Brown: Nie możemy okazywać takiego szacunku jak na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

23 listopada 2016, 17:13

AS

5 komentarzy

Kapitan Celticu Scott Brown na konferencji prasowej wypowiedział się na temat spotkania z Barceloną.

Jak przeciwstawić się takiej drużynie jak Barcelona?

- Każdy na świecie wie, jak dobra jest Barcelona. Musimy zminimalizować jej możliwości, wierzyć w siebie i mieć nadzieje, że będziemy stwarzać sobie okazje bramkowe.

Jakie lekcje wyciągnęliście z porażki 0:7 na Camp Nou?

- Wiele się nauczyliśmy. Przede wszystkim nie możemy okazywać tak dużo szacunku w środku boiska. Musimy wyjść na murawę z własnym pomysłem na grę. Potrzebujemy wsparcia z trybun, ponieważ to będzie bardzo trudny mecz. Porażka na Camp Nou była dla nas bolesna, ale później potrafiliśmy zdobyć po punkcie z Manchesterem City i Borussią.

Przygotowaliście coś specjalnego?

- Skupiamy się na tym, żeby kontynuować nasz styl gry i sprawiać trudności drużynom, które do nas przyjeżdżają. Osiągnęliśmy świetny rezultat z Manchesterem City. Nikt się tego nie spodziewał i chcemy to powtórzyć.

Co można podziwiać w Barcelonie?

- Barça za każdym razem jest coraz lepsza w swojej koncepcji opartej na cierpliwym i spokojnym utrzymywaniu się w posiadaniu piłki. Taki jest jej sposób gry, który widzimy co tydzień. Trener stara się nam przekazać, że pewnego dnia możemy osiągnąć ten poziom.

Brak regularności w Lidze Mistrzów zabija?

- Nie rozegraliśmy dobrego meczu przeciwko Borussii. Nie byliśmy wystarczająco długo przy piłce, kibice mogli to zobaczyć. Musimy to poprawić.

Jak oceniasz tridente Barcelony?

- Tridente Barçy jest doskonałe do oglądania. Fantastycznie poruszają się po boisku, ale największe wrażenie robi to, jacy są odważni. Jeśli będziemy odważni z piłką i będziemy ją utrzymywać z dala od nich, możemy rozegrać wspaniały mecz. Barcelona będzie nas atakować pressingiem, więc musimy być spokojni i bezbłędnie wyprowadzać piłkę. Rywale potrafią posyłać podania gdzie tylko chcą, więc musimy uważnie je przecinać i straszyć Barçę kontratakami.

Jaką rolę będą odgrywali kibice?

- Wiemy, że każdy róg stadionu będzie po naszej stronie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ty kopaczu przede wszystkim powinieneś grac w lidze okręgowej, co najwyżej.

obawiam się, że któryś z zawodników Barcy może skończyć mecz z kontuzją

Z wyglądu zawsze mi przypominał typowego sebixa :D

Nie podzielam zdania Browna. Szacunek należy okazać każdemu rywalowi ale żadnego rywala nie należy się bać.

To ten co kopie w kręgosłup jak nikt nie patrzy?