Ofensywa transferowa Barcelony

Dariusz Maruszczak

31 lipca 2017, 11:30

Mundo Deportivo

159 komentarzy

Po zakończeniu tournée po Stanach Zjednoczonych Barcelona będzie się teraz skupiać na rozwiązaniu sytuacji Neymara i odpowiednim wzmocnieniu drużyny piłkarzami, o których na wspólnych spotkaniach rozmawiali Ernesto Valverde i Robert Fernández.

Barça nie zmienia kolejności zadań do wykonania. Najbardziej zaawansowane są wysiłki w celu sprowadzenia Philippe Coutinho, który miał kilka dni temu dojść do porozumienia z Blaugraną. Klub oczekuje teraz na pozytywne rozstrzygnięcie rozmów z Liverpoolem. W Barcelonie panuje optymizm w tej sprawie, choć różnice w cenie zmuszają do twardych negocjacji.

Według Mundo Deportivo przybycie Coutinho nie jest jednak uzależnione od sytuacji Neymara. To dwa oddzielne i równoległe transfery. Barça skupia się teraz na poszukiwaniu ofensywnego pomocnika i lewego skrzydłowego na wypadek odejścia Neymara. Inna sprawa, że jest bardzo niewielu piłkarzy o takich możliwościach jak Brazylijczyk. W Barcelonie najbardziej cenieni są Kylian Mbappe i Ousmane Dembele. Jeśli PSG zapłaci ostatecznie klauzulę odejścia Neymara, Barca będzie miała środki, aby włączyć się do walki o tych zawodników.

Jak donosi dziś Mundo Deportivo, trudność tych operacji powoduje jednak, że Barcelona może oczekiwać od PSG włączenia jednego z piłkarzy do ewentualnego transferu Neymara. W tym kontekście dziennik wyróżnia nazwiska dwóch zawodników francuskiego klubu: Ángela Di Maríi i Juliana Draxlera. Sprowadzenie pierwszego z nich jest bardziej prawdopodobne, ponieważ Argentyńczyk ma już 29 lat, natomiast Niemiec jest sześć lat młodszy i trafił do PSG zaledwie rok temu. Są także inne opcje, które wydają się jeszcze bardziej skomplikowane, jak np. kupno z Atlético Antoine'a Griezmanna.

Ernesto Valverde poprosił już, żeby kadra była skompletowana jeszcze przed meczami o Superpuchar Hiszpanii, które odbędą się 13 i 16 sierpnia. Nie będzie to jednak łatwe z uwagi na sytuację rynkową.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak na razie to nazwałbym to bardziej "Defensywa transferowa Barcelony"
« Powrót do wszystkich komentarzy