Neymar goni Romario i Ronaldo

Łukasz Lewtak

7 września 2016, 19:28

Marca

17 komentarzy

Nie minął jeszcze miesiąc od zdobycia przez piłkarską reprezentację Brazylii złotego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a Neymar ponownie zapisał się w historii futbolu w swoim kraju.

Dzięki bramce na 2:1 w meczu z Kolumbią w kwalifikacjach Mistrzostw Świata 2018 w Rosji Neymar ma już na koncie 48 goli w kadrze narodowej, dzięki czemu zrównał się pod tym względem z Zico.

Zaledwie 24-letni napastnik FC Barcelony rusza teraz w pogoń za dwoma wspaniałymi brazylijskimi napastnikami – Romario (55 goli dla reprezentacji) i Ronaldo (62 gole).

Daleko na horyzoncie jest również Pelé, który zdobył dla reprezentacji Brazylii 77 bramek. Biorąc pod uwagę wiek Neymara i jego obecną dyspozycję, wydaje się, że pobicie rekordu legendarnego O Rei jest w jego zasięgu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak na taki wiek,jest niesamowity

Biorąc pod uwagę wiek Neymara, jego ukierunkowanie względem kariery klubowej, formę i coraz lepszych partnerów w reprezentacji Brazylii, uważam że 100 goli jest w jego zasięgu.

Myślę że w tej chwili jest w takiej formie że rekord ten jest jak najbardziej w jego zasięgu, patrząc jeszcze na jego wiek wydaje się to jak najbardziej realne.
konto usunięte

Myślę że 100 plus pyknie na miękko .Oczywiście Pele potem powie ,ze za jego czasów ciężej się grało i zdobywało bramki....

Ma duże szanse dobić do 80 bramek w kadrze zanim się roztyje jak znaczna część brazylijskich cracków... :)

Jeżeli Ney poukłada wszystko sobie w głowie to ma szansę być jednym z największych w historii piłki nożnej, ale on narazie wydaje mi się byc "produktem" dzisiejszych czasów, który nie do końca sam o sobie decyduje i ma to wpływ na wszystko co się z nim dzieje i na to co robi na boisku.
Życzę mu wszystkiego najlepszego aby wygrywał i zdobywał kolejne puchary i rekordy bo zawsze kochałem brazylijska piłkę.
konto usunięte

gdyby pojechał na CA a nie IO to pewnie juz był by blisko Romario

Neymar ma ogromne szanse nawet na MŚ. Pele też powinien za kilka lat łyknąć ;)

Ja myślę , że Ney ich wszystkich przegoni . On ma dopiero 24 lata , a do 30 jeszcze szmat czasu . Jeżeli cały czas będzie się dobrze prowadził i nie odbije mu to jest w stanie to zrobić .

Za 2 lata będzie napisane Neymar przegonił Romario i Ronaldo, a goni Pele

Do Mundialu powinien przebić Ronaldo. Potem się zobaczy :D

Pobije rekord Pele tylko wtedy gdy nie popadnie w nałóg a będzie pracował nad soba

Pele ciężko będzie przebić, choć jest szansa.

Romario i Ronaldo na pewno pobije ale Pele może być różnie bo jak to w Brazyli jest lubią się nie dogadywać z nowymi Selekcjonerami i nie grać w kadrze przez kadencje Selekcjonera ale w tym wieku tyle goli robi wrażenie. Jakby Leo strzelał tyle w tamtym latach to już dawno za Pele by był. :D

Goni, dogoni i przegoni wszystkich ktorzy przed nim.