Barça poinformowała Everton, że wykupi Deulofeu

Łukasz Lewtak

20 czerwca 2017, 10:37

Mundo Deportivo

51 komentarzy

Wczoraj The Times donosił, że Barça ma zamiar wykupić Gerarda Deulofeu z Evertonu za 12 milionów euro. Dziś Mundo Deportivo dodaje, że kataloński klub poinformował już o tym Anglików.

Barça czekała na ruch ze strony Deulofeu i jego komentarz odnośnie zainteresowania Blaugrany, jednak piłkarz milczy. Barcelona może go wykupić za 12 mln do 30 czerwca i nie ma zamiaru czekać do ostatniego dnia. Mundo Deportivo informuje, że Katalończycy przystąpili do działania i poinformowali Everton, że skorzystają z klauzuli w umowie zawodnika, która pozwala im na odkupienie go. Taką samą wiadomość Barça miała przekazać również agentowi Deulofeu Ginésowi Carvajalowi.

Mundo Deportivo skontaktowało się jednak wczoraj z Carvajalem, który zapewnił, że nic nie wie o działaniach Barçy, ponieważ kataloński klub o niczym nie poinformował zarówno jego, jak i jego klienta. Agent Deulofeu nie był zadowolony z tego, co robi Barcelona. Katalończycy są jednak zdecydowani na wykupienie piłkarza, który otrzyma nowy kontrakt. Jego warunki nie są jeszcze znane, ale podobno zostały już uzgodnione. Warto dodać, że po tym, jak Barcelona poinformowała Everton o swoich zamiarach, Anglicy nie mogą już negocjować w sprawie Deulofeu z żadnym klubem.

Wszystko wskazuje więc na to, że Gerard Deulofeu dołączy wkrótce do Barcelony, lecz nie jest pewne, czy zostanie w zespole, czy też może odejdzie po presezonie. Wszystko będzie zależeć od decyzji Roberta Fernándeza i Ernesto Valverde.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie jestem pewien czy jak zostanie to sobie u nas poradzi

Kompletnie nie rozumiem takiej decyzji naszego klubu.

A na koniec okaże się że odejdzie za friko jak to modne w Barcelonie :)

I to będzie nasze podstawowe wzmocnienie:)
konto usunięte

Kupić i sprzedać, bo nie jest to zawodnik na miarę najlepszego klubu świata.

Za takie pieniądze głupotą by było nie kupić, przy dzisiejszych cenach jak się niektóre osoby postarają można na nim zarobić. Nie mam żadnych wątpliwości, że do Barcelony się nie nada.

Tak naprawdę Barcelona musi dopłacić 6 mln (6 mln dostała od Evertonu) i ma młodego, zdolnego skrzydłowego, którego może sprzedać za większe pieniądze. Ciekawe też jak pomysł na niego ma Valverde. Może się okazać, że gdyby nie wypalił transfer Dembele to Deulofeu wzmocni naszą linię ataku.

No to baj baj Dembele :(

Prawdziwą szansę powinien dostać, nie 5 meczy i 13, 15minutowych wejść. Albo wypali, jeśli nie to w ziemie Sprzedać definitywnie. Martwi Mnie jednak pomoc. Wychodzi, że będziemy grali 4-2-3-1 2 Środkowych pomocników a zawodników Iniesta Gomes Rakitić Verratti Busi Rafinha Suarez Turan z 3 trzeba by tu sprzedać Turan 100% myśle, że po cichu odejdzie Rakitić za niego możemy coś zarobić z 40-50mlnE

Nareszcie mądry ruch zarządu na rynku transferowym. Odkupimy go za 12 a jak bedzie wolał odejsc to odsprzedamy Chińczykom z Milany za 25 :D
konto usunięte

I prawidłowo.
konto usunięte

Bardzo dobry ruch, nie wiadomo czy uda się sprowadzić Dembele, a jeśli nawet to Gerarda można po presezonie odsprzedać, okienko otwarte fo końca sierpnia, a 20 milionów euro spokojnie można za niego wołać. Być może Valverde ma na niego jakiś pomysł.

Jeśli przyjdzie veratti to raczej nie łudziłbym się, że w tym roku przyjdzie też Dembele. Gerard powinien dostać szansę .

pewnie wykupią go i sprzedadzą do Milanu. Grunt, żeby nie wpadli na pomysł oddać go za darmo aby nie obciążąć budżetu...

To ciekawe: zawodnik i agent nic nie wiedzą o ruchach Barcy, ale mają już uzgodniony kontrakt. Brawo oni!

Kupią za 12 a sprzedadzą za 10 albo wypożyczą. Giganci biznesu.