Brat i przyjaciel Dembélé świętują z powodu transferu Francuza do FC Barcelony [Aktualizacja - 20:57]

Majerr

24 sierpnia 2017, 19:44

Mundo Deportivo/Własne

238 komentarzy

Wydaje się, że transfer Ousmane’a Dembélé na Camp Nou jest nieunikniony. BeIN Sports jako pierwszy informował o porozumieniu, jakie Barça osiągnęła z Borussią, a następnie L’Equipe potwierdził, że Francuz będzie drugim najdroższym transferem w historii piłki nożnej.

Do momentu pojawienia się oficjalnej informacji o transferze Dembélé na Camp Nou należy wstrzymać się ze świętowaniem, gdyż w dalszym ciągu żaden z przedstawicieli któregokolwiek z klubów nie potwierdził, że Francuz zostanie graczem Blaugrany.

Z okazaniem swojej radości nie wstrzymali się natomiast brat i bliski przyjaciel piłkarza Borussii. Malick, brat piłkarza, opublikował na swoim koncie na Instagramie wpis: „Vamos”, do którego dołączona została flaga Hiszpanii oraz dwie kulki w kolorach Blaugrany. Z kolei przyjaciel Dembélé napisał: „Visca Barça” i także zamieścił flagę Hiszpanii.

Mundo Deportivo pisze, że zostało poinformowane przez rzecznika katalońskiego klubu o tym, że spotkanie przedstawicieli Barçy z włodarzami Borussi w Monako przebiegło „bardzo dobrze”. Dziennik dowiedział się, że osiągnięto „wstępne porozumienie”, jednak nikt nie chciał potwierdzać, czy podpisano już ostateczne porozumienie.

Jeżeli chodzi kwotę transferu, wciąż nie wiadomo, ile Barça zapłaci Borussii. BeIN Sports mówił o 120 mln kwoty stałej + 30 mln tzw. zmiennych, zaś inne dzienniki, w tym L’Equipe, pisały jedynie, że Ousmane Dembélé będzie bohaterem drugiego najdroższego transferu w historii futbolu.

Aktualizacja 20:57 - RAC 1 podaje, że Dembélé przyleci w niedzielę do Barcelony, a w poniedziałek nastąpi prezentacja zawodnika. Transfer ma kosztować Barçę 105 mln kwoty stałej + zmienne. Rozgłośnia radiowa nie podaje wysokości zmiennych.

Aktualizacja 20:20 – Katalońska rozgłośnia radiowa RAC 1 informuje, że Barça zapłaci około 145 mln euro (kwota stała + zmienne), a zawodnik podpisze z klubem pięcioletni kontrakt.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

20 lat .150 mln euro. Będzie grał z Leo Messim a pamiętam jak matka mówiła

" Piłka Ci chleba nie da, siadaj do matematyki..."

@Nazio87: Hehe, pamiętam to samo :D

@Nazio87: I miała rację, piłka by Ci chleba nie dała :)

@lukas93: Powiedz to temu z 7 ,który skończył podstawówke jedynie
konto usunięte

@Nazio87: Mi teraz tak mówi.

@Nazio87: miałem to samo, a talent był...

@Nazio87: U nas w klasie to nawet nauczycielka tak gadała... mnie to zastanawia czemu w młodych ludziach próbuje się zabić chęć do realizowania marzeń tłumacząc tym że szkoła jest najważniejsza....
konto usunięte

@Nazio87: Miała racje - twoje szanse na piłkarską kariere, zwłaszcza w Polsce są zawsze bardzo nikłe.
Oczywiscie nie pochwalam tego, jest to właściwie okropne i obrzydliwe ale jednocześnie szczere i prawdziwe.

@Nazio87: Z ciekawości, i jak skończyłeś? :)

@RaulGarciatoGbur: No i pracuje w handlu
Komentarz usunięty przez użytkownika

@Nazio87 a tak sobie dałem 150 herba, prawie po 5 latach
« Powrót do wszystkich komentarzy