ASR

• środa, 5 sierpnia 22:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport

FC Barcelona pokonała AS Romę w spotkaniu o Puchar Gampera 3:0. Bramki zdobyli Neymar, Messi oraz Rakitić.

Gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg całego spotkania, popisując się fenomenalnymi akcjami w ofensywie, szczególnie w pierwszej połowie. Widać, że wakacyjna przerwa w choćby najmniejszym stopniu nie wpłynęła na komunikację pomiędzy zabójczym tridente MSN.

W 25. minucie Messi popisał się wręcz kosmicznym zagraniem do Mathieu, który wyłożył piłkę Neymarowi. Brazylijczyk w akcji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym położył na ziemię polskiego bramkarza i bez problemu umieścił piłkę w siatce. W 40. minucie piękną akcję przeprowadził kwartet Suárez-Alves-Neymar-Messi. Ten ostatni rozegrał doprawdy imponujące zawody i wyraźnie widać w jego poczynaniach ogromny głód gry.

Dobre zawody w pierwszej połowie rozegrał Wojciech Szczęsny, który niejednokrotnie zatrzymywał graczy Barçy, mogącej do przerwy prowadzić znacznie wyżej. Przy obu bramkowych akcjach Polak nie miał kompletnie nic do powiedzenia.

Po zmianie stron Katalończycy nieco spuścili z tonu, lecz w dalszym ciągu byli zespołem znacznie lepszym od gości, którzy nie stwarzali większego zagrożenia. W 65. minucie fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Ivan Rakitić, który nie dał najmniejszych szans De Sanctisowi. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic wielkiego, choć lekkiego urazu nabawił się Jordi Alba, dlatego obrońca Barçy musiał opuścić plac gry.

W meczu z AS Romą oglądaliśmy bardzo dobrą Barçę w pierwszej połowie i co najmniej dobrą podczas drugiej części spotkania. Z pewnością cieszy bardzo wysoka forma tridente MSN, a szczególnie świetna dyspozycja Leo Messiego. Taka gra podopiecznych Luisa Enrique jest dobrym zwiastunem przed zbliżającym się Superpucharem Europy oraz Hiszpanii.

FC Barcelona: ter Stegen (m.61 Bravo) - Alves (m.61 Sergi Roberto) Bartra Vermaelen (m.46 Alba) Mathieu (m.61 Pedro) - Rakitić Mascherano (m.60 Busquets) Rafinha (m.61 Piqué) - Messi (m.60 Iniesta) Suárez (m.60 Munir) Neymar (m.60 Sandro).

AS Roma: Szczęsny - Torosidis Castan Mapou Florenzi -  Keita Nainggolan Pjanić - Falque Destro Gervinho.

Ławka FC Barcelony: Bravo, Masip, Piqué, Sergio, Pedro, Iniesta, Sandro, Munir, Jordi Alba, Sergi Roberto i Halilović.

Komentarze (2597)

Pytanie mam, czy wie ktoś może, czy jakaś polska telewizja będzie transmitować mecz Barca - Sevilla w SE?

Ludziska przez nawałnice w Małopolsce nie mogłem śledzić wydarzeń z dnia meczu o Puchar Gampera. Sam mecz raczej znajdę ale wie ktoś gdzie mogę znaleźć całą prezentację drużyny przed nowym sezonem ?

Zinedine Messi? :P ciekawa sytuacja wczoraj wynikła.. no, ale według mnie Leo postąpił słusznie, czasy kiedy musiał to znosić już minęły, już nie jest dzieckiem.
Nieźle, bez zbędnej gadki zwyczajnie eb z bańki :D

Nasze tridente podzieliło się trypletem:) Leo wziął Ligę Mistrzów, Luis wziął Puchar Hiszpanii, a Neymar wziął Ligę:)

Chciałbym żeby Termalica zajęła 2 miejsce w Ekstraklasie. Zaraz po Legii. Fajny zwrot akcji:)

Trio MNS = sukces

Mam pytanie przyjaciele. Oba mecze Superpucharu Hiszpanii będą w TVP1, Supetpuchar Europy we wtorel również?

Czy na TVP będzie transmitowana LM w tym sezonie?

Pedro wchodzi na murawę, dotyka piłki - ASYSTA!
Pedro wchodzi na murawę, dotyka piłki - GOL Z PRZEWROTKI!

#GraciasPedro

Sporting Gijon chce Halilovicia.

a tym czasem jak my się cieszymy z trypletu i czekamy na mecz O Superpuchar to Real również się cieszy z swojego trypletu..

