Paulinho leci do Barcelony

Łukasz Lewtak

13 sierpnia 2017, 08:11

Mundo Deportivo/Sport

416 komentarzy

Jak informuje Mundo Deportivo, Paulinho przyleci dziś do Londynu, a następnie jutro stawi się w Barcelonie, gdzie przejdzie badania medyczne i podpisze czteroletni kontrakt z Blaugraną. Z kolei Globoesporte donosi, że Brazylijczyk pojawi się w stolicy Katalonii już dziś. Prezentacja zawodnika odbędzie się jutro lub we wtorek.

Paulinho za zgodą swojego klubu nie wystąpi w dzisiejszym meczu Guangzhou Evergrande. Brazylijski pomocnik uda się w podróż do stolicy Katalonii, aby spełnić swoje marzenie o podpisaniu umowy z FC Barceloną. W drużynie Blaugrany Paulinho ma zarabiać pięć milionów euro za sezon. Obecnie w Guangzhou jego pensja jest niemal dwa razy wyższa (dziewięć mln).

Barcelona zdecydowała się sprowadzić Paulinho, mimo że musi opłacić jego klauzulę odstępnego, wynoszącą 40 milionów euro. Początkowo Katalończycy oferowali Guangzhou 20, a następnie 25 milionów, ale Chińczycy odrzucili obie propozycji. Barça ostatecznie uznała, że tak zależy jej na sprowadzeniu Paulinho, że opłaci klauzulę zawodnika.

Warto dodać, że kolega Paulinho z Guangzhou Boxuan Feng zamieścił na Instagramie zdjęcie z Brazylijczykiem, żegnając się z nim i życząc mu szczęścia na nowym etapie kariery.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartek wie, że odchodzi i robi przekręt swojego życia. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć.
« Powrót do wszystkich komentarzy