Carlos Arroyo oficjalnie zawodnikiem Barçy

Tomek Jędrzycki

25 lipca 2015, 11:00

FCBarcelona.es

9 komentarzy

Carlos Arroyo został nowym koszykarzem Barcelony. Rozgrywający występował ostatnio w Portoryko po zerwaniu umowy z Galatasaray. Co ciekawe Arroyo jest także muzykiem i w głównym video możecie zobaczyć jego teledysk.

Rozgrywający ma 35 lat i 188 cm wzrostu i przychodzi do Barçy z klubu Santurce Crabbers z Portoryko, gdzie grał przez ostatnie miesiące sezonu po zerwaniu umowy z Galatasaray. Teraz przed zawodnikiem testy medyczne

Arroyo w ostatnim sezonie notował średnio 15.5 punktu i 5 asyst w 17 meczach w lidze tureckiej, 9.7 punktu i 4.3 asysty w Eurolidze (10 spotkań), a także 18 punktów i 6.7 asysty w 33 meczach ligowych w Portoryko.

Arroyo będzie bronił barw Blaugrany w przyszłym sezonie. Rozgrywający urodzony w Fajardo przychodzi do Barcelony z dużym doświadczeniem w NBA oraz w Europie, co podkreślają jego ostatnie dwa sezony w Galatasaray.

Carlos Arroyo ma duże doświadczenie z najlepszej ligi świata. Zawodnik z Portoryko grał w sumie w siedmiu zespołach (Toronto Raptors, Denver Nuggets, Utah Jazz, Detroit Pistons, Orlando Magic, Miami Heat i Boston Celtics) w ciągu dziewięciu sezonów spędzonych w Stanach Zjednoczonych.

Mimo że jego pierwsze dwa sezony w NBA były skomplikowane, szybko udało mu się pokazać swój talent wśród najlepszych. W sezonie 2003/04, w którym grał razem z Raúlem Lópezem w Utah Jazz, Arroyo notował najlepsze statystyki w karierze: 12.6 punktu i 5 asyst w 71 meczach.

Po dwóch trudnych sezonach w Detroit, w 2005 roku został sprzedany do Orlando. Na Florydzie cieszył się zaufaniem trenera i odzyskał poziom prezentowany w Utah. W lecie 2009 roku wylądował w Miami i był ważną częścią w drużynie Dwyane’a Wade’a. W 2011 roku został sprzedany do Bostonu, gdzie rozegrał swój ostatni sezon w NBA.

Pierwsze doświadczenia w Europie Carlos Arroyo przeżył w sezonie 2001/02 w TAU Ceramica Vitoria. Zagrał tam tylko cztery mecze przed powrotem do NBA. Na Stary Kontynent ponownie trafił w sezonie 2008/09, przechodząc do Maccabi Tel Awiw. W Izraelu zdobył mistrzostwo i został uznany za najlepszego gracza w finale ze średnią 15.3 punktu na spotkanie.

Po kolejnych dwóch sezonach spędzonych w Stanach Zjednoczonych Arroyo ponownie wrócił do Europy, trafiając tym razem do Besiktasu pod koniec 2011 roku. Po sześciu miesiącach w tej drużynie, z którą zdobył Puchar i mistrzostwo Turcji, w styczniu 2013 podpisał kontrakt z Galatasaray. W Stambule, gdzie grał do końca ubiegłego sezonu, zdobył mistrzostwo w 2013 roku i dotarł do finału w 2014.

W sezonie 2013/14 był rywalem Barcelony w ćwierćfinale Euroligi, jednak kontuzja uniemożliwiła mu odegranie większej roli i Barça wygrała rywalizację 3:0, awansując do Final Four w Mediolanie.

Carlos jest także muzykiem, a w głównym video możecie zobaczyć jego teledysk.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (9)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze