Amerykańskie tournée Barçy w liczbach

Łukasz Lewtak

29 lipca 2015, 16:56

FCBarcelona.cat

2426 komentarzy

Oficjalna strona internetowa FC Barcelony przygotowała statystyczne podsumowanie amerykańskiego tournée drużyny Luisa Enrique. Oto, jak prezentują się występy Barçy w USA w liczbach.

20 619: tyle kilometrów przeleciała ekspedycja Blaugrany, począwszy od wylotu z Barcelony do Los Ángeles, przez przeloty do San Francisco i Waszyngtonu, a kończąc na powrocie do stolicy Katalonii.

11: tyle treningów odbyli w sumie piłkarze Barcelony w Los Ángeles, San Francisco i Waszyngtonie.

3: to liczba meczów, jakie rozegrała Barcelona w Stanach Zjednoczonych.

240 556: tylu widzów obejrzało łącznie spotkania Barçy w USA. Na Rose Bowl w Los Ángeles pojawiło się 93 226 kibiców, na Levi's Stadium w San Franscisco – 68 416, a na FedEx Field w Waszyngtonie – 78 914.

225: tyle minut rozegrał w USA Sergi Roberto, który był najczęściej wykorzystywanym przez Luisa Enrique piłkarzem. Średnio rozgrywał on 75 minut na mecz. Za katalońskim pomocnikiem w tym zestawieniu znajdują się Rafinha (189 minut), Luis Suárez (177), Sergio Busquets (175) i Jordi Alba (165).

2: tyle goli zdobył najlepszy strzelec Dumy Katalonii podczas amerykańskiego tournée Luis Suárez. Pozostałe trafienia były autorstwa Sergiego Roberto, Rafinhi i Sandro.

3: tylu piłkarzy wyszło w wyjściowej jedenastce we wszystkich spotkaniach w Stanach Zjednoczonych. Byli to Busquets, Suárez i Adriano.

4: tyle razy piłkarze Barcelony uderzali w słupek bądź poprzeczkę. Raz przytrafiło im się to w meczu z Los Ángeles Galaxy, a trzykrotnie w starciu z Manchesterem United.

2: to liczba żółtych kartek, jaką otrzymali piłkarze Barçy w trzech meczach w USA. W spotkaniu z Chelsea w taki sposób zostali ukarani Mathieu i Alba.

2: Barcelona zaprezentowała w Stanach Zjednoczonych pierwszy i drugi komplet strojów na sezon 2015/16. W meczach z LA Galaxy i Manchesterem United podopieczni Luisa Enrique mieli na sobie domowe stroje z koszulką w poziome pasy, a w starciu z Chelsea ubrani byli w żółtą koszulkę z senyerą na plecach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (2426)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wniosek po tournee ? Luis Suarez lepiej broni od masipa

@tarczon: To Suarez stał na bramce na tournee? :)
« Powrót do wszystkich komentarzy