Laporta: Może się okazać, że za Neymara zapłacimy ostatecznie 222 mln euro

Maciej Fudala

11 lipca 2015, 19:00

Sport

181 komentarzy

Joan Laporta, kandydat na prezydenta FC Barcelony, stwierdził w jednym z wywiadów, że „ostateczny koszt transferu Neymara do Barcelony może wynieść nawet 222 mln euro”.

Laporta wyliczył, że łącznie z potencjalnymi karami, jakie mogą zostać nałożone na klub z tytułu odpowiedzialności za przestępstwa, o które Barcelona jest obecnie oskarżona, całkowity koszt „operacji Neymar” może wynieść aż 222 mln euro. - Najpierw zapewniają nas, że zapłacili 57 mln euro za ten transfer, potem, że już 86 mln euro. A jeszcze później płacą prewencyjnie 13.5 mln euro urzędowi skarbowemu na wypadek, gdyby wykazano dopuszczenie się przez klub oszustw podatkowych. To wszystko daje nam 100 mln euro, do których trzeba dodać kolejne 122 mln euro, mogące być skutkiem trwających procesów sądowych.

Laporta wyraził wielkie zaniepokojenie sposobem, w jaki transfer ten został przeprowadzony. Mimo że Neymar jest już w Barcelonie dwa lata, w dalszym ciągu nie jest znana ostateczna kwota całej operacji ani żadne jej szczegóły, a spekulacje na ten temat nadal pojawiają się na okładkach gazet sportowych. Zdaniem Laporty nie można dopuścić, aby sytuacje takie powtarzały się w przyszłości, gdyż bardzo negatywnie wpływają one na wizerunek i dobre imię klubu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta ale szybko z symbolu stałeś się Kaczyńskim
konto usunięte

A trzeba bylo nie wyrzucac paragonu. Teraz to tylko domysly i spekulacje.

A Laporcie procesy sie podobaja, bo nie jest wazna Barca tylko on.
,,Zamieni wszystko w popiół byleby tu rządzić" . Kiedy tylko moze oslabia Barcelone, byleby byl jedynym godnym kandydatem. Smutne to by bylo jakbysmy wybrali takiego czlowieka.

Niektórzy jadą po Laporcie równo nawet nie zauważając, że robią się tacy sami jak fani prześcieradeł, dla których liczy się kasa i triumf nie zważając na ludzi ani honor. Może i Neymar jest dużym i przyszłościowym wzmocnieniem ale jeśli Rosell i Bart oszukali Państwo i nas to nie powinno być ani tego transferu ani ich na stanowiskach! Co jak co ale są pewne zasady i nie powinno się ich łamać. Jestem dumny z bycia kibicem Barcy i nie popieram takiego łamania przepisów, że przez niego inny klub już dawno by zbankrutował... Jak już wydali te 90 baniek to powinni od razu o tym powiedzieć. Skoro tego nie zrobili tzn, że mieli coś do ukrycia. Jak widać chyba nie o samą kwotę transakcji chodziło. Świat w pogoni za pieniądzem schodzi na psy i dobrze aby chociaż Barca zachowała swoją "tożsamość" bo są rzeczy dużo ważniejsze w życiu niż pieniądze. Pozdro dla wszystkich prawdziwych kibiców!!

Neymar odda to swoimi bramkami teraz jest era Messiego później nastąpi czas Neymara

O finansach to ty się lepiej nie wypowiadaj, bo akurat za kadencji Rosella i Bartka dług, który zrobiłeś sporo się zmniejszył cwaniaczku.

Jeszcze kilka takich wypowiedzi i zmienię zdanie o tym człowieku, bo powoli zaczyna już wkur... wkurzać atakując obecny zarząd w każdym wywiadzie.

Podbijam na 888 mln.
Nie przebija pan, panie Laporta ?
Wybory tuż tuż..

Laporta to się robi taki janek tomaszewski Barcelony

Czy tylko ja mam wrażenie, że Laporta, jest bardzo agresywny i napastliwy, w tej kampani....?Co raz mniej mi się podoba ta jego kandydatura, w związku z tą agresją

Nawet jeśli 500mln, nie było warto? Chyba było :) Neymar da wszystkim jeszcze nie raz powody do radości, pozdrawiam

"Najpierw zapewniają nas, że zapłacili 57 mln euro za ten transfer, potem, że już 86 mln euro. A jeszcze później płacą prewencyjnie 13.5 mln euro urzędowi skarbowemu na wypadek, gdyby wykazano dopuszczenie się przez klub oszustw podatkowych. To wszystko daje nam 100 mln euro, do których trzeba dodać kolejne 122 mln euro, mogące być skutkiem trwających procesów sądowych."

