czyni go jednym z najlepszych piłkarzy w Europie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jechać po Coutinho! a potem wcisnąć komuś Ardę i Gomeza i jeszcze Seri!

@MrShakira: Nie Gomeza -,- Gomes niech zostanie, Arda Douglas Verma out i będzie w miarę Ok. Ewentualnie pomyśleć o wypożyczeniu lub transferze Rafinii z opcja pierwokupu.

@MrShakira: I hazard jeszcze i Pogba a i jeszcze Isco!
« Powrót do wszystkich komentarzy