FC Barcelona w finale Klubowych Mistrzostw Świata!

• Luis Suárez 39', 50', 67' (k.)
  • Czwartek, 17 grudnia 11:30
  • Nissan Stadium
  • TVP Sport

FC Barcelona pewnie pokonała Guangzhou 3:0, dzięki czemu w niedzielę zagra w finale Klubowych Mistrzostw Świata przeciwko argentyńskiemu River Plate.

Od początku spotkania FC Barcelona była stroną dominującą i to ona dyktowała warunki gry. Bardzo dobrze funkcjonował pressing, przez co Chińczycy sporadycznie opuszczali własną połowę. Jeżeli chodzi o akcje ofensywne podopieczni Luisa Enrique grali zdecydowanie zbyt wolno i długimi momentami zbyt przewidywalnie.

Największe zagrożenie pochodziło ze strony Andrésa Iniesty, który rozegrał dzisiaj bardzo dobre zawody. Praktycznie wszystkie akcje ofensywne Blaugrany przechodziły przez kapitana Barçy. Do 22. minuty Barça nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji. Dopiero w tej minucie świetnym podaniem popisał się Iniesta, lecz Munir nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Zbyt wolna wymiana podań sprawiała, że chiński zespół dobrze się ustawiał i nie miał większych problemów z rozbijaniem ataków Barçy.

Z kolei Claudio Bravo pozostaje niemal bezrobotny. Chilijczyk tylko raz był zmuszony do interwencji po strzale Elkesona z główki. Po stracie bramki Chińczycy zaczęli wykazywać nieco większą inicjatywę w poczynaniach ofensywnych, ale nie przyniosło to żadnych efektów.

Wreszcie w 39. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Ivan Rakitić. Bramkarz rywali popełnił błąd, wypluwając piłkę przed siebie, do której dopadł Luis Suárez. Urugwajczyk wpakował piłkę do siatki i sprawił, że Barça zeszła do szatni z jedną bramką przewagi.

Po zmianie stron Barça zaczęła z wysokiego C, bo już w 50.minucie genialną akcją popisała się dwójka Iniesta-Suárez. Hiszpan zagrał świetną górną piłkę do Urugwajczyka, a ten najpierw opanował ją klatką piersiową, a następnie nie dał szans bramkarzowi Guangzhou.

Obraz gry nie uległ zmianie, wciąż to Barcelona długo utrzymywała się przy piłce, lecz w odróżnieniu od pierwszej połowy, stwarzała większe zagrożenie pod bramką rywali. W 67. minucie w polu karnym przewrócony został Munir. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Luis Suárez, który bardzo pewnym strzałem skompletował hat-tricka.

Do końcowego gwizdka na murawie niewiele się działo. Barça wciąż nie dopuszczała przeciwników do piłki. Claudio Bravo był praktycznie bezrobotny, a Guangzhou nawet na moment nie zagroziło wynikowi dzisiejszego spotkania.

FC Barcelona bardzo pewnie i bez wielkiego nakładu sił pokonała mistrza azjatyckiej Ligi Mistrzów. W niedzielę Katalończycy stoczą bój z argentyńskim River Plate. W przypadku zwycięstwa, ekipa Luisa Enrique zgarnie piąty oficjalny tytuł w tym roku. Początek meczu również o godzinie 11:30.

Gol Luisa Suáreza na 1:0

FC Barcelona: Bravo, Alves, Piqué, Mascherano, Alba (Adriano 76'), Busquets, Rakitić, Iniesta (Samper 81'), Roberto (Sandro 72'), Suárez, Munir

Guagzhou Evergrande: Li Shuai, Zhang Linpeng, Feng Xiaoting, Young-Gwon, Zheng, Paulinho, Zheng Zhi, Huang Bowen, Goulart, Zheng Long, Elkeson

Gole: Luis Suárez (39', 50', 67')

Żółte kartki: Feng Xiaoting (16')

Nie wierzę że ro napisze ale wg mnie Munir wczoraj zagral barfzo przyzwoicie

Po tym meczu ciekawi mnie statystyka fauli Munira. Mam wrażenie jakby nazbierał ich z zapasem na kilka meczy.

Co się stało z Paulinho? Od zera (odrzucony przez ŁKS) do bohatera (świetny sezon w Tottenhamie) znów do zera...

Transmisja finału będzie w Tv? na jakim kanale?

