Le Parisien: Neymar chce otoczyć się przyjaciółmi w PSG

Dariusz Maruszczak

25 lipca 2017, 17:00

Mundo Deportivo

67 komentarzy

Według publikacji francuskiego dziennika Le Parisien PSG próbuje kusić Neymara możliwością gry u boku przyjaciół. Klub z Paryża zamierza bowiem sprowadzić takich zawodników, jakich zażyczy sobie 25-latek.

Le Parisien donosi o liście wysłanej rzekomo przez Neymara, zawierającej nazwiska piłkarzy, z którymi Brazylijczyk chce grać: Daniego Alvesa i Philippe Coutinho. Znalazło się na niej także dwóch innych zawodników światowej klasy. Ney miał wedle tych pogłosek poprosić także o przedłużenie współpracy z Lucasem Mourą, który wydawał się już na wylocie z Paryża.

Ostatnie wakacje Neymar spędził razem z Danim Alvesem, traktowanym przez niego jak brata. Ich znakomite relacje mają mieć duże znaczenie dla przyszłości 25-latka. Decyzja prawego obrońcy o podpisaniu kontraktu z PSG, mimo że był już bardzo blisko Manchesteru City, jest przez Le Parisien wiązana właśnie z tą sprawą.

Coutinho jest kolejnym piłkarzem, który ma świetne relacje z Neymarem. To przyjaciel gwiazdora Barcelony z dzieciństwa. Obaj są w tym samym wieku i grali razem w reprezentacji Brazylii już w kategorii U-17. Katalońska prasa podaje dziś, że Barcelona też jest zainteresowana sprowadzeniem Coutinho i motywem tego transferu również ma być próba usatysfakcjonowania Neymara.

Według doniesień Le Parisien PSG był wcześniej zainteresowany sprowadzeniem Alexisa Sáncheza, który także jest kolegą Neymara. Wymagania finansowe Chilijczyka były jednak zbyt wysokie.

Zgodnie z tymi informacjami możliwość gry z przyjaciółmi ma być dla gwiazdora Barcelony ważniejsza niż ewentualne korzyści finansowe. A trzeba też przypomnieć, że w drużynie PSG występuje już kilku rodaków Neymara: Thiago Silva, Marquinhos i Thiago Motta. Niemniej jednak Brazylijczyk także w zespole Barçy ma niewątpliwie wielu dobrych kolegów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jak go już kupią, niech zmienią nazwę zespołu na "Neymar i przyjaciele".

@koozzi: Albo "otoczene Neymara" - ten tekst rozwala mne juz.
« Powrót do wszystkich komentarzy