Autobiografia Iniesty wkrótce w Polsce

Redakcja

9 września 2016, 12:14

13 komentarzy

W sobotę prezentowaliśmy fragmenty autobiografii Andrésa Iniesty pt. „La jugada de mi vida” (Akcja mojego życia) opublikowane przez dziennik El Periódico. Dziś książka pod nieco innym tytułem „The Artist: Being Iniesta” trafia do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jak udało nam się dowiedzieć, wkrótce będą się mogli z nią zapoznać kibice w Polsce. Wydawnictwo SQN zaplanowało premierę autobiografii na 23 listopada.

To druga książka Andrésa Iniesty, która ukaże się w Polsce. W 2010 roku kibice mogli zapoznać się z pozycją „Rok w raju” (org. „Un año en el pasado: mi diario del triplete”, 2009), opisującą niezwykły dla pomocnika sezon 2008/2009, w którym Barça triumfowała w Lidze i Lidze Mistrzów oraz sięgnęła po Copa del Rey. Była to pierwsza sportowa pozycja Wydawnictwa SQN, które do dziś wydało już 25 barcelońskich tytułów, w tym kilka oficjalnych z autobiografią Luisa Suáreza czy światowym bestsellerem „Barça. A People's Passion” na czele.

Nowa książka Iniesty będzie kolejną ciekawą propozycją i świetnym prezentem świątecznym dla każdego fana Blaugrany. Jak zapowiadają wydawcy, tym razem będzie to pełnoprawna autobiografia, w której piłkarz opowie o dzieciństwie, pobycie w La Masíi oraz najważniejszych wydarzeniach swojej kariery. Pomocnik ma także po raz pierwszy zdradzić nieznane dotąd historie z szatni FC Barcelony. Wszystko to uzupełnione zostanie wypowiedziami na jego temat autorstwa trenerów, kolegów z drużyny, rywali, przyjaciół i rodziny.

Kolejne fragmenty książki oraz szczegóły dotyczące jej polskiego wydania już niedługo pojawią się na naszym portalu, który został patronem medialnym autobiografii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

mam nadzieję, że polskie wydanie będzie mieć okładkę zbliżoną do oryginału, jest w sam raz - klasyczna i estetyczna. ta angielska to strasznie jarczmarczna jednak.

Książki tego pana nie może zabraknąć u mnie w kolekcji :D

Fajna książka,chyba sobie ją zakupie

Mam nadzieję, że poprawił swój warsztat literacki, bo "Rok w raju" czytało się delikatnie mówiąc ciężko - styl na poziomie słabego gimnazjum. Co do sensu wydawania biografii piłkarzy/ludzi, którzy są jeszcze czynni zawodowo: dla mnie to nic innego, jak maksymalne wykorzystanie swoich pięciu minut w celach zarobkowych. Taki Iniesta sprzeda teraz na pewno więcej tych książek, niż gdyby napisał autobiografię w wieku powiedzmy 50-u lat, mimo że pewnie byłaby lepsza.

" Andres Iniesta jest tak dosknały technicznie, że potrafiłby okiwać trzech piłkarzy w budce telefonicznej "- Xavi Hernandez

Nic dodać, nic ująć.

Zastanawiam się jak szybko będzie dostępna u nas, bo byłam w stanie kupić nawet hiszpańską wersję. Co do poprzedniej książki "Rok w raju" mam mieszane uczucia. Chyba jedna z gorszych jakie czytałam. Okładka brytyjska świetna!

Nie mogę się doczekać !

Jak dla mnie, biografie czynnych sportowców są kompletnie bez sensu. Jasne, prezentują historie człowieka do danego momentu, ale dopiero po skończeniu kariery można na to spojrzeć całościowo i właściwie ocenić.
konto usunięte

Gdy się ukaże, napewno zakupię.