Luis Enrique: Czerwona kartka była oczywista

Majerr

6 kwietnia 2016, 00:27

Marca

71 komentarzy

Luis Enrique pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej, na której dokonał analizy spotkania ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów przeciwko Atlético.

Czerwona kartka: Wszyscy z Barçy widzieliśmy, że były to oczywiste dwie żółte kartki, a wszyscy z Atlético ich nie widzieli. To normalne w takich przypadkach. To arbiter wydaje wyrok. Wyrzucenie oceniam tak jak wszyscy nasi gracze, jako oczywiste. Być może te kartki były nieco naiwne.

Spotkanie: Widziałem wyrównany mecz w pierwszej połowie, w której byliśmy niedokładni. Kosztowało nas rozwiązywanie pewnych sytuacji, które zazwyczaj potrafimy rozwiązywać. Atlético znajdowało się na bardzo dobrym poziomie. Podobało mi się. Spotkanie zmieniło się oczywiście po wyrzuceniu zawodnika. Oni wiedzieli, że 1:0 jest dobrym wynikiem, a my w drugiej połowie poszliśmy po wszystko. Wielka szkoda, że nie zdobyliiśmy więcej bramek.

Remontada: Dzisiaj dokonaliśmy remontady dzięki pracy całego zespołu, solidarności i grze przy użyciu głowy. Rewanż mnie nie interesuje. Teraz czas na Anoeta.

Rywal: Trzeba docenić trudność, jaką niesie za sobą gra przeciwko Atlético. Oni są zdolni do wysokiego pressingu i bronienia blisko własnego pola karnego. Trzeba być bardzo dokładnym, szybkim i dobrze się ustawiać. Tego brakowało nam w pierwszej połowie, kiedy byliśmy niedokładni. Staraliśmy się pokonać ich przy użyciu indywidualnych zagrań.

Różnica pomiędzy pierwszą a drugą połową: Gol padł po wspaniałej akcji Koke i Torresa, którzy wykorzystali także nasz błąd. Czerwona kartka zmieniła mecz, ale nie wykorzystaliśmy tego w pierwszej połowie. W drugiej już tak. Druga część była wspaniała, myślę, że publiczność dobrze się bawiła. Sądzę, że zamknęliśmy Atlético, co jest bardzo trudne. Znów wygraliśmy. Ostatnio przegraliśmy i wydawało się, że niektórym już trzęsą się nogi. Mówię o tych, którzy są na zewnątrz. Trzeba pozwolić na to, abyśmy w pewnych momentach nie byli tak płynni i wyborni. Bardzo podobała mi się druga połowa.

Rewanż: Zawsze graliśmy dwumecze, skupiając się jedynie na jednym spotkaniu. Tak zrobimy też na Calderón. Z tą mentalnością i tymi piłkarzami aż na koniec świata. Spotkamy się na wspaniałym stadionie, wypełnionym kibicami Atlético. Będzie to wspaniała sytuacja do tego, aby udowodnić, że jesteśmy lepsi.

Otwarta rywalizacja: Chciałbym strzelić bramkę więcej, ponieważ uważam, że na to zasłużyliśmy. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Rafinha: Myśleliśmy, że nie odzyskamy Rafinhi w tym sezonie. Sztab medyczny jest do dyspozycji piłkarzy. To wspaniała wiadomość, ponieważ to inny zawodnik, wyjątkowy, mający zdolność do gry na małej przestrzeni. Oprócz zwycięstwa jego powrót jest powodem do radości tej nocy.

Wirus FIFA: Na poziomie fizycznym wszyscy piłkarze są zmęczeni. Nieważne, jak bardzo chciałbyś to kontrolować, muszą podróżować, a to nie może służyć jako wymówka. Kalendarz jest ten sam. Wolałbym, aby był on lepszy, ale jest taki, jaki jest.

Messi: Dzisiaj i w Klasyku widziałem Leo, który dużo uczestniczył w grze. Mówimy o dwóch meczach, w których rywal pozostawiał mało przestrzeni, ponieważ się zamykał. Atlético zrobiło tak po czerwonej kartce, a Real przez całe spotkanie. Postawę Messiego oceniam jako bardzo dobrą.

Sposób na Atlético: Zagraliśmy z nimi siedem meczów i wszystkie wygraliśmy. Dzisiaj rezultat mógł być inny, ale z tym rywalem nie będzie łatwych spotkań. Nie oczekujemy tego. Widzę, że za każdym razem są coraz bliżej. Zawsze stwarzali nam problemy, ale jak do tej pory dobrze je rozwiązywaliśmy. Na pewno nie ja jestem winien tych siedmiu zwycięstw.

