Juventus rywalem Barçy w finale Ligi Mistrzów!

13 maja 2015, 22:43

1893 komentarze

Real Madryt zremisował na Santiago Bernabéu z Juventusem 1:1 w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Włoski zespół wygrał pierwsze spotkanie 2:1 i to on zagra w berlińskim finale z Barceloną!

Po pierwszej połowie rewanżu w Madrycie wydawało się, że zgodnie z przewidywaniami większości kibiców, ekspertów i bukmacherów to Real awansuje do finału Ligi Mistrzów. Po faulu na Jamesie Rodríguezie w 23. minucie sędzia Jonas Eriksson podyktował rzut karny, który na gola zamienił Cristiano Ronaldo. W 57. minucie do wyrównania doprowadził jednak Álvaro Morata. Hiszpan strzelił drugiego gola w półfinałowym dwumeczu, pogrążając tym samym swój były zespół.

Przez ostatnie pół godziny swoje okazje mieli zarówno gospodarze, jak i goście, jednak brakowało wykończenia. Real zagrał zbyt chaotycznie w ataku i nie zdołał doprowadzić do dogrywki. Finał Barcelony z Juventusem będzie rewanżem za ostatnie spotkanie obu drużyn w Lidze Mistrzów w sezonie 2002/03, kiedy to w ćwierćfinale Stara Dama wyeliminowała Blaugranę z rozgrywek (1:1 w Turynie i 2:1 po dogrywce na Camp Nou).