Rivaldo: Odejście Neymara może wzmocnić ducha zespołu

Dariusz Maruszczak

11 sierpnia 2017, 16:33

AS

35 komentarzy

Brazylijczyk Rivaldo, który występował w Barcelonie przez pięć lat i zdobył w jej barwach Złotą Piłkę w 1999 roku, wypowiedział się na temat odejścia Neymara do PSG i kilku bieżących kwestii związanych z katalońskim klubem.

– Neymar odszedł do PSG, mimo że był ważnym piłkarzem dla zespołu. Myślę, że Barcelona będzie wiedziała, jak to naprawić. Być może ta sytuacja posłuży wzmocnieniu ducha zespołu, pokaże, że zawodnicy odchodzą, a klub wciąż trwa i jest ponad tym wszystkim. To była trudna decyzja, a celem Neymara, poza kwestiami związanymi z kontraktem, było stanie się najlepszym piłkarzem na świecie i wyjście z cienia Messiego – powiedział Rivaldo na temat odejścia Neymara.

Brazylijczyk przeanalizował możliwości transferowe klubu po odejściu Neymara, skupiając się głównie na reprezentantach Canarinhos, którzy byli łączeni z Barçą. – Taka gotówka pozwala Barcelonie na kupno nowych piłkarzy. Philippe Coutinho mógłby być dobrą opcją na zastąpienie Neymara, ale Paulinho również może być znaczącym wzmocnieniem środka pola.

Rivaldo pokusił się również o przedmeczową ocenę niedzielnego starcia Barcelony z Realem Madryt. – El Clásico nie ma wyraźnego faworyta. Real może wygrać na Camp Nou, a Barcelona na Bernabéu. Te dwie drużyny mają tak duże umiejętności indywidualne i zespołowe, że każda z nich może zwyciężyć. Walka będzie toczyć się przez całe 180 minut. Ten pojedynek będzie intensywny jak każde El Clásico, ale Barça i Real nie są jeszcze przygotowane tak, jak by chciały. Wciąż szukają najlepszej formy fizycznej i taktycznej. Wielu piłkarzy nie doszło jeszcze do swojej optymalnej dyspozycji. Z tych powodów w tym meczu nie padnie wiele goli. Nikt w tych drużynach nie będzie chciał też ryzykować kontuzji.

Legendarny zawodnik Barcelony ceni sobie nowego trenera Blaugrany Ernesto Valverde. – Po świetnej pracy w Athleticu był najlepszą opcją dla Barcelony, nie mam co do tego wątpliwości. Myślę, że może przyczynić się do zdobycia przez Barçę trofeów w Hiszpanii i Europie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odejście piłkarza który w chwili obecnej nie jest gorszy od Messiego ma wzmocnić ducha zespołu?
Takie bajki to można dzieciom opowiadać.

@pluszek: Nie jest gorszy od Messiego??? Chlopie bierz po pol bo strasznie Ci glowe porylo...

@swirek7: Istnieje tylko jeden BÓG?
Niestety, w dziejach futbolu było ich wielu, na dodatek piłkarscy bogowie przemijają.
Ps. myślisz że wulgarnością zmienisz rzeczywistość?

@swirek7: Niestety takich komentarzy jest coraz więcej.
Wcześniej miło się czytało mądre wypowiedzi.
konto usunięte

@pluszek: Kontrowersyjnie, myśle że większość ludzi zgodzi się że Neymar jest daleko za Messim.

@pluszek: Że niby Neymar na równi z Messim dobre xDD neymar jest świetnym piłkarzem ale nie ma podjazdu do Messiego jak każdy gracz na świecie .

@pluszek: Z tym nie jest gorszy to pojechałeś, a poza tym dlaczego ma nie wzmocnić ducha zespołu? Wiesz o co w ogóle biega? O wzmocnienie mentalne czy właśnie duchowe - ok odszedł N€ymarek, z transferów nici ale i tak pokażemy na co nas stać. Nie chodzi o wzmocnienie stricte piłkarskie.

@slayer: Dziękuję za "łopatologiczne" przedstawienie sensu wypowiedzi.
Nareszcie ją zrozumiałem. Dziękuje za oświecenie.
A teraz poważnie - ci piłkarze już wiele razy pokazali na co ich stać. Najczęściej wtedy gdy nie przeszkadzali im trenerzy.
Ale dziś potrzebują wzmocnień i właśnie stracili jeden ze swoich filarów.
Zastanów się co było prawdziwą przyczyną odejścia Neymara z Barcelony. Pieniądze? Pewnie tak, ale co jeszcze?
« Powrót do wszystkich komentarzy