• Ivan Rakitić 45' (k.)
  • Rafinha 50'
  • Arda Turan 55', 86', 89'
  • Paco Alcacer 73'

Po zdecydowanie jednostronnym widowisku Barça wygrała z Herculésem Alicante 7:0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Pucharu Króla. Bramki dla Blaugrany zdobywali Lucas Digne, Ivan Rakitić, Arda Turan (trzy), Paco Alcácer oraz Rafinha.

Choć wynik pierwszego spotkania premiował Barçę awansem, podopieczni Luisa Enrique mieli na ten mecz jasno określony cel: jak najwyższe mozliwe zwycięstwo. Nic dziwnego zatem, że od pierwszych minut "usiedli" na gościach, niekiedy zmuszając ich do rozpaczliwej defensywy. Jak to jednak często w przypadku Barçy bywa, zawodziła skuteczność pod bramką, brakowało też odrobiny zwykłego farta. W pewnym momencie przełamanie impasu musiało jednak nadejść. W 37. minucie ładnie akcję od lewej strony rozprowadził Arda, Rafinha delikatnie skiksował w polu karnym, zaś piłkę do bramki skierował Lucas Digne. Było to debiutanckie trafienie Francuza w barwach Dumy Katalonii. Barcelona nieustannie napierała i jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie - w polu karnym sfaulowany został Arda, a jedenastkę na gola zamienił Ivan Rakitić. Do szatni obie drużyny schodziły więc z przekonaniem, że rezultat dwumeczu jest już przesądzony.

Problem w tym (przynajmniej dla Herculésa), że piłkarzom z Camp Nou wciąż było mało. Zaledwie pięć minut po przerwie znów na lewej stronie "zaszalał" Arda, radząc sobie z co najmniej trzema zawodnikami rywala i wykładając piłkę do Rafinhi, który płaskim strzałem podwyższył na 3:0. Minęło kilka kolejnych minut i nadeszło kolejne trafienie - tym razem prawą flanką popędził Vidal, po czym dośrodkował do wszędobylskiego Ardy, który głową zdobył pierwszą ze swoich trzech bramek tego wieczora. Od tego momentu drużyna zaczęła wyraźnie pracować na gola dla Paco Alcácera, który jako jedyny z tercetu atakujących nie miał jeszcze swojego trafienia. Presja wyraźnie narastała, szczególnie że w niektórych sytuacjach były gracz Valencii mijał się z piłką o centymetry bądź na jego drodze stawał obrońca rywali. W końcu jednak nadeszła 73. minuta i znów rozegranie piłki przez Ardę do Rafinhi, który po wbiegnięciu w pole karne podciął piłkę, ta jeszcze otarła sie o rywala i wylądowała na głowie Paco, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Problem w tym, że gol ten nie powinien być uznany, gdyż Alcácer znajdował się na wyraźnym spalonym. Coż, wygląda na to, że nawet sędzia życzył napastnikowi Azulgrany przełamania... Od tej chwili Paco rozpoczął poszukiwania kolejnej bramki, wiedząc że najgorsze ma już za sobą. W 86. minucie kolejne dośrodkowanie w pole karne posłał Vidal, główkował Alcácer, jednak na posterunku był golkiper gości. Nawet on był bezradny wobec dobitki Ardy z najbliższej odległości. Wydawało się, że 6:0 wystarczy, ale Barça nie miała dość. Coraz lepiej rozumiejący się ofensywny tercet Rafinha-Arda-Denis do końca starał się o kolejne trafienie. Tym razem z pomocą przyszli również goście, którzy po nieudanym rzucie rożnym Blaugrany nie potrafili wyprowadzić kontry. Piłkę z łatwością przejął niezawodny Arda i przepięknym strzałem w okienko ustalił wynik na 7:0. Zaledwie kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.

