Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

11 maja 2015, 08:30

120 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

zdjecie MD

„Triplete” – to tytuł dzisiejszej bardzo ładnej okładki Mundo Deportivo. „Barça znajduje się w idealnej pozycji do zdobycia trzech wielkich tytułów sezonu. Lucho zabiera dzisiaj ze sobą cały skład, aby przypieczętować jutro awansu do finału”. Dziennik dokonuje analizy każdych rozgrywek: „Liga – jedno zwycięstwo do mistrzostwa, w przypadku wygranej na Calderón Barcelona mistrzem”, „Puchar – finał 30 maja przeciwko Athletikowi jest na Camp Nou”, „Liga Mistrzów – paszport do Berlina jest już prawie przesądzony”. Na dole przeczytamy o „płonącym Madrycie”. „Iker kazał wypier*** trybunom Bernabéu, a reprezentant Bale’a powiedział, że jego klient nie otrzymuje podań”.

zdjecie SPORT

„Wielki tydzień” – to z kolei tytuł katalońskiego Sportu. Plan Barçy na najbliższe siedem dni jest jasny – jutro zwycięstwo i awans do finału Ligi Mistrzów, a w niedzielę zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii. Sport umieszcza na okładce informację, jaką podał dziennik El Confidencial: „Piłkarze Barçy są już przekonani, że mają tytuł w kieszeni i chcą go zdobyć na Calderón”. Po prawej stronie znalazła się zapowiedź artykułu o tym, jak Leo Messi osiągnął piłkarską i życiową dojrzałość. Na dole w czarnej ramce widzimy Bale’a i Casillasa, a obok napis: „Real o krok od wybuchnięcia”. „Casillas nie wytrzymuje presji kibiców, a agent Bale’a mówi, że jego klientowi nie podają piłki”.

zdjecie MARCA

„Rozejm” – o to dzisiaj wnosi Marca, która zapewnia, że „znaczenie meczu z Juventusem wymaga zjednoczenia madridismo”, a „przyszłość Casillasa wyjaśni się po sezonie”. „Otoczenie piłkarza doradza mu, aby rozważył odejście, lecz Iker chce wypełnić swój kontrakt, który obowiązuje do 2017 roku”. W żółtym kółku dziennik pisze: „W środę Ancelotti będzie mógł liczyć na Kroosa i Benzemę”. Po prawej stronie znajdziemy podsumowanie meczu Levante z Atlético, w którym Torres „uratował” swój zespół, a także informację o tym, że „Pep Guardiola nie rusza się z Bayernu” i zaprzecza, aby kontaktował się z Manchesterem City.

zdjecie AS

„Bale będzie najlepszy, kiedy będą podawać mu piłkę” – te słowa agenta Walijczyka umieszcza na swojej okładce AS. Reprezentant skrzydłowego Realu insynuuje, że Bale jest bojkotowany i „mógłby on poskarżyć się Ancelottiemu, ale nie chce stwarzać problemów”. Na dole znajdziemy bardzo ostre słowa zirytowanego zachowaniem kibiców Casillasa. Z prawej strony dziennik pisze o Neymarze, który w 87 meczach w Barcelonie zdobył 50 goli, podczas gdy Messiemu do osiągnięcia takiego rezultatu potrzebne było 139 spotkań. Na koniec u góry widzimy fotografię z meczu Levante z Atlético, w którym Torres uratował swoją drużynę: „Jego gol z główki sprawił, że zespół znajduje się o jedno zwycięstwo od trzeciego miejsca w tabeli”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Ronaldo będzie najlepszy, jeśli sędziowie będą częściej wskazywać na 11-metr" - Agent C. Ronaldo.

@AduŚ07: Częściej już się nie da.

@AduŚ07: Częściej byłoby wręcz niesmacznie
konto usunięte

@AduŚ07: Nie śmieszne. Teraz nawet z karnymi ma problem. Powinno być tak: "Ronaldo będzie najlepszy, jeśli James będzie mu częściej wystawiał na pustą bramkę".
« Powrót do wszystkich komentarzy