Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

29 lipca 2016, 08:18

48 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo skupia się na nieustających poszukiwaniach czwartego napastnika przez Barcelonę. „Robert Fernández leci do Brazylii, aby poznać sytuację Gabigola i Gabriela Jesúsa, którego przejście do City jest już niemal pewne”. „Raúl Sanllehí sprawdzi możliwość sprowadzenia Mario Gómeza i Carlosa Bacci”. Na górze czytamy o rekordowych przychodach i zyskach Barçy w sezonie 2015/16, a na dole znajdziemy dwa cytaty: Andrés Iniesta: „Andre Gomes to wspaniałe wzmocnienie”; Diego Simeone; „finał w Mediolanie był śmiertelny”. Mundo Deportivo pisze również o wygranej Emery’ego z Zidane’em, chęci pozyskania Jesé przez PSG oraz o tym, że koszykarska drużyna FC Barcelony zapłaci 1,5-milionową klauzulę za Vivesa.

Sport pisze o poświęceniu piłkarzy Barçy. „Messi wyznaczył drogę i wielu zawodników skraca wakacje, aby wcześniej rozpocząć treningi”. Mowa tu o Piqué, Busquetsie, Mascherano i ter Stegenie, który co prawda jeszcze nie pojawił się w Ciutat Esportiva, ale oczekuje się, że zrobi to niezwłocznie. Czytamy również wypowiedź Iniesty: „Andre ma nasz styl”, spotkaniu w Anglii w sprawie sprowadzenia napastnika i podróży Roberta Fernándeza do Brazylii oraz o rekordowo dobrych finansach Barçy i rekordowo niskim koszcie transferu Neymara.

Marca w dość prześmiewczy sposób odnosi się do wczorajszej informacji Susany Monje o tym, że Neymar kosztował 19,3 miliona euro. „Znacie takiego, co mówi… Barcelona jeszcze raz podlicza rachunki i teraz mówi, że Neymar kosztował 19,3 miliona!!!”, pisze Marca, częściowo w języku katalońskim. Czytamy również o możliwym przejściu Jesé do PSG, awansie piłkarek Hiszpanii do finału ME do lat 19, wypowiedzi Iniesty: „oby Lopetegui po raz kolejny zbliżył nas do osiągnięcia celów” oraz przygodzie Atlético na Antypodach.

AS skupia się na dobrej postawie Asensio w przegranym przez Real meczu z PSG. Zidane chce, aby zawodnik został w zespole. Z kolei bardzo blisko przejścia do PSG jest Jesé. Real chce zapewnić sobie w jego przypadku opcję odkupienia. Czytamy również wypowiedź Simeone o finale Ligi Mistrzów w Mediolanie oraz o Sandrze Hernández, która dzięki zdobyciu trzech goli dała Hiszpanii awans do finału ME kobiet do lat 19. AS nie mógł oczywiście nie napisać o wczorajszej informacji Susany Monje o koszcie transferu Neymara. Madrycki dziennik twierdzi, że tak naprawdę Brazylijczyk kosztował w sumie 140 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawiodłam się na Sporcie, myślałam że zamieści listę 37 brazylijskich napastników którymi interesuje się Barcelona.

@Indyczka: Spokojnie, AS zamieści listę 36, którzy odmówili.
« Powrót do wszystkich komentarzy