Lionel Messi kończy karierę w reprezentacji!

Robert Wojtczak

27 czerwca 2016, 08:12

Diario Olé

499 komentarzy

Lionel Messi kończy reprezentacyjną karierę! Tę szokującą informację przekazał piłkarz w rozmowie z dziennikarzami po przegranym finale Copa América Centenario (reprezentacja Chile wygrała w karnych).

"To ciężka chwila do analizowania. Przede wszystkim jednak już wystarczy. Dla mnie skończyła się reprezentacja" - te słowa wprawiły w zdumienie nie tylko Argentynę, ale cały piłkarski świat. Albicelestes kolejny raz przegrali finał wielkiego turnieju międzynarodowego. Drugi raz z rzędu musieli uznać wyższość reprezentacji Chile w rzutach karnych w ostatnim meczu Copa América. Jednym z dwóch zawodników Argentyny, którzy nie wykorzystali jedenastki, był właśnie Lionel Messi.

Po meczu piłkarz Barcelony był pierwszym, który udał się na rozmowę z dziennikarzami. "To był czwarty finał. Widać nie jest mi to dane. Myślę, że już wystarczy. Tak uważam na tę chwilę”. Messi był bardzo mocno zawiedziony wynikiem spotkania i nie ukrywał swojego rozgoryczenia po ostatnim gwizdku sędziego, a jednocześnie bardzo osobiście przyjął przegrany finał. „Myślę, że tak będzie lepiej dla wszystkich. Dla mnie i dla wszystkich. Wiele osób tego chce”.

W trakcie całego turnieju kapitan Argentyny wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jest niezadowolony z braku organizacji w reprezentacji podczas Copa América, za co obwiniał argentyńską federację (AFA). Messi zaprzeczył jednak, że jego decyzja o rezygnacji z gry w kadrze ma związek z tą sytuacją. „To wielki smutek, ale to nie ma nic wspólnego z AFA. Jak powiedziałem, zrobiłem wszystko, co mogłem”.

Nie tylko Messi odejdzie z kadry?

Jak się okazuje, porażka w finale Copa América Centenario z Chile może być oznaką dużo głębszego kryzysu w reprezentacji Albicelestes. Sergio Agüero wyjawił, że rezygnacje z gry w kadrze mogą nie zakończyć się na Leo Messim. „Prawdopodobnie Messi nie będzie jedynym, który opuści reprezentację. Jest kilku piłkarzy, którzy rozważają podobną decyzję. Nie było wyjaśnień od żadnego z nas, bo jesteśmy wku*wieni. Ale najbardziej wku*wiony jest Leo. Jest w najgorszym stanie, w jakim kiedykolwiek widziałem go w szatni. Zrobił wszystko, żeby reprezentacja znalazła się w tym miejscu”.

Z nieoficjalnych informacji, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych, kolejnym piłkarzem Argentyny, który zakończy karierę w reprezentacji, będzie Javier Mascherano.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (499)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze