Barça zaprezentowała Samardo Samuelsa i Aleksandara Vezenkova

Tomek Jędrzycki

28 sierpnia 2015, 12:30

FCBarcelona.es

1 komentarz

W czwartek odbyła się kolejna prezentacja w Palau Blaugrana.

Nowe nabytki Barcelony Samardo Samuels i Aleksandar Vezenkov przeszli w czwartek badania lekarskie z resztą kolegów z drużyny, która rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Joan Creus pochwalił przyjście obu koszykarzy. „Chcieliśmy wzmocnić grę wewnętrzną i sprowadziliśmy Samardo Samuelsa, który ma duże doświadczenie w wielkich zespołach w Europie i NBA, natomiast Aleksandar Vezenkov był najlepszym zawodnikiem w ostatnim sezonie ligi greckiej pomimo 20 lat".

Samardo Samuels, były gracz Emporio Armani Mediolan, był bardzo szczęśliwy z powodu nowego etapu europejskiej kariery. „Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i stanowię część tej instytucji. Mam nadzieję, że moja postawa przyczyni się do zdobycia tytułów", podkreślił. „To zabawne, bo zawsze byłem z drugiej strony, znając zawodników Barçy jako przeciwników, z którymi rywalizowałem na przestrzeni ostatnich lat, a teraz będą oni moimi kolegami", wyjaśnił.

Ze swej strony Aleksandar Vezenkov podkreślił znaczenie Joana Creusa w swojej decyzji o dołączeniu do katalońskiego klubu. „Przyjechał do mnie do Grecji i zauważyłem, że jego zainteresowanie mną było prawdziwe", powiedział. Mimo młodego wieku Vezenkov pokazał swoją ambicję. „W takim klubie jak Barcelona zawsze jest presja, ale pracuję na co dzień, aby pokazać, że mogę być częścią takiej instytucji. Zawsze daję z siebie wszystko, aby mój zespół odniósł zwycięstwo", zaznaczył.

Bułgarski silny skrzydłowy, który był kuszony przez NBA, zakończył debatę na ten temat. „NBA to marzenie każdego gracza, ale w ciągu czterech lub pięciu lat mnie nie obchodzi, ponieważ dam z siebie wszystko dla obecnego zespołu i tylko to mnie teraz dotyczy", stwierdził

Po powrocie pierwszej drużyny do treningów Joan Creus ocenił kondycję niektórych graczy, takich jak Juan Carlos Navarro i Alex Abrines. „Navarro jest jeszcze na etapie powrotu do zdrowia, Alex musi poczekać dwa tygodnie, aby zobaczyć, jak rozwija się sytuacja. Ponadto Marcus Eriksson jest już w pełni sprawny", dodał. Na koniec Creus potwierdził, że „pracujemy nad zespołem w klasie rozgrywkowej LEB Oro. Byłaby to wielka szansa dla naszych młodych zawodników".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Komicznie to wygląda. Joan wygląda jak liliput przy tych dwóch olbrzymach.