Bądźmy poważni ale coś w tym jest. Dlatego niech fanatycy Bartłomieja nie wymyślają bzdur.

"Mimo że Neymar jest już w Barcelonie dwa lata, w dalszym ciągu nie jest znana ostateczna kwota całej operacji ani żadne jej szczegóły, a spekulacje na ten temat nadal pojawiają się na okładkach gazet sportowych."

Może tak nie jest? Gdyby zarząd był "czysty" to dawno by wyjaśnili całą tą sytuację. Nie jest tak?

Ja rozumiem, że można być zwolennikiem Bartomeu. Chociaż tak naprawdę nie rozumiem. Ale nie popadajmy w totalne zaślepienie i kompletny brak logiki. Laporta ma sporo racji. Transfer Neymara na 100% przekroczył jak nie 222 baniek to 150 na pewno.

Już przestańcie o tych sądach.

I przy transferze i w przypadku Messiego naginano prawo pod siebie - kombinowano by oszczędzić pieniądze. To robią wszyscy i nie takie przekręty przechodzą, bo nie jest to niestety zabronione. Tak samo jak Leo kombinują firmy w normalnych krajach 'sprzedając' swojej 'firmie-siostrze' zarejestrowanej w tzw. rajach podatkowych prawa do wizerunku, albo jak Rosell i Bartomeu kombinuje w Polsce wielu zaniżając kwotę zakupu np. auta prywatnie (nawet nie biorąc paragonu u mechanika), by oszczędzić nieco na podatkach...Swoją drogą, ja też Laportę kiedyś lubiłem bardziej. Pomijając świńskie próby rozliczenia Laporty i dyskredytacji przez Rosella, bo to było zwykłe chamstwo i szukanie dziury w całym (to PiS trzeba było po wyborach rozliczyć, oni wszyscy powinni siedzieć - wishfull thinking) - to Laporta to też jest niewąski cwaniaczek i ma wiele za uszami. Może nie tyle co Rosell (bo ma mniejsze uszy).

;-)

Szczerze ? Bartomeu w porównaniu do Laporty to nawet całkiem rozsądny człowiek. Nawet jeśli by tak było, to w tym momencie Laporta wykorzystuje dobre imię klubu do swoich własnych interesów - wygrana w wyborach. W mojej opinii Bartomeu wygra spokojnie wybory, bo po prostu nie ma realnej konkurencji, a Laporta z każdą wypowiedzią zraża do siebie kolejnych ludzi.
Komentarz usunięty

dziwny ten Laporta...kiedyś Go lubiłem...ale teraz z każdym wywiadem... :D
konto usunięte

Neymar jest kot !
Wejdź na forum poczytaj komentarze i zobacz ilu tępaków cie otacza... Wystarczyła jedna potrójna korona by wszyscy rozgrzeszyli najgorszy zarząd w historii klubu przebijający jeszcze partactwo Gasparta. Brawo Laporta jazda z "transparentnymi" k.....
konto usunięte

Gada prawdę. Panowie Sandro R. i Josep Maria B. utrzymują 57 mln. A wszystkie sądy się mylą...Niewiniątka...Odszkodowanie im dać jeszcze...Żałośni są. Złodzieje i krętacze. Normalny człowiek za taki przekręt już by siedział ale oni nie bo za nimi stoi hajs hajs i jeszcze raz hajs...

Znowu się zaczyna... żenada

Laporta chyba coś bierze, bo gada jak potłuczony już...

