• Lionel Messi 45' (k.), 53'
  • André Gomes 89'
  • 29' Eliaquim Mangala
  • 45' Munir El Haddadi

Barça po dobrym, acz nie wybitnym spotkaniu pokonała Valencię 4:2. Gole dla Blaugrany zdobyli Suárez, Messi (dwie) oraz Andre Gomes, z kolei dla gości trafiali Mangala i Munir. Mecz zdecydowanie "ustawiła" czerwona kartka, którą obejrzał Mangala tuż przed przerwą.

Luis Enrique przed meczem postanowił nie kombinować z rotacjami i postawił na jedenastkę, która dokonała historycznej remontady w meczu z PSG. Mogło to też być podyktowane brakiem ryzyka, gdyż po zeszłotygodniowej wpadce na Riazor z Deportivo kolejna strata punktów prawdopodobnie pogrzebałaby szanse Barçy na tytuł. Na boisku nie wyglądało to jednak tak różowo - od pierwszych minut Valencia starała się zakładać pressing na trójce obrońców Barçy, wychodząc z szybkimi atakami po odbiorze piłki. Jednak to Blaugrana pierwsza stworzyła sobie klarowne sytuacje, konkretnie zaś Leo Messi, którego strzał z 16. minuty został wybity z linii bramkowej. Wydawało się, że otwarcie wyniku będzie kwestią czasu. Nikt jednak nie wpadł na pomysł, że drużyną, która tego dokona, będą goście... Stało się tak w 29. minucie, gdy po rzucie rożnym Parejo piłkę głową do siatki skierował Mangala. Na Camp Nou zapanowała konsternacja. Na szczęście nie potrwało to długo - już w 35. minucie po szybkim wznowieniu gry z autu przez Neymara sam na sam z Alvesem wyszedł Suárez i wyrównał stan rywalizacji. Wszystko wydawało się zatem wracać do normy. Barça swobodnie operowała piłką, starając się wykorzystać błędy w ustawieniu obrony rywala. W 45. minucie takowyż popełnił właśnie Mangala, który po otrzymaniu prostopadłej piłki za plecy nie zdołał w porę zablokować Luisa Suáreza i musiał ratować się pociągnięciem Urugwajczyka od tyłu za koszulkę. Decyzja mogła być jedna: rzut karny i czerwona kartka dla Francuza. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Leo Messi i gdy już wydawało się, że Barça ma wszystko pod kontrolą... z nieoczekiwanym, błyskawicznym atakiem wyszli goście. Dezorientację obrony Blaugrany wykorzystał Munir, wyrównując stan rywalizacji w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do szatni Duma Katalonii schodziła zatem odrobinę wytrącona z równowagi.

Od początku drugiej części spotkania było jednak wiadomo, że kwestią czasu jest trafienie dla Barcelony. Valencia w dziesiątkę nie była w stanie powstrzymać ataków rozpędzonych gospodarzy. Przełamanie nadeszło zaledwie siedem minut po przerwie - wybitą po rzucie rożnym piłkę zebrał Javier Mascherano, zagrał w pole karne do Messiego, a ten zszedł do prawej nogi i oddał niesamowicie silny strzał przy bliższym słupku. 3:2, przeciwnik grający w dziesiątkę... Idealny scenariusz na hokejowe zwycięstwo, prawda? Być może, lecz inny plan na ten mecz miał Neymar, który niemiłosiernie kręcił Montoyą na lewym skrzydle i co rusz popisywał się efektownymi dryblingami. Brazylijczyk postanowił jednak uprawiać sztukę dla sztuki - większość okazji albo marnował, albo w ostatniej chwili uciekała mu piłka. W międzyczasie do głosu doszła osłabiona Valencia, która miała dwie wyborne okazje na wyrównanie wyniku. Nie udało jej się to, a w 89. minucie dostała tak zwanego "gonga" w postaci bramki Andre Gomesa na 4:2. Tym razem Neymar nie szukał fajerwerków: po tym, jak uciekł obrońcom rywala lewym skrzydłem, dograł na piąty metr do Portugalczyka, który tylko dostawił nogę. Ważny gol dla byłego gracza Los Che, tak bardzo krytykowanego w ostatnim czasie przez środowisko culés

