Majerr

10 czerwca 2017, 21:25

Sport

10 komentarzy

FC Barcelona po męczarniach wywalczyła awans do dwumeczu, który zadecyduje o tym, kto będzie grał w Segunda División. Choć Katalończycy ponieśli dzisiaj porażkę 0:1 z Cartageną, to zaliczka z pierwszego spotkania pozwoliła im pozostać w grze o drugą ligę.

Podopieczni Gerarda Lópeza musieli sporo wycierpieć w starciu z rywalem, który wyszedł trzema środkowymi obrońcami, chociaż dobrze wiedział, że do awansu potrzebował remontady. W pierwszej połowie to Palencia, Fali i Marlon, a nie Alena czy Cardona, byli bohaterami swojego zespołu. Pomimo dobrej postawy tej trójki gracze Cartageny doszli do kilku dobrych okazji. W pierwszych 45 minutach to przyjezdni stwarzali lepsze wrażenie, a piłkarze Barçy B musieli przygotować się na kolejne problemy w drugiej połowie.

Po zmianie stron Barça B częściej utrzymywała się przy piłce i prezentowała lepszą grę niż przed przerwą. Jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu sędzia niesłusznie, zdaniem Sportu, podyktował rzut karny dla Cartageny. Gol na 1:0 sprawił, że rezerwy Barcelony musiały przygotować się na jeszcze więcej cierpienia.

Przyjezdni potrzebowali jeszcze jednego trafienia, aby dokonać remontady, jednak ich ataki nie przyniosły zamierzonego skutku. Podopieczni Gerarda Lópeza przetrwali kryzys i nie pozwolili rywalowi na zaprzepaszczenie ich marzeń o awansie do Segunda División. Ostatecznie to Barça B weźmie udział w dwumeczu, który zadecyduje o być albo nie być na zapleczu Primera División.

Barça B: Suárez, Palencia, Marlon, Borja López, Cucurella, Sarsanedas, Fali, Gumbau, Aleñá (Martínez 87'), Perea (Romera 46'), Cardona (Carbonell 66').

Cartagena: Limones, Óscar Ramírez, Ceballos, Moisés, Míchel, Jesús Álvaro, Rivero, Sergio Jiménez (Juanlu 87'), Cristo Martín (Artiles 80'), Germán, Arturo (Sergio García 62').

Gole: 0:1 (Sergio García 79’).

Gdyby rezerwy grały noo super to byłaby możliwość żeby grali w LA lidze?

@halfnolife: Nie,ponieważ 2 drużyny z tego samego klubu nie mogą grać w jednej lidze.

@halfnolife: Byłoby to możliwe pod warunkiem, że Barca by spadła do 2 ligi.