Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona obserwuje Vitolo

 10 maja 2017, 12:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 60 komentarzy

Barcelona obserwuje sytuację Vitolo, aby dowiedzieć się o jego gotowości do transferu. 27-latek ma być dla Katalończyków opcją zastępczą na wypadek, gdyby nie udało się kupić innego piłkarza.

Skrzydłowy wzbudza duże zainteresowanie ze względu na swoje umiejętności i wszechstronność. Obok Barçy zainteresowanie piłkarzem Sevilli wyrażają także Manchester City i Atlético Madryt. Blaugrana nie kontaktowała się jeszcze oficjalnie z Sevillą, a jej prezes Pepe Castro utrzymuje, że jeśli ktoś będzie chciał sprowadzić Vitolo, będzie musiał zapłacić klauzulę odejścia zawartą w jego kontrakcie.

Robert Fernández poszukuje klasowego zmiennika, którego cena będzie osiągalna dla Barcelony. Będzie on miał realizować zadania powierzone wcześniej Ardzie Turanowi, czyli być gotowym do gry zarówno w środku pola, jak i w ataku. Tym samym Vitolo miałby zostać zmiennikiem nie tylko Andrésa Iniesty, ale także Neymara i Leo Messiego, ponieważ u Jorge Sampaoliego w Sevilli i u Julena Lopeteguiego w reprezentacji Hiszpanii 27-latek występował na obu bokach ataku.

Zaletą Vitolo jest jego stała cena, która wynosi 40 milionów euro i jest zapisana w jego kontrakcie obowiązującym do czerwca 2020 roku. Tymczasem inni piłkarze, tacy jak Marco Reus czy Ángel Di María, mogą kosztować niemal dwa razy więcej. Ponadto nie można wykluczyć, że Sevilla zgodzi się zmniejszyć tę kwotę w ramach rozliczeń związanych z wypożyczeniem któregoś z młodszych graczy Barçy: Carlesa Aleñi, Sergiego Sampera, Munira El Haddadiego czy Denisa Suáreza.

Vitolo oczekuje teraz na wieści z Sevilli i od swoich przedstawicieli. Piłkarz i jego otoczenie obawiają się jednak, że będzie on dla Barcelony tylko drugą opcją. Katalończycy bowiem wciąż poszukują zagranicznego środkowego pomocnika, nawet jeśli okaże się on droższy.

Vitolo wzbudza zaufanie swoimi umiejętnościami, które w oczywisty sposób rozwinęły się w ostatnim czasie w Sevilli. Dzięki temu zawodnik jest stale powoływany do reprezentacji Hiszpanii i Julen Lopetegui bardzo często wystawia go w podstawowym składzie w meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Rosji.

Kolejną zaletą Vitolo jest jego pensja, która nie naruszyłaby równowagi płacowej w drużynie po tym, jak zostały przedłużone kontrakty z Neymarem, Sergio Busquetsem i Ivanem Rakiticiem. Zwłaszcza że na nową umowę czekają również Leo Messi i Andrés Iniesta. Vitolo ma być asem w rękawie Roberta Fernándeza i gwarancją wzmocnienia zespołu, gdyby nie udało się zrealizować innych celów.

Udostępnij:

Komentarze (60)

Gorące tematy