Delegaci zagłosowali za umowami z Nike i Qatar Airways

Łukasz Lewtak

29 października 2016, 18:00

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Zgromadzenie delegatów zaakceptowało umowy sponsorskie, jakie zarząd FC Barcelony zawarł z Qatar Airways oraz firmą Nike.

O ile w tym drugim przypadku delegaci zagłosowali niemal jednogłośnie za umową z amerykańską firmą odzieżową (584 głosy za, 10 przeciw, 9 osób się wstrzymało), o tyle podczas głosowania w sprawie porozumienia z Katarczykami mieli większe wątpliwości (483 głosy za, 251 przeciw, 60 wstrzymujących się).

Przypomnijmy, że Manel Arroyo powiedział dziś, że w obecnym sezonie Barcelona otrzyma od Qatar Airways 33,5 miliona euro, czyli dokładnie tyle samo ile w poprzedniej kampanii. Wiceprezydent klubu podkreślił, że Barça potrzebowała więcej czasu na znalezienie sponsora i nie mogła zrezygnować z takich przychodów w tym sezonie, stąd przedłużyła o rok umowę sponsorską z Qatar Airways. „Jestem przekonany, że za kilka miesięcy ponownie was tu zaprosimy, aby zatwierdzić nowy kontrakt z głównym sponsorem”, dodał. Z kolei Josep Maria Bartomeu zaznaczył, że „to przedłużenie umowy pozwala klubowi nadal pracować nad nowym, dłuższym porozumieniem, które będzie lepsze dla FC Barcelony”.

Wątpliwości nie było za to odnośnie umowy z Nike. Na jej mocy Barcelona będzie zarabiać ok. 155 milionów euro rocznie przez dziesięć lat od 2018 roku. Manel Arroyo nie podał więcej szczegółów tego porozumienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Euforia po podpisaniu umowy z Nike widzę jest, a czy ktoś zastanowił się jaka będzie wartość reklam w sporcie, a tym bardziej w piłce nożnej po 2025 roku? Patrząc w jakim tempie rosną umowy sponsorskie można domniemywac, że Ci co przetrwają na tej stronie do roku 2020+ będa marudzić, że Nike daje jakieś ochłapy. Kwota jest niebagatelna, ale umowa jest bardzo długa i pewnie spece od marketingu Nike już to wkalkulowali.

no Nike mi zaimponowało w tej chwili z taką kasa jaka dają powinien to byc jedyny sponsor barcy bez tych lin lotniczych spęczacych koszulki piłkarzy

Ładnie klub nabije kasy z Nike :)

Podoba mi się ten 10-letni kontrakt z Nike :-).

Wow 155mln za rok to spora sumka
konto usunięte

No i bardzo dobrze. :-)