Barcelona oddała hołd Carlesowi Navalowi

Dariusz Maruszczak

8 maja 2017, 15:04

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Podczas spotkania Barcelony z Villarrealem kataloński klub oddał hołd swojemu delegatowi Carlesowi Navalowi z okazji trzydziestolecia jego pracy w zespole Blaugrany.

Przy współudziale jego rodziny (córki Sary, zięcia Xaviera i wnuczki Jany) klub mógł przygotować mu niespodziankę. Przed pierwszym gwizdkiem Naval otrzymał pamiątkową koszulkę Barçy podpisaną przez piłkarzy, a także przywitał się z wszystkimi zawodnikami podstawowego składu. W tym czasie na Camp Nou zaprezentowano wideo, na którym różni piłkarze i trenerzy Barcelony gratulowali Navalowi. Uczynili to również inni delegaci-weterani z Primera División, tacy jak José Maria Calzon z Espanyolu czy Juan Ángel Barros z Deportivo.

W ciągu 30 lat aktywności w roli delegata (od sezonu 1986/1987) Naval pracował przy 2157 meczach i świętował z Barceloną 57 trofeów. Jest postacią nierozerwalnie związaną z Barçą i dla wielu jednym z niezmiennych symboli klubu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

piękny gest! swoją drogą szacun dla kibicki Atletico za tekst : „Wczoraj zapytaliście nas, jakie to uczucie. Cóż, a więc jest nam smutno. Ale z waszego powodu. Tak samo wy możecie zapytać samych siebie. Jakie to uczucie wywieszać oprawę przygotowaną i wydrukowaną przez Florentino? Jakie to uczucie, kiedy nawet wygrywając półfinały Ligi Mistrzów, słychać bardziej 4000 kibiców gości, niż 80000 gospodarzy? Jakie to uczucie śpiewać «Cómo no te voy a querer», tylko wtedy, kiedy drużyna strzela gola (w końcu to jedyny moment, kiedy ją kochacie)? Jakie to uczucie, kiedy najlepszy piłkarz w waszej historii ciągle was prosi, abyście na niego nie gwizdali, tylko wspierali? Teraz, powiedzcie mi, jakie to uczucie być za drużyną tylko ze względu na puchary, które są w gablotach, a nie z czystej pasji oglądania jej w każdą niedzielę? Jakie to uczucie żyć bez pasji? Ja, z daleka, wiem, jakie to uczucie, kiedy widzę tę oprawę: duma. Duma z tego, że wiem, że nigdy nie będziemy tacy jak wy. I to już jest wielkim zwycięstwem"
« Powrót do wszystkich komentarzy