Giovani dos Santos przechodzi do LA Galaxy

Majerr

15 lipca 2015, 16:41

Weloba.es

48 komentarzy

Były piłkarz FC Barcelony Giovani dos Santos postanowił zmienić otoczenie i z hiszpańskiej Primera División przenieść się do amerykańskiej MLS.

W 2008 roku w poszukiwaniu większej liczby minut spędzonych na boisku Giovani postanowił opuścić FC Barcelonę i szukać swojego szczęścia w Tottenhamie. Niestety kariera Meksykanina staczała się po równi pochyłej, dlatego Anglicy kilkukrotnie wypożyczali swojego młodego zawodnika (Ipswich Town, Galatasaray, Racing Santander). Przed sezonem 2012/13 Giovani powrócił do Primera División do zespołu Mallorki, a rok później na jego transfer zdecydował się Villarreal, gdzie dos Santos wyraźnie odzyskał formę i znów zaczął błyszczeć swoim talentem.

Po raz kolejny Meksykanin decyduje się jednak na opuszczenie Półwyspu Iberyjskiego i spróbowanie sił w innej lidze. Tym razem Giovani dołączy do Los Ángeles Galaxy, które pozyskało już w tym okienku transferowym legendę Liverpoolu Stevena Gerrarda. Villarreal doszedł do porozumienia z Amerykanami, którzy podpiszą kontrakt z zawodnikiem na cztery i pół roku. Giovani będzie zarabiał około pięć milionów euro za sezon.

Obecnie piłkarz rozgrywa wraz ze swoją reprezentacją Złoty Puchar CONCACAF (mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów). Przypomnijmy, że 22 lipca w ramach turnieju International Champions Cup Barça zmierzy się właśnie z Los Ángeles Galaxy. Oznacza to, że Giovani będzie mógł zadebiutować w nowym zespole przeciwko Barcelonie, lecz to będzie zależało od tego, jak daleko zajdzie w Złotym Pucharze CONCACAF z kadrą Meksyku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To parodia, dla takiego piłkarza taki kierunek, w takim wieku to jest koniec kariery.

Rozumiem na koniec kariery sobie ładnie zarobić, ale on ma 26 lat...
« Powrót do wszystkich komentarzy