Barcelona B rozbija Gavę na Mini Estadi [WIDEO]

26 lutego 2017, 12:51

Sport

13 komentarzy

Piłkarze Barçy B odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując na Mini Estadi Gavę 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli trzej napastnicy – Perea, Marc Cardona i Dani Romera.

Katalończycy byli zdecydowanie lepsi od rywala, udowodnili, dlaczego są liderem grupy 3 Segunda División B, i w 100% wykonali swoją pracę. Wywarli tym samym presję na drugim w klasyfikacji Alcoyano, które traci obecnie do Blaugrany cztery punkty i gra dziś na wyjeździe z Eldą.

Gava zagrała na Mini Estadi bardzo defensywnie, wystawiając trójkę stoperów i zagęszczając środek pola. Piłkarze Barçy B nie mieli jednak problemów z pokonaniem tych przeszkód dzięki szybkiej grze i znakomitej postawie skrzydłowych. Pierwszy gol w meczu padł już w 14. minucie, kiedy to Perea przeprowadził znakomitą akcję indywidualną, uciekł dwóm rywalom i oddał mocny strzał prawą nogą, zaskakując Craviotto. 10 minut później było już 2:0. Po odbiorze piłki Moises Delgado podał do Marca Cardony, który nie dał szans bramkarzowi drużyny gości.

Kolejne dwa gole Barça B dołożyła już po przerwie. W 65. minucie Dani Romera otrzymał podanie piętką od Cardony, uciekł rywalom i pokonał Craviotto uderzeniem lewą nogą. Kwadrans później wynik meczu ustalił Perea, który pierwszy dopadł do odbitej piłki i umieścił ją w siatce. Ponadto w drugiej połowie zawodnicy Barçy B dwukrotnie uderzali w poprzeczkę i wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy.

Barça B zrewanżowała się Gavie za porażkę 0:1 w pierwszej rundzie rozgrywek. Katalończycy byli przede wszystkim bardzo skuteczni i stopniowo przybliżają się do upragnionego awansu do Segunda División.

FC Barcelona B – Gava 4:0

FC Barcelona B: Suárez; Palencia, Marlon, Borja, Moisés; Sarsanedas (Carbonell, 67'), Aleñá (Xemi, 75'), Gumbau; Dani Romera (Nili, 78'), Marc Cardona i Perea.

Gava: Craviotto, Mario (Sascha, 46'), Mas, Jordi, Joel, Reche (Álex, 67'), Héctor (Cuba, 76'), Franquesa, Pla, Boris i Niko Kata.

Gole: 1-0 M.14 Perea; 2-0 M.25 Marc Cardona; 3-0 M.65 Dani Romera; 4-0 M.79 Perea.

Grają ładniejszą piłkę niż pierwsza drużyna niestety.

Trzeba będzie wymienić bramkę, bo ją nieźle poobijali :)

Druzyna B oddala w tym spotkaniu wiecej strzalow z dystansu niz Barca w calym sezonie :D

To świetne wieści! Awans do Segunda Division mógłby w perspektywie następnych paru sezonów stać się wybawieniem dla pierwszego zespołu. :)