Jest gdzieś skrót z komentarzem Szpakowskiego ?

49 Goli MSN w tym sezonie :)

Mógłby ktoś w kilku słowach podsumować grę S.Roberto w dzisiejszym spotkaniu ?

Tak w ogóle to po wczorajszym meczu jestem zdania że to Suarez powinien wykonywać karne,jest pewny siebie i uderza bardzo silnie :)

Dobry mecz Rakiety moim zdaniem.

Gratuluje drużynie.Ale powiem tylko jedno jak ktoś jeszcze będzie bronił Munira i mówił że nie dostaje za dużo szans to proponuje udać się do psychiatry.On jest tak beznadziejny że to już nie jest śmieszne.W każdej ale to w każdej drużynie z topu nie łapałby się nawet na ławkę,to co ten łamaga gra to jest tragedia.Dzisiaj wrócił też dawny Roberto,chaotyczny drewniany,żadnego zwodu piłki odskakiwały mu na dwa metry,jak chciał coś zrobić to się wywracał.Nawet jak przez chwilę był jego czas a wy się tak nim zachwycaliście,mnie nie przekonywał.Prawda jest taka że tylko Ban i kontuzje pozwoliły mu grać w tylu meczach ile zagrał.Dzisiaj chciałem pochwalić Ivana,jak dalej tak będzie grał to cofnę wszystko co o nim pisałem.

Kto najlepszy dzisiaj? Luis czy jednak Iniesta? ;)

a tak z innej beczki,mourinho polecial z chelsea

Hehe nie pomylilem sie co do tego ze EL Pistolejro rostrzygnie mecz, Andres na poziomie do ktorego przyzwyczail, Munir wciaz statysta niewykorzystane Sam na sam dostaje pilke na skrzydle I oddaje byle sie pilki pozbyc?zaczal grac chyba w pilka parzy a alvesowi tylko tam zawadzal , nic nie czuje chemii chlopak a karny taki z du** ze mozna bylo sie poplakac ze smiechu...

Moim zdaniem Iniesta powinien zagrać z przodu zamiast S.Roberto, Iniesta ma większy potencjał w ataku niż Roberto a mu zaś lepiej wychodzi wbieganie z piłką w atak.

brawo jestem w siodmym niebie Vamos Barca

Łeee... myślałem ze to jakiś skrót meczu, a to tylko jedna bramka :(
Gdzie się podziały te czasy, że można było w newsach oglądać skróty spotkań?

Nie oglądałam meczu ale widzę że świetny występ zaliczył Iniesta, Rakitić I oczywiście Suarez z tym hat-tickiem, jak widać na Messim świat się nie kończy :)

No to pewnie teraz Florek ściągnie tłumacza żeby po zwolnieniu Beniteza dokończył demontażu drużyny .

haha Mourinho zwolniony z Chelsea :))

Panowie jak tam druga połowa naszych asów? Mam na myśli Munira i Sandro. I jeszcze chciałbym wiedzieć jak w drugiej części zagrał Sergi Roberto. Tak samo jak w pierwszej czy lepiej trochę ?

Pastucha z chelsea zwolnili, to dopiero hardcore

Graty dla naszych chłopaków. Je..ć kur... ę madrycką.

wie ktos jaki wynik byl wczoraj w rewanzu Real-Cadiz?

Munir ładnego nura sobie strzelił

Nareszcie nigdy więcej autobusu oby przyszedł trener który postawi na ofensywny styl gry :)

Ponoć Mourinho zwolniony z Chelsea? ; >

Mourinho został zwolniony z Chelsea! beka! :)

Luis Suarez show! Hat trick w niespełna pół godziny i Barca pewnie awansuje do finału KMŚ!
Bez Messiego i Neymara sobie Luis ładnie błysnął.

Elllll pistolero a mowilem ze w tym sezonie to bedie nasz najlepszy strzelec auuuuu !!!

Scolari: Przynajmniej nie strzelili nam czterech goli jak Realowi :v

jak wyglada sprawa rekordu strzelonych bramek? ile jeszcze zostalo?

Mam ogromną prośbę,daj ktokolwiek linka do tego meczu(całego), bo byłem w szkole zaliczać i udało się!Teraz bardzo was proszę o link bo chciałbym cały mecz oglądnąć.

jak grał roberto??