Messi został wczoraj zmieniony pierwszy raz od października 2014 roku.

Manchester City chce wyłożyć 70 mln za Kevina De Bruyne. [The Telegraph]

Schalke podobno chce ściągnąć Kubę Błaszczykowskiego, prawdę mówiąc ten transfer mógłby dać mu dużo minut w nowym sezonie, a to ważne bo Polska musi awansować na Euro i we Francji trzeba grać o wyjście z grupy ale z drugiej strony nie chciałbym by Polak przeszedł to największego rywala BVB.

W końcu to Schalke jest największym rywalem BVB (potem Bayern).

Gdzie będzie transmitowana liga mistrzów w tym sezonie?Tvp?Polsat?

Mam nadzieje, że Pedro zostaje, bo jak wczoraj zobaczyłem takich paziów jak Munir czy Sandro to serce się kraje. Weszli jako zmiennicy na ostatnie minuty i nie pokazali nic. Jedyny Pedro ożywił lekko grę.

Na miejscu Messiego to bym nie fikał do obrońców 190 cm. Aż mi się przypomniał pewien polski kopacz, syn Romana.

Oficjalnie: Obydwa mecze Superpucharu Hiszpanii będą transmitowane w TVP 1 :)

Jeżeli ktoś nie widział, to warto obejrzeć i się troszkę pośmiać :)

Carlos Bacca - 30 mln - Sevilla • AC Milan

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale na pewno nie każdy o tym wie :)

Superpuchar Hiszpanii będzie transmitowany w TVP 1 !

Barca zdała test generalny przed sezonem.
Teraz już ze spokojem czekam na mecz z Sevillą o Superpuchar Europy.
Mimo że mam wrażenie że z Sevillą będzie trudniej to z MSN z przodu zawsze jest trochę spokojniej.

No i gdzie są ci wszyscy co mówili, że Arda nie powinien grać w Barcy, bo to prostak. W takim razie Messi też nie powinien grać, bo to co wczoraj zrobił niczym nie różni sie od rzucania butem w sedziego

Po raz pierwszy w historii,Barcelona zachował czyste konta w 3 kolejnych finałach pucharu Gampera.

Rakieta wymiata co za gol !!!!!! :) oby tak dalej :D od jego przyjscia do barcy wiedzialem ze to dobry pomocnik ale gimbusy go hejtowali :(

Charlie Austin może trafić do Tottenhamu. ''Koguty" chcą wypożyczyć 26-letniego reprezentanta Anglii. Napastnik QPR zdobył w ubiegłym sezonie 18 bramek. [Daily Mirror]

czy Halilovic był na prezentacji drużyny? Wyczytali jego nazwisko?

Nie ma to jak czekać na mecz. A godzine przed meczem aż do teraz brak internetu z powodu burz... -.-

Kuba Błaszczykowski ma propozycję z Schalke.

Ach... ci kapitanowie...

Mogłby ktoś mi dac link do wręczenia pucharu Gampera i tam tego wszystkiego po meczu? Byłabym wdzieczna.

To nie Rakitić tylko Roketić :D co zaebał to szok !

Za co Messi się tak wkurzył na tego obrońcę?

Spięcie z Mapou pokazuje, że Messi jest obecnie tak naładowany, że w takich sytuacjach poradzi sobie bez pomocy Ardy czy Masche :D

Rakitić Ładnie lutnoł

szkoda ,ze ten lech odpadł ..

[Zobacz link: https://www.facebook.com/marcbartra/photos/a.553436944769408.1073741829.462448780534892/816693348443765/?type=1&theater] haha, włączcie tłumaczenie opisu zdjęcia, jestem zaskoczona ostatnim słowem i cyfrą...:D

Co za ironia losu, wszyscy ( również ja :D) wieszali psy na Zubim, a teraz się okazuje, że praktycznie wszystkie transfery wypaliły i bardzo nas wzmocniły.

Co do zachowanie Messiego, to po pierwsze... Ten Mapou sam zaczął, a poza tym zdaje się, że coś mówił do Messiego. Nie wiem czy nie mogło chodzić o jakieś pretensje, co do tego zwodu, że niby Leo go skończył po gwizdku. Podobne oburzenie panowało w ubiegłym sezonie w którymś meczu Barcy z Atletico, gdy Neymar popisał się sztuczką i oczywiście nagle wszyscy mieli pretensje.
Nie chcę bronić Messiego, ale to nie on zaczął tą awanturę, choć nerwów nie utrzymał.

A Bartek miał zaprzyjaźnienie?

