Gol i dwie asysty Deulofeu w Pucharze Gampera

7 sierpnia 2017, 22:48

34 komentarze

Gerard Deulofeu był jednym z głównych bohaterów meczu o Puchar Gampera z Chapecoense. Skrzydłowy strzelił gola i zanotował dwie asysty w ciągu pierwszych 28 minut spotkania.

Deulofeu wyszedł na dzisiejszy pojedynek w podstawowym składzie i rozegrał 45 minut, po upływie których został zmieniony przez Denisa Suáreza. Skrzydłowy z Riudarenes zajął miejsce Neymara i tworzył ofensywne tridente z Leo Messim i Luisem Suárezem.

W 5. minucie Deulofeu wykorzystał świetną akcję Rakiticia w polu karnym i otworzył wynik meczu. W 15. minucie zanotował asystę przy pięknej bramce Sergio Busquetsa zza szesnastki, a niespełna kwadrans później posłał podanie, po którym rezultat na 3:0 podwyższył Leo Messi.

Gerard Deulofeu nie brał udziału w International Champions Cup z powodu kontuzji, jakiej doznał podczas czerwcowych mistrzostw Europy do lat 21. Otrzymał szansę w piątkowym meczu sparingowym z Nàstikiem Tarragona, a dziś pokazał swoje umiejętności na Camp Nou.

Chciałbym aby to Gerard zastąpił Neymara i szybko sprawił, że zapomnielibyśmy o Brazylijczyku :P Najlepsze rozwiązanie sprawy skrzydłowego, którego klub wychował w Canterze :D

@mally2009: Marzenie. Naprawdę marzenie. Nie wiem czemu ale zawsze do wychowanków mam szacunek i cieszy mnie mocno gdy im się powodzi. Dlatego z całego serca życzę mu powodzenia !