Ostateczne zwycięstwo Barçy można potraktować z dużym przymrużeniem oka. Owszem, drużyna zagrała poprawnie i stworzyła sobie sporo okazji, lecz wiele do życzenia pozostawiała jej skuteczność zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Grający w osłabieniu rywal nie był jednak w stanie zrobić krzywdy Blaugranie i trzy punkty zostają w stolicy Katalonii. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną (oby bez wirusa FIFA), zaś po niej... nadchodzi prawdziwy maraton. Mecze z Sevillą, Juventusem, El Clásico na Bernabéu... Będzie się działo! Oby z nieco większą skutecznością niż dzisiejszego wieczora.

Komentarze (1172)

Dobre spotkanie i cieszymy się z trzech punktów.

Jak zobaczyłem że Gomes strzelił to aż mi szczena opadła :)

Tydzień przerwy i messi wraca jak nowo narodzony. Po raz kolejny powtarzam, że potrzeba mu co kilka tygodni przerwa w grze, aby nabrał chęci do walki

Właśnie po takim meczu widać , że Rafinha się nie nadaje do gry w pierwszej 11-stce . Zero wykreowanych szans , zero udanych dryblingów , jedyne co na plus to rozciąganie gry i absorbowanie uwagi obrońców. Skoro mamy grać w takim systemie to trzeba ściągnąć kogoś kto będzie stwarzał zagrożenie z prawej strony , bo ani Denis ani Rafinha tego nie pociągną

Bardzo dobry mecz Leo i suchar miesiąca w gazateach Madryckich :) Duet CR i Benzema 35 goli razem przez 8 lat ,,,, hahha nie chce mi się liczyć ale Duet Surez Messi albo Messi Neymar ma pewnie nie wiele mniej :) Ale oni z niczego potrafią zrobić coś ;)

Byłbym skłonny założyć się że Messi wykreował więcej sytuacji w tym jednym meczu niż cr w całym obecnym sezonie.

Dobrze że udało nam się wygrać to spotkanie, chociaż nie było łatwo. Rywal pokazał się z dobrej strony i trochę napędził stracha Barcelonie strzelając dwie bramki.
Nasza ofensywa pokazała się z dobrej strony w tym meczu, mieli dużo dobrych sytuacji i część z nich udało się wykorzystać. Szkoda mi tylko jednego że Neymar nie strzelił bramki, widać było że mu zależy miał mnóstwo rajdów, dryblingów ale za każdym razem czegoś zabrakło. Widać że Neymar na chwilę obecną jest w dobrej formie, gdyby tego dnia wykazał się lepszą skutecznością mogliśmy wygrać znacznie wyżej. Ale z pewnością swój występ może zaliczyć do udanych, najpierw świetny wyrzut z autu do Suareza, który wykorzystał okazję i strzelił bramkę, potem asysta przy golu Gomesa. Także Neymar na duży plus po tym meczu.
Jedynie w grze obronnej zdarzało się kilka błędów, ale na szczęście nie odegrały one dużego wpływu na końcowy wynik. Było kilka groźnych kont ze strony Valencii, ale na szczęście udało się z nich wyjść Barcelonie obronną ręką. Także cały czas dotrzymujemy kroku Realowi i mamy szansę na tytuł, teraz najważniejsze żeby do czasu El Clasico nie zaliczyć żadnej wpadki a potem w pojedynku z Realem wygrać to spotkanie i będzie naprawdę dobrze : ).

VeB !