Wiem, że jeszcze sezon nie ruszył konkretnie, ale jak patrzę na nasz skład i formę zawodników to jeśli nie obronimy LM, to będziemy największymi frajerami... taka prawda. No chyba, że (odpukać) ktoś z tria MSN złapie kontuzję. Dlatego mam nadzieję, że nie będziemy oglądać stałej 11 z MSN na czele, bo choć współpracują znakomicie, to pamiętajmy co nam dało przewagę w końcowym etapie sezonu. A no to, że często grywali Munir i Sandro oraz było sporo rotacji ogólnie. Mam nadzieję, że Enrique nie zachłyśnie się, że ma najlepszą 11 na świecie i zacznie z nich wyciskać wszystkie soki. Oby wprowadzał wiele rotacji, żeby cały czas drużyna była świeża i wypoczęta. Obawiam się, że możemy w tym roku mieć pecha z kontuzjami.

Wielce uwielbiany Braida przegral kolejnego zawodnika, taka prawda. Najpierw Pogba, potem Gerson.

Dobry meczyk , trochę jak trening ;) A tak na poważnie to :
MSN - Super akcje, te klepki odegrania z pierwszej miód malina , Tylko nwm czemu Messi tak zaareagował wtedy z Mvbią ? (chyba tak się piszę) , takiego Leosia dawno nie widziałem :p
Rakitic - Świetny mecz, bardzo trafiony transfer , wczoraj tak dojrzale grał, jakbył był tu od lat, świetne piłki, w obronie powalczył i te strzały z daleka , po prostu świetny zawodnik
Rafinha - Przeplatał wczoraj raz dobrze raz źle tak średnio + zmarnowana 100 z woleja
Bramkarze - na +
Pedro - Szkoda że prawdopodobnie odejdzie, walczak to z niego dobry pokazał wczoraj, takie sreberko które biega po lewej flance ale wątpie że bedzie chciałbyć tylko rezerwowym :/
Reszta całkiem przyzwoite spotkania, Alves na + Halilovicia myslałem ze cos wiecej pokaze, tak samo Iturbe z Romy myślałem że poczaruje, miłobyło zobaczyć Keite z Messim ;) Dobry mecz Vermy i Bartra bardzo dobrze ;) Cieszmy się wygraną :D

Jeżeli hala dzieci mówią że Leo zachował się jak prostak, to w meczu z Cordobą Ronaldo zachował się jak krzywy...

Co do sytuacji z Messim to nie dziwie się, że się tak zachował skoro koleś splunął mu pod nogi tylko dlatego, że ten nie wiedział, że jest spalony i ruszył dalej z piłką.

Witam wszystkich da ktoś skrót meczu z polskim komentarzem ? Z góry wielkie dzięki

Ciekawe ile będzie mówił Duda. Stawiam gdzieś tak z 30 minut

River Plate potencjalnym rywalem Blaugrany w Klubowych Mistrzostwach Świata. W rewanżowym spotkaniu ( pierwszy mecz 0:0) pokonali Tigres 3:0.

Biedne HD oj biedne. Miało być letnie triplete Realu a zostało im komentowanie zachowania Leo (ambicja sportowa i nieustępliwość jak to ma miejsce w zachowaniach tego typu Pięknego) No cóż. Psy szczekają, karawana jedzie dalej :-D

Ale spina w internetach o tego Messiego, dlaczego nie dostał czerwonej kartki ? Cristiano by na pewno dostał! do cholery to był mecz towarzyski, nie róbmy zamieszania. Messi zachował się jak prostak, ale żeby to zrobił w jakiś oficjalnych rozgrywkach byłyby podstawy to jakieś spiny. Zauważyłem że dzieciaki z Realu wiedzą że ich idol ZP nie zdobędzie, to teraz za każdy głupie zachowanie Messiego bądź słabszy mecz, będzie masa spin. Zobaczycie, przed nami zajebiste pół roku.

We wczorajszym meczu pomimo że w ,,6'' grał Dani ciągle widziałem Xaviego. Szkoda że go z nami niema. Visca el Capitano!

Rakitic co zaje*** ale widać też że od pierwszego meczu Ney i Leo się dogadują :d świetny mecz!

Gol Rakiticia ładniejszy od Cristiano Ronaldo?

"Lionel Messi zaatakował "z byka" i dusił piłkarza AS Romy" #onet

Valdes na przeprowadzce do United wyszedł jak Real na Illarramendim.

Messi sie wkurzyl i juz wszedzie dym do niego że co on robi. Jakby to Ronaldo zrobil to argumentowaliby sie ze okres ma i go wkurzyl oddech rywala :)