Kara Messiego anulowana

Łukasz Lewtak

5 maja 2017, 16:54

Mundo Deportivo

81 komentarzy

Komisja Apelacyjna FIFA całkowicie anulowała karę czterech meczów zawieszenia, jaka została nałożona na Leo Messiego przez Komisję Dyscyplinarną FIFA za rzekome obrażenie sędziego w spotkaniu Argentyny z Chile.

FIFA wzięła pod uwagę argumenty Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej (AFA) i naprawiła swój błąd. AFA przekonywała, że obraźliwe słowa wypowiedziane w trakcie meczu przez Leo Messiego nie były skierowane do sędziego, a były jedynie wyrazem zdenerwowania po nieudanej akcji.

W oficjalnym komunikacie FIFA czytamy, że mimo iż Komisja Apelacyjna uznała zachowanie Messiego za naganne, jednocześnie stwierdziła, że nie ma wystarczających dowodów na popełnienie wykroczenia z artykułu 77a Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA.

Dzięki dzisiejszej decyzji FIFA Leo Messi będzie mógł wystąpić w kluczowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej pomiędzy Argentyną a Urugwajem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro nie ma podstaw aby go zawiesić to jakim cudem wykluczyli go z meczu z Boliwią?! Na dodatek wykluczenie Leo z gry mogło poskutkować podłamaniem drużyny i przez to też mogli przegrać.
Z drugiej strony mieli tak kiepskiego trenera, że ta porażka jeszcze im wyjdzie na dobre... przynajmniej przyjdzie inny trener.
« Powrót do wszystkich komentarzy