Nowa strategia transferowa Barçy

Daniel Olbryś

31 grudnia 2014, 16:15

Mundo Deportivo

125 komentarzy

Po wczorajszej decyzji TAS-u, która podtrzymała sankcję FIFA, zakazującą Barçy dokonywania transferów do stycznia 2016 roku, dyrekcja sportowa Azulgrany musi zastanowić się nad nową strategią transferową.

Od teraz osoby odpowiedzialne w Barçy za przeprowadzanie transferów będą zmuszone dokonywać wzmocnień w trybie zapobiegawczym, aby w razie potrzeby nowo sprowadzeni piłkarze dołączyli do klubu w styczniu 2016 roku. Jednym z przykładów dla tego typu operacji może byc przypadek Ibrahima Afellaya, który do stolicy Katalonii zawitał w styczniu 2011 roku, pół roku przed wygaśnięciem jego kontraktu z PSV.

Oznacza to, że jeśli Barça rozpocznie poszukiwania zawodników, którym w czerwcu 2016 roku wygasa kontrakt i jeśli sam zainteresowany zgodzi się zaczekać, Blaugrana bez trudu będzie mogła go zakontraktować. Z jednej strony mogłoby to obniżyć koszt całej operacji, z drugiej zaś strony stawiałoby Barçę na pole position w negocjacjach, ponieważ mógłby on zostać wypożyczony od czerwca 2015 do stycznia 2016, kiedy sankcje transferowe dobiegną końca.

Poza Europą, choć po historii z Douglasem trudno spodziewać się podobnych operacji, dyrekcja sportowa miałaby ułatwioną sytuację na rynku południowoamerykańskim, gdzie sezon zaczyna się w styczniu i kończy w listopadzie, więc jeśli pojawiłaby się jakakolwiek okazja, Barça mogłaby dokonać transferu na początku 2016 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przy obecnym zarzadzie wszystko jest mozliwe. Jesli ban nie zostanie skrocony, to niestety klub to odczuje. Wiele sie zmienilo od czasu "Unicef" na koszulkach I niestety na gorsze. Z drugiej strony, moze Deulofeu, Alcantara doczekaja sie wreszcie prawdziwej szansy.
« Powrót do wszystkich komentarzy