Może wypowiem się króciutko wiele osób na tej stronie wręcz broni Bartro tak jakby zapomnieli o tym wszystkich co się ostatnio wydarzyło dzięki naszemu kochanemu zarządowi nawet teraz Bartek nie przychodząc na debaty ma wszystkich w dupie bo patrzy na sondaże i jest pewien że je wygra teraz jak sprowadził alexa i turana na pewno ma większe szanse chociąz z tym drugim ewidentnie się pośpieszył ! Mam tylko nadzieję że jednak nie wygra a Laporta ponowie zasiądzie na od dawna wyczekującym go fotelu :D Nie wiem jak można NIE POPIERAĆ Laporty jeżeli to co mówi Olivier (zostanie dyrektorem generalnym jeżeli wygra Laporta) jest prawdą jeżeli da się otrzymac 35 m na unicef a oni sami wylądują z przodu koszulki a z sponsora komercyjnego da sie otrzymac 70 i do tego nike da na pewno nam wiecej pieniedzy bo 30 m to są śmieszne teraz pieniądze wystarczy zobaczyc le dostaje Man Utd to widze tylko jednego kandydata na to stanowisko !

Najbardziej chore w tej wypowiedzi jest to, że ten facet MUSI wiedzieć, że w żywe oczy kłamie ludzi.
Każdy transfer obdarzony jest kosztami, których nigdy nie podaje się mówiąc o 'wysokości transferu' - są to prowizje dla piłkarza i agenta.
Pisałem to już wiele razy, ale widzę że nie dociera:
-koszt transferu to 57 mln
-prowizje to 14 mln(dosyć standardowa kwota przy tak dużym transferze i klasie piłkarza) - powtarzam NIGDY nie wlicza się tych kwot do podawanej wysokości transferu
-dodatkowo przy okazji transferu miały miejsce 2 transakcje(3 umowy z firmą ojca Neya na 8 mln i umowa z Santosem na pierwokup 3 piłkarzy za 7 mln)

i to te 2 transakcje są przedmiotem rozprawy(którą rozpoczął kibic-debil swoim 'donosem', bez wątpienia sterowany przez kogoś - prawdopodobnie Laportę).
Oczywiście w rozumieniu prawa nie są to rzeczy, które można uznać za 'sprawy transferowe', ale z niewiadomych przyczyn i z dziwną opieszałością sądu są one wałkowane od 2 lat, zaś nowe fakty wychodzą zawsze po naszych sukcesach.

O Florku można powiedzieć że przepłaca za transfery ale on przynajmniej podaje prawdziwą kwotę transferu od razu a nie jak Bartuś

Odnoszę wrażenie, że już nikt nawet w Barcelonie i Santosie nie wie ile ten transfer naprawdę kosztował i sami się w tym pogubili :P
konto usunięte

Do tego narzekacie że Laporta wszystko krytykuje. Dokładnie to samo robił Rosell jak startował w 2010 roku oczerniając ciągle Laporte.

No ludzie jak można narzekać na zarząd Rossela na sprowadzenie Neymara?Młody i zajeb*sty gracz,widocznie inaczej nie dało się go sprowadzić,a nie wiem czy wiecie ale brazylijskich piłkarzy niewygodnie się sprowadza bo tam różne firmy mają po ileś tam % praw do piłkarza.
Co jak co ale wytykanie transferu Neymara przez Laporte to szczyt hipokryzji,ode mnie wielki minus panie Laporta.
Nawet jak kosztował 200 mln.to już i tak praktycznie się zwrócił,a ma on jeszcze przed sobą około 10 lat gry na wysokim poziomie.
I jest to dla mnie 2 z najlepszych transferów Barcy,pierwszy to oczywiście Ronni.

Ta jasne, może 444 mln nawet.
konto usunięte

Możecie sobie mówić co chcecie ale transfer Neymara był największym przekrętem transferowym w historii.

To już robi się nudne. Wszyscy już znamy dokładną kwotę transferu Neya a co niektórzy wciąż to wałkują. Sąd hiszpański podał kwotę transferu 86 mln (Bartomeu twierdzi, że 46 gdyż 40 baniek zapłacono firmie ojca Neya). Do tego sąd nałożył karę w postaci chyba 8 mln, co daje łączną kwotę94 mln. I tyle, koniec kropka.

Im bliżej do wyborów tym bardziej Laporta robi się irytujący.

Laporta chyba nacpal sie polskich dopalaczy bo pieprzy rowno

Socios sprawią ze zamilkniesz i to juz niedługo.

