Messi może zostać ukarany za obrazę sędziego liniowego

Ola

28 marca 2017, 09:29

Marca, Ole

49 komentarzy

FIFA otworzyła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Leo Messiemu, który w trakcie meczu z Chile obraził sędziego liniowego. Kapitan reprezentacji Argentyny może zostać ukarany, choć jego występ w pojedynku z Boliwią raczej nie jest zagrożony.

Postępowanie rozpoczęło się w poniedziałek po południu, kiedy AFA otrzymała list od Komisji Dyscyplinarnej FIFA. Według tego organu Messi miał użyć w kierunku sędziego liniowego słów uchodzących za „obraźliwe, wulgarne i sprośne”. AFA w odpowiedzi podkreśliła, że brakuje wystarczających dowodów, aby stwierdzić, iż kapitan zespołu użył nieodpowiednich słów.

FIFA jednak poprosiła argentyńską federację o więcej informacji. Skonsultowano się nawet z czterema arbitrami, którzy prowadzili spotkanie na Monumental. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie słyszeli nieodpowiednich słów ze strony Messiego. W każdym razie FIFA powołała się na artykuł 77., według którego „komisja dyscyplinarna ma prawo ukarać zawodnika, jeśli sędziowie nie stwierdzili agresji werbalnej”.

AFA musi do dzisiaj przedstawić wszystkie dowody w tej sprawie. „Sądzę, że Messi zagra z Boliwią. Nie widzę zbyt wielu argumentów, aby go zawieszono. FIFA jest bardzo drobiazgowa. To wszystko jest bardzo dziwne”, wyjaśnił Armando Pérez, prezes Komisji Normalizacyjnej AFA.

Zdaniem argentyńskiego dziennika Ole nie można wykluczyć, że Messi zostanie zawieszony, choć najbardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie kary finansowej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Komu przeszkadza Leo Messi? Komu może przeszkadzać taki zawodnik, jak Leo Messi? Piłka nożna stała się wielką polityką, czego dowodem jest działanie FIFA. Ludzie tam zasiadający rządzą i wymyślają takie bzdury, że gdyby je wszystkie zebrać, tylko w odniesieniu do Messiego, to byłoby trudne do określenia takie działania FIFA. nie przypominam sobie meczu, w którym by sędziowanie było bezbłędne, a zawodnicy muszą to znosić, a w imię czego? A mimo to w większości znoszą. Nie wierzę, żeby Messi użył słów wobec sędziego, za co miałby być ukarany.

Przecież to jest dramat, żaden z sędziów nic nie słyszał a ta śmieszna FIFA i tak chce wyciągać konsekwencje. To już nawet śmieszne nie jest.

A sędzia był kobietą, że Messi mówił sprośne rzeczy.

Z drugiej strony to ze zostal ukarany to dobrze ,bo nie nabawi sie kontuzji:)
Oby tylko Argentyna awansowała na mudial ,to sprawa ucicchnie: )

Nawet tutaj w komisji musi siedzieć Perez.

Skoro sędziowie nie słyszeli obrazy skierowanej w ich kierunku, to o co w ogóle toczy się dyskusja ?

Jak obraził to należy mu sie kara. Oczywiście ludzie na fcbarca wiedzą dokładnie jak było i ukaranie Messiego to będzie skandal.

Ty, FIFA nie strasz, nie strasz bo się z...dziwisz :D

Widzę sporo osób tutaj się piekli i myśli, że Leo jest niewinny. Nie jestem za karanie go, oczywiście, z tym, że między nim a sędzią liniowym faktycznie coś zaszło. Messi się wkurzył gdy liniowy nie zasygnalizował chrągiewką faulu na nim, ewidentnego zresztą i faktycznie doszło do jakiejś tam wymiany nieprzyjemności między nimi. Potem po meczu ostentacyjnie nie podali sobie dłoni.

Jak nikt tego nie slyszal to kto zapisał?:)

Artykuł 77: Jak mamy ochotę kogoś ukarać, to ukarzemy

Sędziowie mówią NIE a FIFA co innego..

Czemu nie daj bana za kopanie zawodnikow bez pilki przez CR7 badz innych agresywnych zawodnikow? Wychodzi na to ze zapis wideo jest dowodem tylko wtedy gdy KOMUS to pasuje!
konto usunięte

Czterech sędziów twierdzi, że nic nie słyszała, ale FIFA i tak ma zapis, że może zbanować zawodnika bez dowodów. To mają bardzo świetne przepisy przyznam.