Widać że testujemy to ustawienie które daje nam bardzo dużo w ofensywie ale lepiej niech testy też uwzględnią te przestrzenie w defensywie...... o matko, taki Real to by ze szczęścia umierał jakbyśmy tak wysoko zagrali z nimi, mam nadzieje że w ElClasico wyjdziemy troszkę niżej ustawieni. Innym plusem jest wykorzystanie potencjału Roberto, Gdy wchodzi do środka pola to w defensywie może schodzić jako obrońca i to zaprowadza już większy spokój. No nic trzeba ryzykować w dzisiejszej piłce i na tym poziomie :) zobaczymy co nam to przyniesie ! VeB!
Nasza typowo ofensywna formacja dała nam wczoraj nieco popalić. Przykład. Dwie stracone bramki. Gdyby nie kiepska skuteczność graczy drużyny przeciwnej mogłoby być różnie. Na szczęście są trzy punkty i to najważniejsze. Potrafiliśmy wyjść z tej niełatwej sytuacji w najlepszy możliwy sposób. Ryzyko jak widać się opłaciło i tak trzymać.
VEB!

a fioletowi i tak powiedzą że Uefalona ;)

To nie jest ta Duma Katalonii. Kiedyś to przeszkadzali a teraz?! Jak z problemami Real zdobywa zwycięstwa (najczęściej 1 bramką) to my też takim...no wiecie o co chodzi.

Trochę dziwię się Neymarowi że jest tak spokojny na boisku.
Wcale bym się nie dziwił gdyby zaczął rzucać butami w swoich partnerów:)
Chłopak dostanie piłkę, minie przeciwnika, jest momentalnie pod bramką rywali i CZEKA! Jego koledzy są 30 metrów z tyłu. I wcale im się nie spieszy.
W dzisiejszym meczu było kilka takich sytuacji.

To nie była 2 żółta kartka?

Wow, tak ciekawie napisanego podsumowania meczu dawno nie przeczytałem, tylko więcej takich *,*

Oceny Mirror; Leo-9(zaw. meczu),Suarez-9,Ney-8,Iniesta-8 . Oceny www.Eurosport. com. Leo-9,Ney-8,Suarez-7,Iniesta-6 .

MSN kosmici! Moim zdaniem Najlepszy atak w histori piłki nożnej.

Ja bym sprobował zagrac 343 ale zamiast rakitica masche w srodku pola a na obronie rudy bo jest mobilniejszy. MAsche za to jest przecinak jakich mało i dawałoby to duzo szans na przechwyt na 30 metrze. Co sądzicie?

Podoba mi się, że Munir gra w podstawie. Zbiera doświadczenie, pozna lige i może coś z niego być.

Pique to kozakiem jest już tylko w internecie... :(

L.E. nie widzi chyba miejsca dla Paco....szkoda

Moim skromnym zdaniem ,wiem ze dzis byla la liga ale jestem myslami z liga mistrzow,wiadomo mecz z psg to byla masakra,wszystko sie udalo tak jak mialo byc,ale czy na mecz z juve formacja 3-4-3 bedzie dovra? Nie!! Dzis zagrali z przecietna vfc I jak to wygladalo,ok gra dobra a ile razy wyszla valencia z kontra? To pomyslcie ze to jest valencia,a nie juve co ma w skladzie dybale pjanica higue itd.. 4-4-2 jak ... wpadnie..