Po co znowu rozgrzebywać tą aferę .
Neymar miał wkład w tryplet ? Gra świetnie ?

niech skupią się na przyszłości bo koszt Neymara nikogo już nie obchodzi
Tutaj akurat trudno się nie zgodzić z Panem Laportą. Zawiłości związane z zakupem Neya ciągną się za nami jak tasiemiec. Wszystko spowodowane przez lewe interesy naszego ''wspaniałego'' zarządu.

ej dobra gdzie są te debaty na necie najlepiej przetłumaczone czy wgl są !!!!

Bartu to zgrabny kłamczuszek i hipokryta..
Są ludzie, do których trafia gadanie o rozsadku i racjonalnym wydatkowaniu - to tak do nich mowi i oni to kupiją jak widać (wbrew faktom).
Są też tacy, do których przemawiają tylko transfery i nazwiska nowych grajków - to i ich zadowala, rzucając forsą na lewo i prawo (nawet z naciaganiem prawa), albo jakimś nazwiskiem.
Wytłumaczcie mi, zwolennicy tego pana, to jak to w końcu jest z tym transferem Pogby, bedzie czy nie?
Skoro możemy być tylko 50 mln na minusie, to nie ma szans na to, aby kupić Pogbe za 80 -100 mln, bo to sie najzwyczajniej kłóci z tą promowaną przez Bartu polityką transferową. Albo w te, albo wewte. Skoro ten transfer jest niemożliwy z powodów naszej polityki transferowej, to po co była ta cała szopka z transferem i po co Ariedo Braida i Albert Soler polecieli do Turynu?
W jakim wiec celu były wypuszczane te dziesiatki okładek w katalońskich dziennikach z twarzą Pogby? Te całe negocjacje w błysku fleszy? Nie czasem po to by was zbajerować? Was i socios, którzy będą głosować?
Zresztą wczoraj w radiu COPE Bartu sam sie przyznał, ze Enrique wcale nie prosił o Pogbę. Ot, tak mu sie wypsnęło.

Nie wspomnę o tym, ze operacja sprowadzenia Neymara zostala przeprowadzona z naruszeniem prawa.
Innymi słowy, zostało popełnione przestepstwo. A jesli jest przestepstwo to są i przestepcy, którzy je popełnili.
Mam nadzieję, ze w wypadku zwyciestwa Bartu w tych wyborach, hiszpanski system sprawiedliwosci zadziała prawidłowo i po prowadzonym postepowaniu trafi za kratki, bo nie wyobrazam sobie aby taki oszust zasiadał w najważniejszym fotelu w najwspanialszym klubie tej planety.

Zresztą ilu z was przystałoby na ten transfer, gdyby w czerwcu 2013 roku usłyszało, ze bedzie kosztował 120 mln?

Niestety, wiekszość tutaj krytykujących Laportę to ćwierćgłówki.
Tą wypowiedzią Laporta pokazał jak falszywy jest Bartu i jego świta, a oni za to jeżdzą po nim jak po burej suce.

Najpierw ta kompanija kreuje sie na super menedzerów, ktorzy wspaniale zarzedzają kasą klubu. Kazde euro jest racjonalnie wydawane i dwa razy pod swiatłem oglądane zanim puszczą je w obieg. Co sezon powtarzali, ze bedziemy co roku wydawali tylko 50 mln na transfery , bo trzeba prowadzić racjonalną politykę fiskalną.
Zresztą ze dwa dni temu to samo powiedzieli - była ta wypowiedź na naszej stronie, a po zeszłorocznych transferach jesteśmy na minusie 85 a nie 50 mln.
Oszukują was na transferze Neymara na co najmniej 50 mln, a wy udajecie, ze nic sie nie stało.
Jak sie to ma do prezentowanego przez nich wizerunku wzorowych skarbników, no jak?

Ta Miliard Od razu. .. ciekaw jestem jeśli Neymar tyle kosztował to dlaczego cały czas Ronaldo jest najdroższym transferem. ..

