TAS skraca sankcję transferową Realu!

Łukasz Lewtak

20 grudnia 2016, 12:41

Mundo Deportivo

246 komentarzy

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu skrócił sankcję nałożoną na Real Madryt do jednego okienka transferowego, dlatego też Królewscy będą mogli sprowadzić i zarejestrować nowych zawodników latem przyszłego roku. Warto przypomnieć, że wcześniej identyczne odwołanie od takiej samej kary składała Barcelona i w jej przypadku TAS nie skrócił sankcji.

Sankcja transferowa nałożona przez FIFA na Real Madryt będzie więc obowiązywać jedynie w najbliższym zimowym okienku transferowym, co praktycznie nie jest dla klubu żadną karą. Przypomnijmy, że FC Barcelona również otrzymała wcześniej sankcję z tego samego powodu (nieprawidłowości przy rejestracji nieletnich piłkarzy) i nie mogła rejestrować nowych zawodników w zimie 2014 i lecie 2015 roku, przez co pół roku poza grą byli Arda Turan i Aleix Vidal.

Josep Maria Bartomeu powiedział dziś, że skonsultuje się z prawnikami, czy w sprawach Barçy i Realu były tak wyraźne różnice, aby decyzję TAS-u można było uznać za zasadną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dodam tylko tyle
Ciesze się, że jestem Kibicem Barcelony, nie muszę się wstydzić za swój klub

@zuris: Czyli nie wstydzisz sie za przekręty podatkowe/przy transferze Neymara? :) Gratulacje.

@Miszczu123: Nie zmieniaj tematu! To w porównaniu do sytuacji z Neymarem to pikuś.

@BiskupBarcelony: Bo ja wiem, to Twoje zdanie. Wszędzie przekręty :)

@Miszczu123: Wiedziałem, że znajdzie się taki komentarz ; >

Wybacz, ale problem Neymara tak jak to Buskupbarcelony powiedział to pikus przy wszystkich przekrętach Realu, a przekręty sa w każdych klubach, lecz to Real bije je na potege

@zuris: Pewnie masz racje, a wyroki odstaje Barca =D pewnie jeszcze za przekrety Realu?
« Powrót do wszystkich komentarzy