Ter Stegen trenuje już w Ciutat Esportiva

Dariusz Maruszczak

31 lipca 2017, 14:31

Mundo Deportivo/Sport

32 komentarze

Marc-André ter Stegen stawił się dziś rano w Ciutat Esportiva, aby odbyć indywidualny trening. Reszta drużyny korzysta z trzech dni wolnego po powrocie z tournée po Stanach Zjednoczonych.

Tym samym niemiecki bramkarz wrócił już do Barcelony po przedłużonych wakacjach, spowodowanych uczestnictwem w Pucharze Konfederacji. Ter Stegen wraz z André Gomesem, który również brał udział w tym turnieju, mają spotkać się jutro w obiektach treningowych klubu, aby przejść coroczne badania medyczne odbywające się przed rozpoczęciem sezonu. Z pozostałymi kolegami z drużyny spotkają się w środę, kiedy to Barça wróci do zajęć. Ernesto Valverde zaplanował tego dnia dwie sesje treningowe, o 9:30 i 18:30.

W piątek o 20:00 Barcelona zmierzy się z Nàstikiem Tarragona, a w następny poniedziałek o 20:30 podejmie na Camp Nou Chapecoense w pojedynku o Puchar Gampera. Ernesto Valverde będzie miał do dyspozycji na te konfrontacje wszystkich zdrowych piłkarzy pierwszego zespołu.

Ter Stegen uznał, że nie ma czasu do stracenia, i chce jak najszybciej dojść do pełni formy. Będzie miał jednak tylko dwa spotkania na wejście w rytm meczowy, więc wydaje się, że to Jasper Cillessen wybiegnie w podstawowym składzie 13 sierpnia w pierwszym starciu z Realem Madryt o Superpuchar Hiszpanii. Zwłaszcza że Holender zaprezentował doskonałą formę w trakcie przygotowań do sezonu. Ter Stegen czuje jego oddech na plecach, choć wciąż jest faworytem do pełnienia funkcji podstawowego bramkarza Barcelony.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i tak ma być TRENING najważniejszy jeżeli chcę walczyć z holendrem o pierwsze meczyki.

Superpuchar mamy bo CdR a tam bronił Jasper wiec to raczej on zagra

Jak dla mnie Ter Stegen powinien bronić w najbliższym El Calsico, przez cały rok miał świetną formę a kilka dobrych meczy Jaspera nie świadczy o jego równej formie.

Dobrze że Mats wrócił. Niech Cillisen wraca na swoje miejsce i nie płacze że nie gra.

Pierwsze mecze sezonu powinny należeć do Jaspera.

Tylko nasz wirtuoz Andre Gomes nie potrzebuje treningów i dalej leży brzuchem do góry
konto usunięte

Super że mamy dwóch świetnych bramkarzy i miło znów zobaczyć Marca :)

Dobrze ze Gomes tyle odpoczywał po wycieczajacym sezonie. O Cracka trzeba dbać.
Koniec dobrego i wakacji. Czas wziąć się ostro do roboty bo jego kolega a tym samym rywal o miano tego pierwszego zaprezentował naprawdę wysoką formę podczas spotkań przedsezonowych. Tak więc uważam, że to Holender powinien wybiec na murawę w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii. Zapowiada nam się niebywale ciekawa walka o pierwszy skład.

Z jednej strony dobrze byłoby gdyby Jasper grał więcej niż w poprzednim sezonie, jednak ciężko będzie wyrwać Ter Stegenowi minuty. Bramkarz w tym wieku i z ambicjami Marca chce grać więcej i więcej aby nie ulec stagnacji a odebranie mu występów w Lm mogłoby źle wpłynąć na jego motywację.

I dobrze ze Niemiec poczul oddech Holendra na plecach. Niech sie nie czuje tak pewnie bo moze byc tym drugim :) Zycze sukcesow i zdrowej rywalizacji dla obu bramkarzy.

Tak trzymać!!!

Chociaż mamy dwóch świetnych bramkarzy do dyspozycji.

Mi też. Nikt nie jest niezastąpiony.

Jasper ogolnie mi zaimponowal :)