• 22', 38', 86' Luis Suárez
  • Sobota, 14 maja 17:00
  • Nuevo Los Carmenes
  • Eleven Transmisja na żywo dostępna na STS.pl

Dzięki zwycięstwu na stadionie Nuevo Los Cármenes Barcelona zdobyła swój szósty tytuł mistrza Hiszpanii w ostatnich ośmiu latach. Triumf w Grenadzie zapewnił Blaugranie Luis Suárez, który zanotował dwa trafienia w pierwszej i jedno w drugiej połowie, przypieczętowując zdobycie statuetki dla najlepszego strzelca La Ligi (40 goli).

Barcelona od pierwszych minut wyszła na boisko z nastawieniem, by wygrać mecz, gdyż w tym samym czasie w A Courñii pojedynek z Deportivo rozgrywał Real Madryt, który miał jedynie jeden punkt mniej od Blaugrany. Zespół Luisa Enrique mógł szybko na prowadzenie wyprowadzić Gerard Piqué, którego strzał głową świetnie obronił golkiper Granady Andrés Fernández. Bramkarz gospodarzy ponownie popisał się dobrą interwencją chwilę później po mocnym strzale Leo Messiego, ale w 22. minucie był już bezradny przy golu Luisa Suáreza. Neymar świetnym podaniem w pole karne uwolnił Jordiego Albę, który dograł piłkę do Urugwajczyka, a ten bezbłędnie wykorzystał stuprocentową okazję.

Zdobyty gol pozwolił piłkarzom Barcelony grać z większą swobodą i druga bramka była już tylko kwestią czasu. Siedem minut przed końcem meczu piękne diagonalne podanie do Daniego Alvesa posłał Javier Mascherano. Brazylijczyk zdołał dośrodkować piłkę w pole karne, a tam ponownie świetnie znalazł się Suárez, uprzedzając obrońcę oraz bramkarza i podwyższając prowadzenie na 2:0. Jeszcze przed przerwą gola mógł zdobyć Neymar, ale jego uderzenie po indywidualnym rajdzie minęło bramkę rywali.

Po zmianie stron Barcelona spokojnie kontrolowała przebieg spotkania, choć gospodarze też mieli swoje okazje do zdobycia gola. W 58. minucie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał Marc-André ter Stegen, który świetnie obronił strzał Frana Rico. Z każdą upływającą minutą piłkarze Barcelony coraz bardziej cieszyli się ze zbliżającego się tytułu mistrzowskiego, a prawdziwa eksplozja radości nastąpiła kilka minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gdy Luis Suárez skompletował hat-trick i ustalił wynik spotkania.

Zobacz bramki i obszerny skrót spotkania.

Komentarze (1599)

tak tak, tak się zostaje mistrzem! brawo za mega dobry mecz i ostateczne zdobycie mistrzostwa!

Tytuł trafił w najbardziej odpowiednie ręce. Mistrzem zostaje sie po 38 kolejkach - w tym sezonie była rywalizacja praktycznie do ostatniej minuty ostatniej rundy spotkań. Zwyciężyła Barcelona, czyż to nie wspaniałe? Była wielka przewaga punktowa, była seria porażek, pełna dramaturgia z happy endem. Emocji co niemiara, pełno zaskoczeń, remontad i kontrowersji. Taka jest piłka, taki jest sport. Wydarzyć się może absolutnie wszystko i dlatego należy zawsze wierzyć do końca i doceniać każdy dzień, każdego rywala, każdą sytuację i okoliczności.
Wygrana ligowa to tak naprawdę 9 miesięcy ciężkiej pracy sztabu ludzi, lekarzy, trenerów, specjalistów no i oczywiście samych piłkarzy. Nagroda za ten włożony wysiłek i trud jest piękna. Obyśmy mogli co roku tak świętować.

Redakcja musiała ostro zabalowac skoro ostatni news 12 godz temu...

Campeone. Campeone Barcelona !!

Kiedy bedzie wreczany zloty but? I beda transmitowac to w tv?

campione campione olé olé olé

Brawo panowie jesteście wielcy. :D Mamy 24 tytuł w historii. Visca el Barca !!! Visca Catalunya !!! Campeones, Campeones, Campeones, Olé,Olé,Olé !!!

wczoraj mialem imieniny i dostalem swietny podarunek od Barcy,
MIstrza Hiszpanii, to wiecej niz moglem oczekiwac.
VeB!

OFICJALNIE CRISTIANO ODCHODZI Z REALU!

W związku ze spadkiem Getafe [za 10 minut] przedstawiciele CR już przygotowują oświadczenie iż bez tej drużyny "maszyna" nie może rywalizować na najwyższym poziomie w PD. W obawie przed tym że w przyszłym sezonie żaden inny zespół nie będzie dawał strzelać sobie 10 goli CR woli odejść

a getafe leci do 2 ligi.... :D to cieszy!:)

Czy tyłki ja nie poznaje paru zawodników w tych strojach? :P

VISCA EL BARCA!!!

Niezmiernie ciesze się z wygranej bo zapowiadało się nerwowo no i cóż, było ale jest Luis Suarez, jeszcze tylko CdR i wygrana siepaczów Diego i sezon udany :).