8 cud świata- Gol Gomesa

brawo brawo Barca. Kapitalna gra Piqe w obronie

Super mecz w wykonaniu Barcelony, od początku Barca grała dobrze, gdyby nie te babole Pique i Umtitiego Barca by wygrała może nawet z 5:0, dzisiaj każdy mógł się podobać, oprócz Busquetsa, bo dzisiaj to był jednak bardzo cichy występ Sergio, widać że jest przemęczony, co do Gomesa, no nie powiem, bardzo dobra zmiana, gość dzisiaj mógł jeszcze asystę zaliczyć gdyby nie blokada Garaya przy strzale Luisa, ale cieszy bramka, może to da mu impuls, ogółem widać że jest mega spięty podczas meczów, że się czegoś boi, być może problem nie leży w grze, tylko w głowie, pamiętacie początek sezonu jak Andre grał dobrze, a po tej 2 tygodniowej kontuzji zaliczył regres... Myślę że dla niego jest potrzebny psycholog, albo trener co z nim szczerze porozmawia, bo widać że brakuje mu odwagi, dzisiaj na pewno na plus MSN, każdy z nich zaliczył genialne spotkanie, Messi bez wątpienia MVP meczu, i ten drybling w 80 min, majstersztyk, no cóż, gramy dalej i się nie poddajemy

VISCA BARCA!!!

Juve kupi N,zonziego w lecie i podoba mi się ich polityka transferowa jedynie czego to nie zrozumiem to 90 baniek za Higuaina.

1 Asysta Neya prosto z autu :D

Fantastyczny mecz Neya! Napracowal się za kilku. Messi król. Fotka oddaje klucz do sukcesu

OOo piękny mecz Argentyny sie szykuje Messi, Di Maria, Dybala *_*

Pamiętacie, jak takie newsy były La Ramblą? ;)

Fajnie , że wygraliśmy lecz ustawienie drużyny w defensywie przy bramce Valencii było jakieś karygodne . Żadnej asekuracji , Rakitić na prawej obronie ... no cóż najważniejsze że wygraliśmy jednak takie błędy trzeba szybko wyeliminować .

Jak dla mnie aktualnie wyścig o Złotą Piłkę rozgrywa się póki co między Messim, a Neymarem.

Brakowało,Neya z Deportivo nie byłoby porażki na El Riazor

Tak się wkurzyłem na Neymarów, Suarezów i Rakiticiów niepotrafiących strzelić z 5 metrów, że wyłączyłem w 80 minucie, a teraz żałuję, że nie widziałem pierwszej bramki Andre Legendy Gomesa.

Chłopaki pytanie.
Obecnie najlepsza trójka piłkarzy ,kogo obstawiacie?
Messi, Neymar i?

Moim zdaniem fatalny mecz Barcy mimo zwycięstwa i to jak wymęczonego mimo wyniku 4:2 czerwień zrobiła swoje, ok wtopę z Deportivo zrzuciłem na barki meczu z PSG, ale dziś… To jak wyglądała Barca motorycznie to jest dramat, druga linia nie istnieje, Iniesta słania się na nogach, Rafinha nie gra nic, Rakitić poprawił formę, ale nadal to dużo za mało. Obrona to samo, słaba fizycznie, biegowo. Co do MSN najlepiej gra Neymar i to tyle, tak Messi strzelił dziś 2 bramki, a Suarez 1 no ale co z tego ?! O ile Leo ma może mały kryzys od paru meczy to rozczarowany totalnie jestem El pistolero brak formy fizycznej widać gołym okiem, niewidoczny całymi kwadransami no i dziś nie trafił z najbliżej odległości do pustej bramki, a taka 9-tka nie może tego nie trafić… Ogólnie najlepsi gracze Barcy ostatnio to Neymar, Ter Stegen i Umtiti. Podsumowując ZMĘCZENIE, ZMĘCZENIE, ZMĘCZNIE kładzie się cieniem na formie Barcy i w głównej mirze bierze się to za sprawą tego, że nie ma klasowych zmienników. Bramka Gomesa no i co z tego, jedna jaskółka wiosny nie czyni … Andre Drewno Gomes musi opuścić Camp Nou ! Aż strach pomyśleć co będzie po przerwie reprezentacyjnej … Oby uniknąć wirusa FIFA. Visca El Barca

Jakby Leo chciało się biegać jak Suarezowi to by sam strzelał co mecz 10 goli i dryblował cały zespół przeciwnika.

