Historia kibica, który opuścił stadion w 83. minucie

Ola

9 marca 2017, 19:47

La Nacion

102 komentarze

Mecz Barcelony z PSG przejdzie do historii Ligi Mistrzów. 90 tysięcy kibiców obecnych wczoraj na Camp Nou będzie opowiadać o nim swoim dzieciom i wnukom. Wśród nich był także Cris Rolandus, holenderski kibic Barçy, który może mówić o sporym pechu.

Cris przyleciał na mecz z Rotterdamu, jednak zdecydował się opuścić stadion w 83. minucie, przy wyniku 3:1 dla Barcelony, aby uniknąć korków. Gospodarze potrzebowali wówczas aż trzech bramek do awansu. Pięć minut później gola zdobył Neymar, przywracając Katalończykom wiarę w remontadę.

– Kiedy byłem już prawie poza stadionem, widziałem, że padła bramka na 4:1. „Dobrze”, powiedziałem sobie, ponieważ myślałem, że zaraz nastąpi koniec meczu – wyjaśnił Rolandus w rozmowie z holenderskim dziennikem AD.

Już poza Camp Nou Cris dowiedział się, że sędzia podyktował rzut karny, który przybliżał Barçę do awansu. – Moi bliscy i przyjaciele pisali mi wiadomości w emocjach, ale musiałem im wyjawić, że opuściłem już swoje miejsce – dodał.

Wtedy Holender postanowił pobiec do najbliższego baru, aby przynajmniej obejrzeć końcówkę w telewizji. Znowu miał pecha, gdyż lokal był pełny i historyczną bramkę Sergiego Roberto obejrzał przez szybę.

– Byłem całkowicie nieobecny. Resztę wieczoru spędziłem z wzrokiem wbitym w przestrzeń. Minęło sporo godzin zanim dotarłem do mieszkania, do którego dojazd zajmuje zwykle minuty – wyznał.

– Taki spektakl nigdy się już nie powtórzy. Ponad miesiąc temu kupiłem bilet za 105 euro i byłem bardzo zawiedziony po meczu w Paryżu. To boli tym bardziej, że Sergi Roberto po bramce podbiegł dokładnie tam, gdzie wcześniej siedziałem ja – powiedział.

Kto płaci tyle pieniędzy, jedzie na mecz z Holandii do Hiszpanii i wychodzi w 83 minucie tylko żeby uniknąć korków??!

@trolownik: Cris Rolandus

@trolownik: Ten dla kogo 100 czy 200 euro nie robi żadnej różnicy...

@trolownik: I tacy którzy na taki mecz mogą po 10-20 razy w sezonie przyjechać. Dla mnie np. byłoby to pierwsze spotkanie na CN - służby sprzątające mnie ze śmieciami by ściągali, bo bym poszedł na górną trybunę i tam siedział :d