Ter Stegen trenuje już w Ciutat Esportiva

Dariusz Maruszczak

31 lipca 2017, 14:31

Mundo Deportivo/Sport

32 komentarze

Marc-André ter Stegen stawił się dziś rano w Ciutat Esportiva, aby odbyć indywidualny trening. Reszta drużyny korzysta z trzech dni wolnego po powrocie z tournée po Stanach Zjednoczonych.

Tym samym niemiecki bramkarz wrócił już do Barcelony po przedłużonych wakacjach, spowodowanych uczestnictwem w Pucharze Konfederacji. Ter Stegen wraz z André Gomesem, który również brał udział w tym turnieju, mają spotkać się jutro w obiektach treningowych klubu, aby przejść coroczne badania medyczne odbywające się przed rozpoczęciem sezonu. Z pozostałymi kolegami z drużyny spotkają się w środę, kiedy to Barça wróci do zajęć. Ernesto Valverde zaplanował tego dnia dwie sesje treningowe, o 9:30 i 18:30.

W piątek o 20:00 Barcelona zmierzy się z Nàstikiem Tarragona, a w następny poniedziałek o 20:30 podejmie na Camp Nou Chapecoense w pojedynku o Puchar Gampera. Ernesto Valverde będzie miał do dyspozycji na te konfrontacje wszystkich zdrowych piłkarzy pierwszego zespołu.

Ter Stegen uznał, że nie ma czasu do stracenia, i chce jak najszybciej dojść do pełni formy. Będzie miał jednak tylko dwa spotkania na wejście w rytm meczowy, więc wydaje się, że to Jasper Cillessen wybiegnie w podstawowym składzie 13 sierpnia w pierwszym starciu z Realem Madryt o Superpuchar Hiszpanii. Zwłaszcza że Holender zaprezentował doskonałą formę w trakcie przygotowań do sezonu. Ter Stegen czuje jego oddech na plecach, choć wciąż jest faworytem do pełnienia funkcji podstawowego bramkarza Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i tak ma być TRENING najważniejszy jeżeli chcę walczyć z holendrem o pierwsze meczyki.

Superpuchar mamy bo CdR a tam bronił Jasper wiec to raczej on zagra

Jak dla mnie Ter Stegen powinien bronić w najbliższym El Calsico, przez cały rok miał świetną formę a kilka dobrych meczy Jaspera nie świadczy o jego równej formie.

Dobrze że Mats wrócił. Niech Cillisen wraca na swoje miejsce i nie płacze że nie gra.

Pierwsze mecze sezonu powinny należeć do Jaspera.

Tylko nasz wirtuoz Andre Gomes nie potrzebuje treningów i dalej leży brzuchem do góry
konto usunięte

Super że mamy dwóch świetnych bramkarzy i miło znów zobaczyć Marca :)

Dobrze ze Gomes tyle odpoczywał po wycieczajacym sezonie. O Cracka trzeba dbać.
Koniec dobrego i wakacji. Czas wziąć się ostro do roboty bo jego kolega a tym samym rywal o miano tego pierwszego zaprezentował naprawdę wysoką formę podczas spotkań przedsezonowych. Tak więc uważam, że to Holender powinien wybiec na murawę w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii. Zapowiada nam się niebywale ciekawa walka o pierwszy skład.

Z jednej strony dobrze byłoby gdyby Jasper grał więcej niż w poprzednim sezonie, jednak ciężko będzie wyrwać Ter Stegenowi minuty. Bramkarz w tym wieku i z ambicjami Marca chce grać więcej i więcej aby nie ulec stagnacji a odebranie mu występów w Lm mogłoby źle wpłynąć na jego motywację.

I dobrze ze Niemiec poczul oddech Holendra na plecach. Niech sie nie czuje tak pewnie bo moze byc tym drugim :) Zycze sukcesow i zdrowej rywalizacji dla obu bramkarzy.

Tak trzymać!!!

Chociaż mamy dwóch świetnych bramkarzy do dyspozycji.

Mi też. Nikt nie jest niezastąpiony.

Jasper ogolnie mi zaimponowal :)