Biraghi: Messi to czysty talent, Ronaldo to maszyna

Dariusz Maruszczak

13 kwietnia 2016, 18:38

Sport

40 komentarzy

Cristiano Biraghi podczas wywiadu dla portalu goal.com nawiązał do wypowiedzi byłego prezydenta FIFA Josepha Blattera, stwierdzając, że Messi to czysty talent, a Ronaldo to maszyna.

- Bardzo trudno jest wybrać pomiędzy nimi. Messi to czysty talent, a Ronaldo to znakomita konstrukcja. Nie mam tu na myśli nic negatywnego na ich temat, ale ten pierwszy jest bardziej naturalny, a drugi przywiązuje wielką wagę do każdego szczegółu - zauważył obrońca.

- Messi może przestać trenować nawet jutro i zupełnie nie wpłynie to na jego formę. W przypadku Portugalczyka do takiej sytuacji w ogóle nie ma szans dojść, to maszyna profesjonalizmu - podsumował Biraghi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Lionel Messi nie potrzebuje obrońców - tak uważam - on sam się obroni swoim talentem. Każdy człowiek ma prawo do dni trudnych i Leo; czasem nikt nie ma wpływu, by było inaczej.

Miałem nadzieję, że Messi, po tym jak pewnie widział wczoraj zaangażowanie CR7, powalczy dziś nie mniej ambitnie....a tu figa!
Przez chwilę zacząłem się nawet zastanawiać, że Messi może ma jakiś problem?
Pomimo iż go broniłem w poprzednich spotkaniach, to prawda jest taka, że nie bul to ten Messi ze stycznia i lutego, kiedy miażdżył wszystko na lewo i prawo.

Gdzie są kibice i Messi jest wielki jak nasz klub damy radę!!!!!!!!!!!!

Co sie dzieje z Messim ? Gdzie jest jego szybkosc ? Gdzie sa akcje, ze nie bal sie wbic w 5 zawodników i ich ośmieszyć ? Leo gdzie jesteś ?

Aż mi się Iwański przypomniał i jego "maszyna" :P

Tak Ronaldo to wzor profesjonalizmu. Czlowiek, ktory wszystko zawdzicza ciezkiej pracy i wyrzeczeniom. Messi to taki maly obibok, ktory jedzie tylko na talencie i tym, ze dzieki sterydom ma nisko osadzony srodek ciezkosci i jest mu latwiej.Taaa. Moze i Messi nie trenuje az tyle co Ronaldo, ale samym talentem nic by nie zdzialal. Ciezka praca, motywacja, pasja i wyrzeczenia Messiemu nie sa obce.

Cytując klasyka: "klaasyk".

Ile razy ja już to słyszałem ... Udzielającym wywiadu brakuje inwencji twórczej :D

Ronaldinho to tez czysty talent ale przestał trenować i zniknął

Jak ja nie lubię takiego gadania... A Ronaldo to nie talent?

Nie cierpię tego.
Nie ważne kto jaki ma talent , liczy się jak gra.
Cóż, Ja uważam że kariera jak i sama prezencja indywidualna u Messiego jest lepsza.

dwa wielkie talenty,dwie maszyny- który lepszy ? jeden i drugi ma wady i zalety ale obaj zaprowadzili futbol na zupełnie inny level :)

Najlepiej jak dziś pokaże swój talent..

To co mówi gracz Granady jest tylko częściową prawdą.
Lionel Messi jest złotym dzieckiem, talent miał wrodzony, ale nie zwalnia go to z oddawania siódmych potów na treningu. Natomiast Cristiano osiągną swoje wyniki tylko przez ogromną harówkę podobnie jak Puyol. Czy można porównać tych dwóch zawodników ? Oczywiście
Lionel Messi- piłkarz idealny
Cristiano Ronaldo- maszyna

chyba troche mu sie pomyliło Messi to ogromny talent I maszyna

no bo każdy "talent" rodzi się z taką kondycją i wytrzymałością.
Messi leży i wcina pizze a forma rośnie.
ŻELAZNA LOGIKA

Głupoty głupoty głupoty. Oczywiste, że Messi ma jeden z największych talentów w historii piłki nożnej ale bez ciężkiej pracy nawet taki talent mógł zostać zmarnowany.

Czesto ta maszyna sie zacina, ale jak juz ja naoliwi pewien serwisant z Maroka, to efekt widzielismy wczoraj :D

Z tym że przestanie trenować i będzie miał formę to taka bzdura że szkoda gadać.

Ten cały Biraghi ma coś chyba wspólnego z Maćkiem Iwańskim.

Co tu więcej mówić to jest Cristiano Maszyna Ronaldo

A Suarez to taka mieszanka obu.
konto usunięte

Messi bez treningu byłby nadal w dobrej formie? Bzdura. Żeby być w najlepszej formie to trzeba dużo trenować, sam talent nie wystarczy.

Kompletnie się z tym nie zgadzam , że jak by Messi przestał trenować to dalej by miał formę . To bzdura , każdy piłkarz który przestanie trenować nie będzie już w stanie wytrzymywać trudów spotkań . Z Messim by było tak samo , nawet jak by cały mecz stał a miałby zrobić jedną akcję to jestem pewien że ta jedna akcja by mu nie wyszła bo najzwyczajniej w świecie by mu brakło pary .

Ile można ciągnąć temat. Jeden i drugi pozamiatali wszystkich z poprzednich epok futbolu pod przysłowiowy dywan. Dwóch przekozaków a który lepszy? Ile osób, tyle opinii i bardzo dobrze!
konto usunięte

Hehe no wiadomo. Messi może całymi dniami jeść pizze i grać w Fife i będzie to samo. Tylko Ronaldo ciągle trenuje, żaden inny piłkarz na świecie tyle nie trenuje :) przecież to oczywiste!
konto usunięte

Kolejne pieprzenie od rzeczy.
"Messi może przestać trenować nawet jutro i zupełnie nie wpłynie to na jego formę."
Hahahah co za śmieszny gość. Zero pojęcie o piłce.

Nie sądziłem że ktoś użyje jeszcze tego wyświechtanego i naciąganego określenia. Pomijając już fakt ogólnej głupoty tej wypowiedzi.

This is 10% luck
20% skill
15% concentrated power of will
5% pleasure
50% pain
And 100% reason to remember the name

Cała prawda......