Będę mógł obejrzeć gdzieś cały mecz, Proszę o pomoc, najlepiej z polskim komentarzem

Fajnie jakby wszyscy zagrali i wygrali to spotkanie i potem mogli sie cieszyc z kolejnego pucharu na ich koncie. :D

Wiecie może gdzie można obejrzeć powtórke? :)

Myślę, że Leo zagra w finale. Kolka nerkowa to bolesna sprawa, ale sam ją przechodziłem i na drugi dzień 90% bólu praktycznie zniknęło. 2 dni pózniej byłem już całkowicie zdrowy. Jednak każdy organizm pracuje inaczej. Co do Neymara nie wiem czy jest sens ryzykować.

Jak Ney i Messi wrócą na finał to możemy wyrównać albo i nawet pobić rekord bramek :-) Potrzeba nam jeszcze 5:-)

Oby tylko Leo zagral w finale.

Magic (Andres Iniesta) powrócił.

Niestety nie mogłem oglądać tego spotkania. Jak zagrali nasi?

Bravo Blaugrana

wszystko super ale zeby Leo i Ney byli gotowi na finał :(

Trening, nic więcej. Przy całym szacunku dla chińskiego zespołu nie spodziewałem się jakiegokolwiek oporu ;) Cieszy całkiem pozytywny występ Munira i niezłe wejście Sandro. Ten pierwszy kilka razy fajnie poprowadził akcję, oddał kilka strzałów, nie bał się grać piłką. Ramirez trochę chaotyczny, niedokładny w strzałach, ale i tak to jest na plus, wniósł trochę ożywienia. Liczę, że to mecz na przełamanie dla nich ;)

Munir bardzo często wywalcza karne dla nas. Naliczyłem już takie trzy próby, a to sporo, trochę jak Cuenca kiedyś. Słabo w ofensywie, średni skill, a jednak coś tam grał. I to samo tutaj z Munirem. Ogólnie mecz na plus, taki do zapomnienia. Pierwsza połowa w wykonaniu Chińczyków naprawdę dobra, grali, próbowali, zauważyłem ćwiczone stałe fragmenty. Ale druga to już kompletna porażka z ich strony, grali jak ligowy średniak w lidze Hiszpańskiej, nawet bym powiedział takie miejsce 18-20. Sądziłem, że będzie trudniej, ale też chyba zbytnio postraszyły mnie statystyki strzeleckie tejże drużyny oraz bilans zwycięstw i remisów. No, ale Barca w finale po niezłym meczu, trafiłem wynik, trzy gole Luisito i mamy finał z River Plate.

Lucho: Zawsze trudno gra się z zespołami, które bronią się w taki sposób jak dziś Guangzhou. Ale spodziewaliśmy się takiego meczu. #fcblive

Lucho: Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Muszę pogratulować moim zawodnikom. #fcblive

Szpakowski gada bzdury - prawda. Ale jakiż on ma fantastyczny głos! A Żewłakow nie dość, że gada głupoty, to jeszcze brzmi fatalnie... Szpaku byłby doskonałym komentatorem uzupełniającym kogoś, kto ogarnia merytorycznie. Żeby rozemocjonomać ludzi po zdobytej bramce itp. Ale z Żewłakowem tworzą daremny duet.

Lucho: Nie wiem, czy Messi i Neymar będą mogli zagrać w niedzielę #fcblive

Suárez wybrany zawodnikiem meczu! :)))

Jednak Munir przyciąga te rzuty karne, ładna brameczka Luisa na 2-0

Dariusz Szpakowski ma klawe życie. Widzi na boisku rzeczy, których nie dostrzega zwykły śmiertelnik np. ja widzę Adriano, a Dariusz w dalszym ciągu Albę.

Szkoda, że Szpakowski nie zaspał przy powtórkach goli, bo wygralibyśmy 6-0. A tak powaga to nie ma jak głos szpakowskiego, żaden komentator pod tym względem nie ma z nim szans. Niektórzy wiedzą o czym mówię więc bez spiny proszę

Munirowi starań w dzisiejszym meczu odmówić nie można :) I karnego wywalczył :D

Niestety nie mogłem oglądać spotkania ale cieszę się że wygraliśmy i to 3-0 po hattricku Suareza ;) Podoba mi się że przy pierwszej bramce Ivan spróbował uderzyć z dystansu zamiast rozegrać. Ostatnio mu to wychodzi.