Barça kontaktowała się z agentem Krychowiaka

Looky

31 maja 2016, 09:59

Mundo Deportivo

104 komentarze

Barcelona zainteresowana Grzegorzem Krychowiakiem? Kataloński klub skontaktował się z przedstawicielem Stellar Group reprezentującej interesy Polaka, ale chodzi tylko o jeden telefon wykonany dwa tygodnie temu.

To niewiele, ale wystarczająco dużo, by stwierdzić, że Krychowiak znajduje się na liście życzeń Barçy - pisze Mundo Deportivo. Nic poza tym, bo od dwóch tygodni Katalończycy nie podjęli żadnych działań w sprawie tego transferu. Kontakt nastąpił jeszcze przed finałem Pucharu Króla, gdy przedstawiciel Barcelony zadzwonił do osoby reprezentującej interesy pomocnika Sevilli i pytał o jego sytuację. Klub z Andaluzji ma w sprawie Krychowiaka kilka ofert i już przed rokiem Polak mógł odejść z Ramon Sánchez Pizjuán. W listopadzie podpisał nowy kontrakt do 2019 roku, w którym zapisana została klauzula odejścia wynosząca teraz 45 mln euro. Jeśli taką kwotę zapłaci przyszły nabywca, Sevilla zarobi dziesięć razy więcej niż zainwestowała dwa lata temu, kiedy zapłaciła francuskiemu Stade Reims 4,5 mln.

Dlaczego jednak Barça miałaby potrzebować Grzegorza? Czy jego transfer na Camp Nou w ogóle jest realny? Powołując się na klubowe źródła, Mundo Deportivo twierdzi, że Krychowiak mógłby trafić do Barcelony, jeśli odszedłby z niej Mascherano. Argentyńczyk wydaje się idealnym defensywnym pomocnikiem, by w niektórych spotkaniach odciążyć Busquetsa, ale jego przyszłość jest niepewna i na tę chwilę nie wiadomo, czy kolejny sezon spędzi w Katalonii. Jeśli Masche zmieni klub, zastępcą Busquetsa musiałby zostać Sergi Roberto, a tego ostatniego Luis Enrique widzi raczej w roli bocznego obrońcy po odejściu Daniego Alvesa. Hiszpan rywalizowałby o miejsce na prawej defensywie z Aleixem Vidalem, więc rzadko występowałby na pozycji defensywnego pomocnika. Właśnie w takiej sytuacji Krychowiak jawi się jako alternatywa w środku pola. Zwłaszcza, że mógłby grać również na środku obrony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widzę, że panuje przeświadczenie, że Grzesiek absolutnie nie dał by sobie rady w Barcelonie. Nie rozumiem dlaczego sporo osób tak sądzi, bo Krycha to jeden z najlepszych na świecie na swojej pozycji i nie bez powodu w zeszłym roku znalazł się w 11 sezonu. Może wynika to z tego, że to Polak, a skoro tak to trzeba go przecież skreślić na starcie, choć posiada ogromne umiejętności i interesują się nim najlepsze kluby.

@leomessi1710: Nie panuje przeświadczenie, że nie poradziłby sobie w Barcelonie. Chodzi o to, że Busquets nie posadzi na ławce i skończy jak Mascherano, na nienaturalnej dla siebie pozycji.

@ciciolina: Oczywiście, nie wszyscy tak uważają, ale wystarczy poczytać komentarze poniżej: "za wolny", "słabe wyszkolenie techniczne", a co do tego, że jest niby zbyt wolny, przypominam https://www.youtube.com/watch?v=CWqP9gZ1UPs

@leomessi1710: Jeżeli o to Ci chodziło, to oczywiście się zgadzam.
« Powrót do wszystkich komentarzy