Gerard López: Kaptoum ma predyspozycje, by grać w pierwszym zespole

Ola

30 października 2015, 10:20

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Na antenie RAC1 trener Barcelony B Gerard López wypowiedział się na temat swoich piłkarzy, m.in. Aitora i Kaptouma, którzy zadebiutowali w środę w pierwszym zespole.

- Kaptoum ma predyspozycje, by grać w pierwszym zespole. To zawodnik inny, wyjątkowy, trzeba o niego dbać. Ma jeszcze duży margines poprawy.

- Aitor? Przejście z juvenilu A do Barçy B nie jest łatwe, a on szybko się zaadaptował. Rozpoczął walkę o pozycję z Camarą, zdobył bramkę w meczu z Espanyolem i zapewnił nam zwycięstwo przeciwko Alcoyano. Radzi sobie bardzo dobrze.

- Samper znajduje się w miejscu, w którym powinien się znajdować, i jest skupiony na Barcelonie B.

- Z Luisem Enrique łączą mnie bardzo dobre relacje, spędziliśmy razem cztery lata w zespole.

- Jeśli jestem informowany z wyprzedzeniem, bym miał czas na zmianę planów treningowych lub taktyki, to jestem zachwycony, że moi zawodnicy idą do pierwszego zespołu.

- Nie zawsze gram systemem 4-3-3, gdyż muszę pokazywać piłkarzom inne opcje na przyszłość. Mam moralny obowiązek nauczyć ich grać nie tylko w pierwszym zespole Barçy, ale też w innych drużynach i innych ligach.

- Gdy przejmowałem zespół, był mentalnie dotknięty. Nie mógł dokonywać transferów, było dużo zawodników z juvenilu i brakowało Adamy, Munira, Sandro i Halilovicia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Owszem może i ma lecz lepiej niech na razie gra w Barcy B bo wiemy jak się skończyły różne przypadki np. Bojana szybki awans i potem klapa na całego, to samo Munir tak się go promowało że teraz nie potrafi strzelać bramek... I inni.
konto usunięte

Może czas w przyszłym sezonie puścić go na wypożyczenie do jakiegoś Hiszpańskiego ogórka z taką klauzula rozegranych spotkań jak Alen ?

Pani redaktor proszę o wytłumaczenie co oznacza że "zespół był mentalnie dotknięty"???

Wszyscy mówią, że Samper gra kiepsko ijest za słaby na 1 zespół, ale użytkownicy fcbarca wiedzą lepiej, bo widzieli jeden mecz w Lidze Mistrzów przeciwko APEOLOWI.

Samper już przygotowany na sprzedaż i zarobienie trochę piniążków dla nieudolnego finansowo zarządu :)

a Kaptoum ma predyspozycję ale sezon w 3 lidze nic mu nie da w wieku 19 lat

Dość enigmatycznie odniósł się do Sampera. Można wywnioskować, że nie ma dla niego miejsca w pierwszej drużynie i jest zmuszony grać w drugim zespole.

Wiadomo, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mowa tu oczywiście o niezłym meczu Kaptouma w Pucharze Króla ,ale potencjał ma bardzo duży i z pewnością chciałbym go jeszcze zobaczyć w spotkaniach pierwszej drużyny.

Dobry żart. Nie widze w tym zawodniku nic szczegolnego