Nowe Mini Estadi zostanie nazwane na cześć Johana Cruyffa

Majerr

25 marca 2017, 11:47

Mundo Deportivo

31 komentarzy

Na uroczystości związanej z uczczeniem pamięci Johana Cruyffa w pierwszą rocznicę jego śmierci FC Barcelona poinformowała, jakie podejmie kroki w celu oddania hołdu jednej z najważniejszych postaci w historii klubu.

FC Barcelona poinformowała, że w porozumieniu z rodziną zmarłego 24 marca 2016 roku Johana Cruyffa postanowiono nazwać nowe Mini Estadi na cześć holenderskiej legendy Barçy. Nowe Mini Estadi przyjmie tym samym nazwę Estadi Johan Cruyff.

Oprócz tego wiceprezydent FC Barcelony Jordi Cardoner poinformował o dwóch pozostałych inicjatywach, mających na celu uczczenie pamięci legendarnego Johana Cruyffa. Cardoner ogłosił, że w nowym Espai Barça zostanie postawiony pomnik byłego piłkarza i trenera FC Barcelony. Wiceprezydent Barçy przekazał również, że FC Barcelona złoży petycję do władz miasta Barcelony z prośbą o zmianę nazwy ulicy, na której znajduje się siedziba katalońskiego klubu. Barça pragnie, aby ulica Aristides Mallol otrzymała nazwę ulicy Johana Cruyffa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zmienmy nazwę klubu na fc johan cruyff
konto usunięte

Szkoda, że nie ma podanego info o pojemności nowego Mini Estadi

Dużo osób chciało żeby to Camp Nou po modernizacji zostało nazwane na cześć Cruyffa, ale to wiadome, że nowy stadion będzie musiał mieć nazwę sponsora.
Super pomysł z nazwą ulicy!

Bardzo ładne zachowanie klubu

W LA RAMBLA napisałem propozycję w jaki sposób FC Barca.com morze upamiętnić Johana.......

Bardzo ładnie ze strony klubu.

dzięki za info

panowie mam sprawę kiedy wiadomo będzie jak na jesieni będą mecze bo chciałbym zrobić prezent komuś i zabrać go na mecz w październiku?

będę wdzięczny za podpowiedz Kichu

bardzo dobry pomysł !!! CN zostanie dla Lio, zgadzam się :)

Nie dziwcie się, że to właśnie Mini Estadi będzie nosiło imię śp. Johana Cruyffa. Klub potrzebuje solidnego zastrzyku gotówki, a taki zapewni z pewnością zmiana nazwa Camp Nou. Lecz dla nas Camp Nou, na zawsze pozostanie tym samym Camp Nou i żadne Coca-Cola Areny, czy jakieś inne bzdety nie zmienią naszego przywiązania do domowego stadionu. Ważne, że klubowa legenda nie została zapomniana i chociaż w taki sposób chce upamiętnić wielkiego Holendra.
konto usunięte

Ale Camp Nou zarezerwowane zapewne dla Leo Messiego :)

Super zachowanie klubu wobec swojej legendy,a stadion już nie na wzór CN ale całkiem sympatyczny :D

Przypomina mi stadion Piasta Gliwice :D

Nie ma się czym zachwycać. Imieniem Cruyffa powinno zostać nazwane Camp Nou, a nie drugie boisko. Po tej decyzji wiadomo już wszystko - zmodernizowane Camp Nou będzie miało tytularnego komercyjnego sponsora. Porażka..

boisko juniorów Barcy jest lepsze od połowy stadionów w ekstraklasie xd

Super pomysł, taką legendę Barcelony trzeba jakoś wychwalać i sprawić, żeby najmłodsi Culés wiedzieli kim jest ta wielka osoba.

Nic dodać nic ująć coś wspaniałego

nazwe Camp Nou zostawia Messiemu :D

Bardzo dobrze legenda zasługuje na upamiętnienie a w zmianę nazwy ulicy wątpię zbyt dużo zmian trzeba by wprowadzić w urzędach itp.

piękna inicjatywa, Mes que un club