Komentatorzy tego meczu bardziej się interesowali tym, co sami wymyślali i tak ich to bawiło, że często nie wiedzieli, co faktycznie dzieje się na boisku. Szkoda, że takie mecze komentują ludzie zabawni.

Słuchając komentatorów w szczególności Węgrzyna ciesze sie ze La ligi nie ma juz w c+ i nie musze słuchać ich biadolenia.

Szczerze Wam powiem, że od sędziowana najbardziej wkurzał mnie komentarz Kazia W (tak, wiem, to nie ma wpływu na wynik) z rozwijającą się demencją starczą. Przez prawie całą drugą połowę biadolił, jaki to byłby inny mecz, gdyby sędzia nie był taki surowy dla Torresa. Nie mam pretensji o komentarz tej sytuacji, taka rola komentatora, ale Kaziu zafiksował się na tym jednym zdarzeniu i praktycznie nic do niego nie docierało. Trzeba by było zaspamować fb nc+, żeby odsunęli tego niemotę i dali kogoś kto będzie komentował wydarzanie aktualnie dziejące się na boisku

Oby Enrique wymyślił dobry plan na rewanż by wyeliminować Atletico.

Z tą mentalnością i tymi piłkarzami aż na koniec świata - tyle w temacie ! Visca Barca

Cześć, mimo że konto mam od dawna bardzo rzadko komentuje na waszej stronie. Czy naprawdę na forum nie ma ani jednego kibica Barcelony któremu przeszkadzało wczorajsze sędziowanie? Jestem kibicem Juventusu i jestem zszokowany, że wybaczacie tylko dlatego że ktoś gra w waszych barwach.

Czerwona kartka dla Torresa słuszna. Nie dostał jej bezpośrednio a za dwa głupie faule. Zbyt mocno był zmotywowany co sprawiło, że wyparował mu mózg.

Węgrzyn z takim poziomem nie nadaje się nawet do komentowania polskiej ligi... A oni go pchają do LM. Już Jacuś Gmoch lepiej komentował mecze bo wiedział co się dzieje na boisku, Węgrzyn z Wolskim pierdzielili farmazony jak rok temu w półfinale z Bayernem, że 'Barca nie może rozbić obrony, są w kryzysie, Atletico jest najlepszą drużyną świata'. Jak tylko padł gol na remis - przesiadamy się do wagoniku pt. 'decyzja sędziego pomogła Barcelonie', po 2:1 był podjar że tylko Barca potrafi przebić się przez taką obronę.

Slaby mecz Messiego, nei wiem co sie dzieje, ale cos stracil pewnosc. Gdzie te jego rajdy ktorymi kiwal ludzi 3 sezony temu ?

Powie ktos dlaczego meczu Barcy nie komentowal Leszek Orlowski? Przeciez graly ze soba 2 druzyny z hiszpanii?

Jeśli Węgrzyn sam kosił równo z trawą to w jego mniemaniu faule od tyłu czy wyprostowaną nogą nie są niczym złym w piłce. Komentator powinien być obiektywny a nie w 85 minucie wracać enty raz do tego co się wydarzyło godzinę wcześniej. On nie posiada podstawowych umiejętności komentatorskich, a ze swoim rubasznym głosem nadaje się co najwyżej do dubbingu bajek dla dzieci. Powinien zainwestować w siebie, wziąć kredyt w jednym z banków (Marek Kondrat mu doradzi, w którym), pójść na kurs komentatorski, kredyt spłaci a umiejętności (może) mu pozostaną.

Widzę, że na komentatorach "powieszono już wszystkie psy" ;) i dobrze... cały mecz przeżywali tę czerwień jakby przepisów nie znali... w pierwszej połowie pieprzenie czy to był faul na drugą żółtą??? To ja się pytam gdzie w przepisach piłi nożnej jest napisane, że faul na drugą żółtą musi być gorszy niż ten na pierwszą? Przecież drugą żółtą można dostać nawet za spowolniony wykop gały z pola bramkowego!
A w drugiej połowie znów zaczęli pieprzyć, że to nie był faul na czerwoną kartkę zapominając, że Torres nie dostał czerwonej za faul tylko dwie żółte, które dają czerwoną.
Ludzie nasłuchają się takich debilizmów i potem wszyscy pieprzą o jakiejś "uefalonie"...

