Dylemat młodej gwiazdy koszykówki w Barcelonie

Tomek Jędrzycki

31 maja 2016, 18:20

Sport

1 komentarz

Éric Vila ma możliwość gry dla Texas A&M University w NCAA, a także otrzymał propozycję profesjonalnej umowy od FC Barcelony.

Éric Vila ma do czynienia ze sporym dylematem i musi zdecydować czy chce wyjechać do USA czy pozostać w Barcelonie. Po otrzymaniu nagrody MVP Final Four Euroligi Juniorów i Mistrzostw Hiszpanii Juniorów, nie brakuje propozycji dla młodej gwiazdy. Ostatnio ze Stanów Zjednoczonych napłynęły informacje, które mówiły o tym, że Vila już osiągnął porozumienie z Texas A&M University, ale klub wszystkiemu zaprzeczył i oznajmił, że wciąż oczekuje decyzji ze strony zawodnika.

Sześć amerykańskich uniwersytetów wyraziło zainteresowanie jego usługami, ale Vila wybrał Teksas jako swój priorytet. Równolegle posiada  na stole gotową ofertę ze strony Barcelony, która chce go zatrzymać. Będzie to pierwszy sezon zawodnika w Barcelonie B i jeśli jego ewolucja się utrzyma, to może mieć drzwi otwarte, aby dostać swoją szansę w pierwszym zespole. W rzeczywistości, Vila był najmłodszym graczem, który zadebiutował w Lidze Endesa mając 16 lat i 6 miesięcy.

Brak wcześniejszego awansu do Barçy B spowodował, że Éric zaczął badać możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie mógłby szlifować swój nieprzeciętny talent, jednakże klub chce teraz zatrzymać swoją perłę za wszelką cenę. Piłeczka jest teraz po stronie zawodnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech idzie do Anwilu Włocławek. Piotrek Stelmach jest do odstrzału.