Dokładnie takiego wyniku oczekiwali culés i (zapewne) sami piłkarze. Po niezbyt przekonującym występie w pierwszym starciu rezerwowym Barçy zależało na udowodnieniu, że są w stanie pokonać grającego o kilka klas rozgrywkowych niżej rywala. Niewątpliwie pomógł im w tym atut własnego boiska, jednak nie sposób nie docenić na przykład Ardy, który miał dziś udział w zasadzie przy każdym trafieniu Barçy. Zadanie wykonane, awans do kolejnej rundy zapewniony, ale poza tym warto też zauważyć, że kilku graczy spoza pierwszego składu wysłało dziś trenerowi wyraźny sygnał: nie poddamy się, będziemy walczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. W kontekście styczniowo-lutowego natłoku spotkań w lidze i pucharze może nas to tylko i wyłącznie cieszyć.

tak tak tak panowie! oby tak dalej! brawo!

Kiedy poznamy rywala w następnej rundzie ?

no i Paco strzelił.. Na pustą z metrowego spalonego :D

Brawo Panowie Arda od początku sezonu klasa sama w sobie, magiczny Suarez, świetny Ivan Rakitić oraz brawa dla bocznych obrońców obaj, a szczególnie Aleix przekonują do dawania im więcej szans w pierwszym Team'ie. Andre Drewno Gomes poza meczem MCity kwalifikuje się do 2 drużyny Barcy, która gra na tym samym poziomie ligowym (tj.3 liga) co Hercules ale patrząc na jego dzisiejszy występ na tle Herculesa jak i przekrój dotychczasowych występów tego grajka to tam też miałby baardzo ciężko, taki kolejny Douglas ...

Ten skład, jakby na patrzeć rezerwowy powinien radzic sobie ze wszystkimi słabmi zespołami, aby najlepszy skład mógł walczyć z najlepszymi zespołami. Patrząc na wartość rezerwowych powinni oni wygrywać spokojnie z połową najgorszych zespołów laliga. Dzięki temu nasza wyjsciowa 11 miałaby siłe walczyć przez reszte spotkać o najwyższe cele na różnych polach. Niestety aktualnie jest tak, że jak nie wyjdzie MSN to nic nie wgrywamy. Mam nadzieje, że to się zmieni od tego meczu

Mam nadzieję, że Enrique zauważa grę Vidala, a zwłaszcza jego dośrodkowania.
Niezwykle rzadkie występy po których następują naprawdę dobre mecze jeszcze dobitniej dowodzą, że Aleix powinien dostawać szanse.
Wydaje mi się, że grzanie ławy spowodowane jest "brakiem chemii" między piłkarzem, a trenerem. Tutaj chyba nie chodzi o walory sportowe.
Przypomnę, że Luche na początku swojej kariery trenerskiej w FCB próbował "ustawiać" Messi'iego. Na szczęście wymiękł i dziś zbiera tego pyszne owoce.
Co by nie pisać, Vidal zasługuje na szanse jak każdy inny piłkarz. Do tego owe nieliczne szanse wykorzystuje jak mało kto.
Luche, przebacz (idą Święta) i skorzystaj z naprawdę niezłego prawego obrońcy, który wiele poświecił, aby być zawodnikiem FCB, który ma wiele do udowodnienia...

