Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

2 września 2015, 05:00

76 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

zdjecie MD

„Nie tak, Florentino” – dzisiaj wszystkie gazety zgodnie skupiają się na zamieszaniu wokół transferów de Gei i Navasa. Mundo Deportivo pisze: „kibice Realu obwiniają prezydenta klubu za spartaczenie transferu de Gei. Real obwinia z kolei Manchester, a angielski klub odpowiada, że dopełnił wszelkich niezbędnych formalności”. Powyżej w czerwonej ramce czytamy o zmartwieniu w katalońskiej szatni, gdzie najważniejsi piłkarze drużyny nie wierzą, że wygrają ligę w tym sezonie, co jest spowodowane ostatnimi decyzjami sędziowskimi i sankcjami nakładanymi na Blaugranę. Pomimo tego, że zawodnicy Barçy postrzegają całą tę sytuację w czarnych barwach, Bartomeu zapewnił podczas wywiadu dla RAC1, że ufa arbitrom. Na koniec na samym dole znajdziemy relację z prezentacji Joaquína w Betisie, na którą przyszło aż 19 tysięcy kibiców, oraz dowiemy się, że kluby z Premier League wydały podczas tego okienka transferowego w sumie 1,2 mld euro.

zdjecie SPORT

„Ofiary partaniny” – kataloński Sport zauważa, że tak naprawdę jedynymi poszkodowanymi groteskowych negocjacji pomiędzy Realem a Manchesterem są David de Gea i Keylor Navas. Obu bramkarzy czeka teraz bardzo ciężki sezon, ponieważ nie są oni chciani w swoich zespołach. Portero Realu poczuł się wykorzystany przez klub, który użył go jako karty przetargowej, zaś Hiszpan jest przybity tym, że pomimo usilnych starań nie udało mu się przejść do Madrytu. Anglicy nie mogą dojść do porozumienia z Hiszpanami, dlatego jedni obwiniają drugich za negocjacyjne fiasko. Poniżej przeczytamy o tym, że Jarmolenko poczeka na Barçę do stycznia. Znajdziemy także analizę tego, w jaki sposób Luis Enrique zrobił z Sergiego Roberto bocznego obrońcę. Na koniec wypowiedź Bartomeu: „chcę, aby Neymar zakończył swoją karierę w Barçy”.

zdjecie MARCA

„Tutaj jestem ja” – Marca zapewnia, że portero Realu jest zadowolony z faktu, iż kontynuuje swoją karierę w Madrycie, i wskazuje na motywację Kostarykanina w obliczu nowego wyzwania. Keylor trenował wczoraj w Valdebebas tak, jak gdyby nic się nie stało. Gazeta podaje, że klub prosi swojego gracza o wybaczenie. Na górze dziennik wspomina o oficjalnych oświadczeniach obu klubów, które wzajemnie się oskarżają. Nie zbrakło także informacji o możliwym przedłużeniu kontraktu de Gei z Manchesterem po tym, jak Hiszpanowi nie udało się odejść do Madrytu. Na dole na czerwonym pasku czytamy: „Casillas rozegra setny mecz w reprezentacji w spotkaniu przeciwko Słowacji”. Na koniec dziennik dokonał analizy „nowej Europy”, w której wielkie marki przemodelowały swoje kadry.

zdjecie AS

„Dwóch winnych i jedna ofiara” – z kolei madrycki AS stwierdza, że jedyną ofiarą całego zamieszania jest David de Gea. Oba kluby wzajemnie się oskarżają, a hiszpański bramkarz udał się wczoraj w nocy na zgrupowanie kadry narodowej. Powyżej czytamy: „Del Bosque da zagrać Isco i Carvajalowi przeciwko Słowacji i Macedonii”. Na samej górze zdjęcie z prezentacji Joaquína w Betisie, na której pojawiło się 20 tysięcy kibiców, i wypowiedź zawodnika: „czuję się jak małe dziecko w sklepie z zabawkami”. Nie zabrakło również wzmianki o rekordowym okienku transferowym dla klubów z Premier League, które wydały łącznie 1,1 mld euro. Na samym dole pożegnanie Raúla Garcíi z Atlético: „odchodzę z tego klubu, czując się szczęśliwym”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Serdecznie pozdrawiam ze wspaniałej Barcelony wszystkich użytkowników fcbarca.com!

Możecie się domyślić co było moim pierwszym punktem wycieczki... mała wskazówka poniżej.

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego fantastycznego miasta!

http://i.imgur.com/shnWtwx.jpg

(Administracjo, przepraszam za offtop :))

@DeviousFCB: Pozdrowienia z równie wspaniałej Polski :)
« Powrót do wszystkich komentarzy