Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Enrique: Szatnia jest zjednoczona

 14 stycznia 2015, 15:09

 Looky

Źródło: AS/Sport/youtube

 522 komentarze

Na dzisiejszej konferencji prasowej Luis Enrique wyraźnie unikał odpowiedzi na pytania dotyczące Leo Messiego. - Czy Leo będzie w przyszłym sezonie w Barcelonie? - zapytano. - Nie wszczynam polemiki. Zapytajcie samych zainteresowanych, którzy już na różne sposoby zaprzeczyli, że Messi odejdzie - odpowiedział trener. Poniżej zapis konferencji.

Jak utrzymać mentalność graczy na wysokim poziomie przed meczem z Elche?
Podchodzimy do tego meczu z takim samym nastawieniem. Po tak intensywnych spotkaniach i dobrym wyniku pierwszego pojedynku z Elche, są rzeczy, które mają swój wpływ, ale podchodzimy do tej rywalizacji tak samo, wiedząc, że gramy o zwycięstwo. To nasz cel na następny mecz w Pucharze Króla.

Do rozegrania jest mecz z Elche, ale wydaje się, że w ćwierćfinale spotkacie się z rywalem z Ligi Mistrzów. Czy jutro będą rotacje?
To się okaże, nie mogę niczego zagwarantować.

Na treningu widzieliśmy dzisiaj sześciu graczy rezerw. To dość duża liczba.
Tak, piłkarze Barçy B trenowali z nami. Wykorzystujemy okoliczności, by zobaczyć ich w akcji, ale nie możemy wystawić ich wielu, bo regulamin mówi, że w jedenastce może grać ich tylko czterech. Nie chcemy podejmować zbyt dużego ryzyka, ale ktoś na pewno dostanie jutro swoją szansę.

Myślisz, że Messi zdobędzie piątą Złotą Piłkę w Barcelonie?
Kto wie, co zdarzy się w przyszłości.

Mówi się, że nowym dyrektorem sportowym Barçy zostanie José Mari Bakero.
Bakero to mój były klubowy kolega, z którym grałem w Barcelonie i reprezentacji. Myślę, że to pytanie powinieneś zadań prezydentowi, on może dać ci lepszą ocenę jego przydatności na to stanowisko. Bardzo wysoko cenię José Mari Bakero i każdego, kto był moim kolegą w zespole. Z tego powodu nie zamierzam się wypowiadać.

Bartomeu powiedział, że szatnia jest zjednoczona. Miał rację?
Skoro tak mówi prezydent, jak mógłbym powiedzieć inaczej... Od początku były spekulacje, tak jak komentarze z szatni. Wychodzimy na boisko w jedenastu plus ławka rezerwowych, jesteśmy razem, rozmawiamy o tym, jak możemy skrzywidzić przeciwnika. Ja widzę szatnię zjednoczoną we wszystkich aspektach, w których powinienem widzieć. Od początku sezonu szukamy najlepszej możliwej atmosfery. Tym się zajmujemy w szatni. Na zewnątrz wszystko może się zmienić w ciągu pięciu sekund.

Porozmawiajmy o drabince Pucharu Króla. Jeśli wyeliminujecie Elche, waszym rywalem będzie Atlético lub Real.
To dobrze, że w tym samym ćwierćfinale spotykają się zesoły o teoretycznie największym potencjale. To daje więcej możliwości pozostałym, by zajść daleko w Pucharze. Ich szanse na finał rosną.

Pytanie dotyczące gali Złotej Piłki. Mówiło się o zmianie wyrazu twarzy Messiego, gdy FIFA wyemitowała film, w którym Luis Enrique kierował słowa do Leo. Co o tym sądzisz?
Nie oglądałem gali. Nie miałem tego szczęścia.

Porozmawiajmy o dyspozycji Luisa Suáreza.
Mówimy o dyspozycji fizycznej czy sportowej? Fizycznie zawsze był w świetnej formie. Pojawiły się historie, że był trochę gruby, ale nie, nigdy nie był gruby, był w znakomitej formie fizycznej. Piłkarsko jest bardzo dobry, to jego pierwszy sezon w klubie, był zawieszony przez kilka miesięcy. Myślę, że kupiliśmy bardzo ciekawego gracza. Z każdym meczem będzie lepszy i wniesie wiele dobrego.

Neymar został ostro potraktowany w meczu z Atlético. Czuje się już dobrze?
W zasadzie tak, ale to był mocny i brzydki faul (wejście Gimeneza). To zdarza się w piłce, czasami trudno jest zmierzyć siłę, z jaką się atakuje przeciwnika, ale na szczęście to nic poważnego i Neymar wkrótce wróci do gry.

Wydaje się, że sprawy w swoje ręcę wziął Bartomeu, że negocjował z Messim. Jak oceniasz tę sytuację?
Myślę, że postawa prezydena zawsze była taka sama, odkąd przyszedłem do klubu. Schodził do szatni rozmawiać z zawodnikami, ze mną... Zawsze był taki sam, ale jeśli ktoś lubi szukać sensacji, może to analizować i ponownie analizować... Ten film już widziałem; to jego piąta seria.

Kalendarz na styczeń?
Jeśli jutro awansujemy, będziemy mieli szansę zagrać jeden z najtrudniejszych meczów w Pucharze Króla, ale w Lidze też jest kilka spotkań do rozegrania. Patrząc na to, co było w zeszłym sezonie, nikomu nie będzie łatwo wygrywać wszystkiego do końca, chyba że Real Madryt nadal będzie notował takie wyniki jak do tej pory.

Udostępnij:

Komentarze (522)

Gorące tematy