Brawo Leo o Barca. Leo idzie na krola strzelcow wszystkich rozgrywek w tym roku. Juz 41 bramek we wszystkich rozgrywkach fajnie jakby dobil do 60. Dobrze ze sie wykartkowal odpocznie po tych reprezentacjach po granadzie bedzie sevilla na tygodniu wiec bedzie musial byc wypoczety. Teraz bez urazow na kadrze i walczymy o tryplet :)

Graty dla Barcy! Dobrze zagrali ,ale następnym razem więcej sytuacji trzeba wykorzystywać! Gol Gomesa jeszcze bardziej mi poprawił nastrój.

Wy to jednak niesamowici niektórzy jesteście tydzień temu Gomes niszczony a dzis strzela gola i od razu teksty że może coś z niego będzie, zdecydujcie się albo nie hejtujcie tak

Kiedy Leo w końcu strzeli tego hat-tricka ? bo czekamy i czekamy.

Tak się zastanawiam nad tym Gomesem... Myślę, że za rok dwa to będzie gość :)

Chciałem napisać coś zabawnego... ale komentarzy z tej strony nie przebiję, w pozytywnym aspekcie oczywiście :D Gomes wygrał kilkaset komentarzy tym golem.

Nasuwa się pytanie, po co kupiliśmy Paco Alcacera, a wypożyczyliśmy Munira skoro Munir > Alcacer

Ależ nam dorósł Neymar, wspaniale gra ten piłkarz ostatnio :D Asysta przy golu Gomesa po cudownej akcji, dzieło sztuki. Nie obchodzi mnie mniejsza liczba goli. Ney bierze na siebie grę, wykorzystuje niesamowity drybling i szybkość, dodał do tego wspaniałe podania i rzuty wolne nawet. Czasem mógłby podejmować lepsze decyzje, jednakże będzie świat po Messim, mam nadzieję, patrząc na naszego brazylijskiego cracka :D

jutro pewnie doczekamy się skrótu gola Gomesa z podkładem piosenki Titanica jak przy golu Vidala

Wcale nie zdziwi mnie magiczny zapis w umowie przy transferze Andre Gomesa, że jesli walnie bramę swojemu byłemu klubowi to bedziemy musieli dopłacić 5 baniek xD

Redakcjo zróbcie coś z reklamą na La Rambli ,bo jak chcę napisać komentarz na androidzie to przełącza mnie na inną stronę.

Brakowało aż tych dryblingow Leo *_*

Wy to się wszyscy widzę znacie na piłce, na taktyce i wgl na wszystkim a ja wam powiem, że gówno wiecie i Lucho jak i cała Barca dobrze wiedzą co mają robić.

Najważniejsze ze mamy 3 pkt ale to co marnowaliśmy to głowa mała a obrona dzisiaj dramat każda kontra budziła spory strach przed stratą gola.

Co Wy macie z tymi talizmanami? Umtiti wygrywa 90% pojedynkow glowkowych, jest jednym z najlepszych SO I jego umiejetnosci przesadzaja o tym, ze wygrywamy, a nie walory losowe jak szczescie czy pech.

A biedny Mascherano dalej bez gola.

Ex zawodnik nigdy nie zawodzi.
Gol Munira
Gol Gomesa

U Gomesa mnie wkurza to że praktycznie nie podejmuje się pojedynków jeden na jeden. Taki pomocnik praktycznie jest bezużyteczny dlatego ten koleś musi to zmienić.

Generalnie świetny mecz Neya, ale co ten gość ma problemy z wykończeniem to jest dla mnie niepojęte :P

Gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę z tych sytuacji to wynik byłby 2x wyższy, ale nie ma co narzekać, są 3 punkty i pewne zwycięstwo. VAMOS!!!

Munir z Barcy strzela dla Valencii Gomes z Valencii dla Barcy

Bardzo dobre spotkanie. Najważniejsze, że był luz w grze, były okazje i udało się wykorzystać. :) Tridente w dobrej kondyncji, świetny Iniesta, przełamanie Gomesa. Oby tak dalej! :)