Jesli nawet tak zrobil to napewno mial powod czasami im tez trzeba pojechac nie sa Bogami.Bogowie mieszkaja w Barcelonie!! :)
konto usunięte

Messi jakiś czas temu chyba wziął sobie do serca słowa Maradony o tym że nie ma osobowości by być kapitanem.

Dla mnie prawidłowo. Takie wyzywanie sędziów jest poniżej pasa. Nie zgadzać się, a lżyć i szydzić to dwie różne sprawy.

Kolejny dostanie 3tysiace euro.... i weź tu rodzinę utrzymaj

Moją pierwszą reakcją, tak jak większości wypowiadających się, było zdziwienie i myśl, że znowu ktoś na siłę chce przywalić Messiemu. Zastanówmy się jednak przez chwilę, czy jest możliwe, by Argentyńczyk rzeczywiście obraził sędziego, a ten w zgiełku niczego nie usłyszał. Tak, to jest możliwe. Czy da się to stwierdzić poprzez zbadanie zapisu wideo? Do tego powinna odnieść się Komisja, bo z samego zapisu może być trudno o jednoznaczne wnioski. Jeżeli obowiązujące przepisy pozwalają na ukaranie zawodnika mimo braku reakcji sędziego w trakcie meczu, a takie wnioski płyną ze wspomnianego artykułu 77, wtedy nie ma o co się oburzać, to nie Hiszpania, gdzie "jeżeli nie ma w protokole, to się nie wydarzyło".

W jakim świecie żyje fifa? Bo wydaje się, że słyszą głosy, których nikt inny nie słyszy. Messi ma być ukarany za obrazę sędziego, a ci zgodnie mówią że "nie słyszeli nieodpowiednich słów ze strony Messiego."

Coraz więcej polityki, coraz mniej piłki, ta fifa je***e prędzej czy później

Jak można ukarać kogoś, nie mając dowodów... Ba! Sami "poszkodowani" mówią, że nic takiego nie miało miejsca, WTF?

To prawie jak skazywanie za morderstwo mimo, że domniemana ofiara mówi, że ma się dobrze. ;d

Każdy z arbitrów potwierdza, że Messi nic nie powiedział a oni chcą go karać bez żadnych dowodów ani nawet przesłanek. Cyrk.

A tam pewnie dostanie śmieszną karę finansową np.5 tysięcy euro

Są równi i równiejsi, tutaj będą od razu dochodzenie robić a w LL Grzmot może sobie grzmocić rywali po twarzach, można sobie nurkować do woli w polu karnym i strzelać gole z karnych za faul swojego piłkarza

'Niewinny dopóki nie udowodni się winy' - o tym prawnicy FIFY nie słyszeli gdy układali ten durny artykuł 77.?

Na podstawie czego FIFA chce ukarać Leo? Nie ma dowodów, arbitrzy tego nie potwierdzają, zatem skąd ten wymysł, że w ogóle miało to miejsce?

Biedny Messi, a już planował nie jechać do Boliwii, a tu mu pewnie nie wlepią kary na ten mecz :D z Valencia udało mu się wykartkować, tutaj nie miał na to szansy więc postanowił wrzucić jakiegoś epiteta :D

Sędziowie nic nie słyszeli, to z innego paragrafu mu doje.... ;)
Czyli wiemy, że nic nie wiemy. Podejrzenia są a świadków brak.

To jest troche smieszne jak sedziowie we 4 mowia ze nic takiego nie bylo a oni go chca zawieszac. Jakby sedzia powiedzial ze tak bylo to rozumiem mam nadzieje ze dostanie tylko kare pieniezna i bedzie gral dalej bo jak nie to Argentyna moze zapomniec o Rosjii.

"Skonsultowano się nawet z czterema arbitrami, którzy prowadzili spotkanie na Monumental. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie słyszeli nieodpowiednich słów ze strony Messiego. W każdym razie FIFA powołała się na artykuł 77., według którego „komisja dyscyplinarna ma prawo ukarać zawodnika, jeśli sędziowie nie stwierdzili agresji werbalnej”." Moglby mi ktos wytlumaczyc jaki to ma sens? Czytam to juz z 10 raz i wciaz nie rozumiem, mozna dostac kare za to ze nic sie nie zrobilo?

A było to w protokole sędziowskim? Jak nie to won
konto usunięte

Chyba ktoś nie chce żeby Messi pojechał na mundial z Argentyną.

#Perez#Spiseg#UEFALONA#