Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

9 lutego 2016, 05:00

111 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Chiny po Alvesa” - Mundo Deportivo skupia się dzisiaj na prawym obrońcy Barçy, którym zainteresowany jest jeden z chińskich klubów, oferujący Brazylijczykowi trzyletni kontrakt i zarobki na poziomie 12 mln euro rocznie. Zespół ten chciałby pozyskać Daniego już teraz, ponieważ rynek transferowy w Chinach jest otwarty do 26 lutego, a sama Barça ma zamiar przestudiować tę ofertę, jeżeli zostanie ona wystosowana w sposób oficjalny. Na dole czytamy, że Messi zostanie poddany dzisiaj litotrypsji w celu usunięcia kamicy nerkowej. Obok słowa Mascherano: „jeżeli Neymar chce być numerem jeden, jego miejsce jest w Barçy”. Na samej górze podsumowanie tęgiego lania, jakie zebrał Espanyol, który w ostatnich dwóch meczach stracił jedenaście goli i obecnie znajduje się jeden punkt nad strefą spadkową. Na dole analiza z obozu Realu: „wada Zidane'a: poza Bernabéu nie funkcjonuje”.

„Messi na salę operacyjną” - kataloński Sport pisze o zabiegu, jaki przejdzie dzisiaj Leo Messi. Będzie to niewielka operacja mająca na celu usunięcie pozostałości po kolce, jakiej crack Barçy doznał w Japonii. Dziennik zapewnia, że w czwartek Leo powróci do treningów. Na górze podsumowanie „śmiesznego” Espanyolu na Cornella. Włodarze Papużek już negocjują z Caparrósem. Na samym dole czytamy: „operacja stoper. Laporte lub Marquinhos priorytetami. Obrońca Athleticu zapewnia, że nigdy nie powiedział, iż odrzuciłby ofertę z Barcelony”.

„Król gol” - Marca poświęca swoją okładkę Cristiano, który na wczorajszej gali zorganizowanej przez madrycki dziennik odebrał swoją trzecią nagrodę Pichichi. Portugalczyk powiedział: „zostawić swój ślad w najlepszej lidze na świecie to przywilej”. Nieco niżej wypowiedź Ancelottiego: „Zidane ma wszystko, aby triumfować”. Na dole wiadomość o Danilo, który przeszedł konsultacje w Amsterdamie odnośnie swojej kostki. Na koniec wzmianka o negocjacjach Atlético z Tiago w sprawie nowego kontraktu, a także o stanie zdrowia Messiego, który dzisiaj zostanie poddany zabiegowi z powodu problemów z kamicą nerkową.

„Będę tutaj jeszcze przez dwa lata, a potem zobaczymy” - madrycki AS cytuje słowa Ronaldo, który wczoraj odebrał swoją trzecią statuetkę Pichichi. Nieco niżej wypowiedź Ancelottiego: „Zidane będzie triumfować. Posiada osobowość i charyzmę”. Powyżej informacja o zabiegu Messiego: „nie zagra z Valencią, ale powróci na niedzielę”. Na górze podsumowanie zwycięstwa Atlético nad Eibarem z nieco innej strony: „Atléti wygrało, mając siedmiu wychowanków w składzie. Klub podwoił nakłady pieniężne na sekcje młodzieżowe”. Z lewej strony czytamy: „decyzja o przyszłości Valencii zostanie podjęta w Singapurze”. Nieco niżej wzmianka o blamażu Espanyolu. Na koniec informacja: „Stany Zjednoczone radzą nie jechać na Igrzyska Olimpijskie w Rio tym, którzy boją się zachorować na wirusa Zika”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z drużyny Espanyolu zeszła cała para w meczu z Barcą. Po prostu są słabi, a całą frustrację zaprezentowali w meczach derbowych. Niech spadają, ja za nimi płakał nie będę.
« Powrót do wszystkich komentarzy