A nawet nie lubiąc Barcy można było skomentować to tak, że Barcelona gra totalny piach (bo taka grała 45 minut) i ma niesamowite szczęście, że Torres zosatwił swój mózg w domu na półce

Kaziu juz w meczu z Arsenalem odealal szopki jak to chlopaki Wegnera nie graja wspaniale,jak to nie zmiazdzyli Barcelony i co? Efekt taki jak zwykle. Jak jestes po czyjejs stronie nie powinienes komentowac spotkan tylko oglafac je w domu Kaziutku

Nie da sie sluchac komentowania tego smiesznego Kazka eksperta od siedmiu bolesci... kończ waść panie...wstydu oszczedz!

Nie szło słuchać przez cały mecz komentatorów z NC że kartka nie była zasłużona, dla mnie jak najbardziej zasłużona, Torres już chwilę przedtem się o nią ocierał a potem nawet nie był zainteresowany piłką tylko nogami Busquetsa. Torres może mieć tylko pretensje do siebie że nie ma rozumu.

Czeewona oczywista ? W takim razie, gdzie masa żółtych kartek dla piłkarzy Barcy i "OCZYWISTE" dla Suareza i Busqetsa ?
Rozumiem promowanie ofensywnego futbolu, ale nie w taki sposób...

Oczywiście, że czerwo było zasłużone, chwilę przed tym faulem Torres również faulował, zbierało mu się ;) nie rozumiem tylko tego bólu na Facebooku, ludzie są tak ślepi, zachowują się jak niedorozwinięte półgłówki :) bo jakoś o braku drugiej czerwonej za faul na Neymarze, który wychodził sam na sam nic nie wspominają, szkoda gadać, ale psy szczekają a karawana jedzie dalej!

Dzięki bogu wygrali.

Oczywiście, że oczywista - nie wierzyłem, gdy widziałem, co ten Torres najlepszego wyprawia - bramkę ustrzelił i z nagła, jakoby szaleju nażarty, kosy z lewej i prawej zaczął rozdawać, krwiożerstwem opętany o czerwo błagał - i błyskawicznie je otrzymał. Oczywista prawda jest też taka, że Suarez lekko zmurszał i skorzeniał, ale co to kogo ma prawo obchodzić, jak piłka od konara odbija mu się prosto w siatkę albo - ni z bambusa, ni z eukaliptusa - copacabana mu się przypomina, wykoślawionym bergkampem zgrywa piłkę do Alvesa, a wrzutkę jego kończy głową chwilowo przekształconą w procę. Ale i tak herosem najszczytniejszym dzisiejszej nocy jest Luis Enrique - wysłał on na szturm po pierwszej połowie armię podkomendnych z rozmachem iście napoleońskim, rozrzedził pięknie simeoński rygiel bezlitosnym ostrzałem niby-obrońców z obu flanek - te dwie brameczki - zanim padły, w jego błogosławionej łepetynie się zrodziły, za co hołd jemu należny oto przed Waszecią składam.

"Ostatnio przegraliśmy i wydawało się, że niektórym już trzęsą się nogi. Mówię o tych, co są na zewnątrz. Trzeba pozwolić na to, abyśmy w pewnych momentach nie byli tak płynni i wyborni. Bardzo podobała mi się druga połowa."
Wiecej wiary w Barce, mowie do tych co ciagle narzekaja po slabszym okresie ;)

Ostatnie zdanie wręcz ocieka ironią.
Jedenastka na spotkanie przeciwko Realowi Sociedad?
--------------------------------------------Claudio Bravo-------------------------------------------------
-------Dani Alves-----------Marc Bartra---------Javier Mascherano-------Jordi Alba-------
-------------Rafinha Alcantara------------Sergi Roberto------Arda Turan------------------
--------Lionel Messi----------------Munir El Haddadi-----------Neymar Junior----------------

Oczywiście to tylko gdybanie, bo nie zdziwię się, jeśli w starciu z Realem Sociedad pojawi się 2-3 zawodników w porównaniu do meczu z Atletico Madryt.

No Lucho, kombinuj nad rotacjami na kolejny mecz. W sobotę wracamy tam, gdzie wszystko się zaczęło :)

Znakomita konferencja prasowa w wykonaniu Luisa Enrique. Bez zbędnego owijania w bawełnę :)

Błąd Torresa , kto normalny atakuje przeciwnika od tyłu w nogi, bez piłki w środku pola przy 0-owym zagrożeniu bramki (mając żółtą kartkę).

To kto z Sociedad dostanie czerwoną? Bo jak narazie 2 mecze i 2 czerwone kartki rywali.

Lucho to odpowiednia osoba na tym stanowisku. A niektórzy chcieli go rok temu, w styczniu zwalniać... A co do kartki to zgadzam się w 100%, zasłużone obie żółte kartki.