Ujawniono zarobki Umtitiego i Digne'a

Dariusz Maruszczak

26 listopada 2016, 16:01

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Portal Sportune.fr specjalizujący się w sprawach finansowych związanych z piłką nożną ujawnił w tym tygodniu zarobki dwóch francuskich piłkarzy sprowadzonych latem przez Barcelonę - Samuela Umtitiego i Lucasa Digne'a. 

Barcelona dokonała w lecie znaczących inwestycji, kupując młodych i perspektywicznych zawodników. Dwóch z nich pochodzi z Francji. Samuel Umtiti został kupiony za 25 milionów euro z Lyonu, a Lucas Digne - za 16,5 miliona z PSG. Dwóch młodych obrońców dobrze dopasowało się do swoich nowych ról w zespole Barçy. W ostatnich dniach ujawnione zostały szczegóły ich kontraktów z Blaugraną.

Zgodnie z doniesieniami Sportune.fr Umtiti zarabia trzy miliony euro rocznie, podczas gdy pensja Digne'a została ustalona na poziomie 2,5 miliona euro za sezon. 

Obaj piłkarze Barcelony są daleko od listy TOP10 najlepiej zarabiających francuskich piłkarzy. Jej liderem jest Paul Pogba (18 milionów euro), a za jego plecami znajdują się Franck Ribéry (13,2 mln) i Karim Benzema (12 mln). 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zarobki piłkarzy w tych czasach są porostu chore taki średni piłkarz zarabia 250 tys euro miesięcznie a pracownik w fabryce (wielkiej zachoniej korporacji) w kraju trzeciego świata,pracując po 16 godzi dziennie,zarabia 30 dolarów.Nie będę tu wspominał o wynagrodzenia ratowników czy strażaków i innych którzy ratują ludzkie życie.

Pogba o wiele za dużo zarabia

Powinni zarabiać więcej od Messiego

18 mln... Man Utd...

No to już wiemy czemu Pogba do nas nie przyszedł...

Jak Pogba zarabia 18 to Umtiti powinien zarabiać 100 :P
konto usunięte

Gwiazdy za duzo zarabiaja a ceny pilkarzy to padaka

Mieć 22-23 lata i zarabiać miliony... jpdl...

Nas kibicow to nie powinno interesowac bo i po co?
konto usunięte

ktos wie ile zarabia Griezmann?