Moim zdaniem laporta nie ma pomysłu na Barcelonę. Tylko krytykuje obecny zarząd. Nie przedstawił konkretów, jaki ma pomysł na Barcelonę, po za tym jeszcze przypisuje sobie zasługi typu: jak wygra wybory to sprowadzi pogbe zapominając że to obecne władze a zwłaszcza braida-pierwsza kompetentna osoba w Barcelonie od wielu lat. Od razu mówię nie jestem zwolennikiem ani bartomeu ani laporty, bartomeu też idealny jestem, najlepiej jakby wybory wygrał ktoś kto jest spoza tego układu :)
konto usunięte

"Przez nieobecność pana Bartomeu nasze debatowanie tutaj jest pozbawione sensu. Ułatwiamy tylko drogę do fotela prezydenta osobie, która musi zmagać się z oskarżeniami o korupcję, kłamie i nie okazuje szacunku swoim socios, którzy nie mogą porównać jego programu z naszymi"
To już druga debata którą Bartek olał.

Ale ten Laporta mnie wkurza!!!
Człowieku,zamkmij się i przedstaw jakieś konkrety odnośnie planów wobec klubu,jeśli wygrasz.Ciągle wyciąga brudy i oskarża kogo popadnie.Jakbym widział "naszych" przed pażdziernikowymi wyborami.
Joan odstaw leki!!!

Ja nawet wole nie wiedzieć ile wyniósł ten transfer.

Hhahahahahahhahahahahahhahahahahahaha!!!!!

Laporta nie ma bólu dupy o to , że drogo kosztował tylko , że jakieś sądy , rozprawy i inne rzeczy. Chce aby było normalnie np. Ney 100mln płace równo i gitara nie ma potem jakiś problemów które niszczą wizerunek klubu... A Ci co są za Bartkiem to współczuję i polecam poczytać blog creusa (creusfcb) dodaje wpisy z kampani i tam można dużo się dowiedzieć .

Txema Corbella, który przez 32 lata pracował przy sprzęcie zawodników i roku temu został zwolniony udziela poparcia Laporcie: https://www.youtube.com/watch?v=dzbt_3VclBk

Może przeliczyli ewentualne lata wyroków dla Rosella i Bartomeu na te dodatkowe 122 miliony?
Bo co do 100 mln - prawda. 86 mln z hakiem, które pokazywał sam Bartomeu oraz te 13,5 mln, które wpłaciliśmy ostatniej, czy przedostatniej jesieni (o ile dobrze pamiętam datę).

Nie wiem jakie prochy on bierze, ale ewidentnie mocny towar. Ciekawe co jeszcze wymyśli :v

Laporta jakby Bartu nie szefował i ile by Ney nie kosztował to nie podwoi długów jak to ty zrobiłeś.Neymar czaruje na boisku ty tylko opowiadasz bajki.

Według mnie to bez znaczenia. Nie i odchodzi mnie cena, jaką zapłacili za Neymara. Raz, to są sprawy polityczne, które nas, kibiców nie dotyczą. Dwa, taki piłkarz jest bezcenny, co pokazał w tym sezonie.

Nie lubię polityki przez właśnie takie rzeczy. By wygrać to najlepiej obsmarować rywali :)

Chociaż ta kasa nie poszła na marne bo Ney się spłacił ;)

Tak mało? A co tam, jak się bawić to się bawić ja twierdzę, że zapłacili bilion! Ja wliczyłem w tą kwotę wszystkie byłe, obecne i przyszłe procesy, które będą skutkować katastroficznymi karami, odszkodowaniami, nie wspominając już odsetek.

Ile by nie kosztował nie zbiednieliśmy od tego, a Ney miał ogromny wkład w historyczny Tryplet.

222 miliony ale za to mamy Tryplet :) Real wydaje miliardy i go nie zdobyl jeszcze :(

Już rzygam tematem Neymar i ile kosztował. Kosztował ile kosztował, było, minęło trudno. Po co to dalej roztrząsać?

Według mnie dobrze wydane 222 mln euro

Coraz bardziej jestem za wygrana Bartomeu. Laporta mial swoj czas, wyciagnal klub z mega g*wna, przyczynil sie do trypletu zatrudniajac Pepa, ale jego czas minal. Teraz to bardziej awanturnik wyciagajacy brudy innych.
Poza tym, dzieki reklamom klub stac na duze wydatki, nawet jesli wydaliby 150mln, bo na wiecej nie wierze. Ggdyby nie kasa, bylyby problemy ze sciagnieciem i Neya, i Suareza. Takie czasy.

Po tych wyborach kampania Laporty będzie podręcznikowym przykładem jak nie powinno się jej prowadzić...

Kokainowe eldorado zdaje się nie mieć końca.