Potwierdziły się doniesienia mediów sprzed kilku dni - José Mari Bakero zastąpi Pepa Segurę na stanowisku dyrektora sportowego profesjonalnego futbolu młodzieżowego w FC Barcelonie.
José Mari Bakero będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe dwa lata. Zastąpi na stanowisku Pepa Segurę, który został menedżerem generalnym obszaru sportowego klubu. Bakero rozmawiał dziś z Segurą przez około dwie godziny i po zakończeniu spotkania ogłoszono porozumienie w sprawie zatrudnienia byłego członka Dream Teamu. José Mari Bakero będzie od teraz odpowiadał za Barçę oraz drużyny juvenil. Ma podpisać umowę z klubem w przyszłym tygodniu.
José Mari Bakero niewątpliwie bardzo dobrze zna Barcelonę, gdzie spędził osiem lat w roli piłkarza oraz rozpoczął swoją karierę trenerską, pracując jako asystent Lorenca Serry Ferrera i Louisa van Gaala. W tym sezonie koordynował organizację wydarzeń związanych z 25. rocznicą finału Pucharu Europy na Wembley w 1992 roku. Wykonał wspaniałą pracę, z której niezwykle zadowoleni byli inni członkowie Dream Teamu oraz zarząd klubu.
Komentarze (6)