O ile pozwolicie to dodam od siebie kilka zdań na temat GOMESA.
Po oglądnięciu kilku meczy w których grał byłem wściekły na LE, że chciał takiego "Rasiaka" do drużyny.
LE ustawiał go w drugiej linii na różnych pozycjach, a on moim zdaniem najlepiej wypadał kiedy był ustawiany na pozycji defensywnego pomocnika.
Przykładowo w meczu LM z BM zagrał , moim zdaniem dobrze, wykazując się dużą rozwagą i dobrą techniką.
Ten mecz oglądałem kilkakrotnie i uważam, że ten 22 letni Portugalczyk ma bardzo duży potencjał. Moim zdaniem właśnie z niego i D.Suareza Barca będzie miała w drugiej linii największy pożytek.
Ja osobiście widziałbym w pomocy Halilovica. On ma dopiero skończonych 20 lat i już teraz jest piłkarsko dojrzałym piłkarzem. Myślę, że ta trójka reprezentuje wyższy poziom niż np. Rafinia, który jest bardzo wolny i w zasadzie nie za wiele wnosi do gry drużyny.
Co do innych transferów to oczywiście na duży plus Umtiti, nieco mniejszy plus Dinge,
Jeżeli chodzi o Vidala to nie rozumiem naszego trenera, który jakoś jest w stosunku do niego niechętny. A on może dać nam o dziwo więcej radości niż przereklamowany S.Roberto, który owszem na początku sezonu (wrzesień) grał bardzo dobrze ale na dalszym etapie sezonu ligowego i LM to właśnie z jego strony istnieje większe zagrożenie w defensywie, a w ofensywie też już w zasadzie niewiele daje ( czy ktoś przypomina sobie jakieś sensowne dośrodkowanie chociażby w ciągu ostatnich dwóch miesiącach?!)
Powiem więcej moim zdaniem S.Roberto to zawodnik środka pola i tam mu należy dawać szansę. Na prawej stronie piłkarz ten nie będzie się rozwijał.
Moim zdaniem to piłkarz, który powinien grać na pozycji Rakitica lub środkowego pomocnika.
I na koniec jeszcze podzielę się moimi uwagami dotyczącymi Ter Stegena.
Myślę, że nie jest on niestety bramkarzem predysponowanym do gry w bramce Barcelony jako nr 1.
Ostatnie mecze pokazały jego znaczny spadek formy jeżeli chodzi o grę nogami. Stąd mnożyły się duże ilości niecelnych podań, zwłaszcza przy dłuższych wykopach.
A i współpraca z obrońcami - wymiana z nimi krótkich podań, moim zdaniem też wiąże się z dużym ryzykiem.

Super.Cieszą gole Digne i Paco.Obyśymy tak częściej grali

Niby taki Arda słaby a wcale nie jest taki słaby :P ładny 3 gol strzelony przez niegoo.

Jest awans i to po jakiej grze. Jestem pod wrażeniem choć zachowuję chodną głowę patrząc na drużynę z jaką przyszło nam się wczoraj mierzyć. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że rozbijemy aż ta bardzo drużynę z Alicante a jednak. Nasza obrona wyglądała wczoraj naprawdę solidnie. Fajnie się uzupełniała. W pamięci zapadła mi szczególnie akcja w której Javier i Umtiti rzucili się w pogoń za samotnie zmierzającym do bramki graczem drużyny przeciwnej ,który wychodził sam na sam z naszym bramkarzem. Jeśli chodzi o naszą pomoc to kapitalne zawodny rozegrali wczoraj Denis i Rafinha ,który grał przecież wczoraj w ataku był niesamowicie aktywny na swojej nominalnej pozycji. Takiego Denisa jak wczoraj chciałbym widzieć zawsze. Szybki mobilny a do tego mega zmotywowany. W ataku na skrzydle za to szalał po raz kolejny Arda ,który dobitnie pokazuję gdzie tak naprawdę występuję mu się najlepiej. Myślę, że to wczorajsze spotkanie dał trenerowi wiele ciekawych odpowiedzi na przyszłość. Cieszy mnie fakt, że na mecze ze słabszymi rywalami w końcu możemy wystawić bardzo zróżnicowaną jedenastkę ,która będzie potrafiła grać na dobrym poziomie. To ważne w kontekście całego sezonu.
VEB!

Nie moglem ogladac meczu , ale z opisu i komtentarzy wynika ze Vidal pokazal sie z dobrej strony oraz digne , denis i oczywiscie arda ktory zdobyl hatricka

Czy ja się doczekam żeby po meczu były skróty na tej stronie?