Komunikat odnośnie decyzji TAS-u

Ola

30 grudnia 2014, 12:36

FCBarcelona.cat

106 komentarzy

FC Barcelona opublikowała na swojej stronie internetowej oficjalne oświadczenie dotyczące dzisiejszej decyzji TAS-u. Przypominamy, że Sportowy Sąd Arbitrażowy odrzucił apelację klubu w sprawie sankcji transferowych nałożonych przez FIFA.

FC Barcelona chce poinformować, z szacunkiem wobec sportowych statutów, iż całkowicie nie zgadza się z ogłoszonym dziś postanowieniem Sportowego Sądu Arbitrażowego (TAS), który potwierdził karę nałożoną przez FIFA za stwierdzone naruszenie przepisów dotyczących transferowania z zagranicy zawodników niepełnoletnich.

Klub wyjaśnił przed Komisją Dyscyplinarną FIFA, Komisją Apelacyjną FIFA oraz przed samym TAS-em, że podziela i wspiera politykę ochrony niepełnoletnich oraz dba o ich rozwój i kształtowanie.

Dowodem na to są działania Barcelony, która stała się światowym wzorem w zakresie kształcenia i nauki młodych piłkarzy, oraz praca z młodzieżą, jaka jest prowadzona. Struktura futbolu młodzieżowego FC Barcelony pozwoliła setkom młodych zawodników spełnić swoje marzenia i rozwinąć się jako ludziom.

Błędy, jakie klub mógł popełnić i które zostały uznane oraz wyjaśnione przed odpowiednimi władzami, to w tym przypadku błędy administracyjne spowodowane w dużej mierze konfliktem prawnym pomiędzy zasadami FIFA i legislacją hiszpańską a także przekonaniem Klubu, iż działa on w sposób poprawny.

Z tego względu FC Barcelona uważa, że kara jest kompletnie nieproporcjonalna oraz zbyt wysoka, jeśli wziąć przed uwagę przeszłe działania i okoliczności tego konkretnego przypadku.

W związku z tym, gdy podstawy prawne decyzji TAS-u zostaną przedstawione, Klub przeprowadzi swoje badanie i rozważy różne możliwe opcje prawne, w tym również ewentualne odwołanie do Trybunału Federalnego Szwajcarii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

czarno na białym. W czym FIFA widzi problem?

Ktoś wyjaśni? Bo nie mogę do tej pory zrozumieć, albo zapomniałem o co w tej całej sprawie chodzi.

kij w transfery, pomyślmy o dzieciach. Mohamed z jakiejś pustyni w Afryce albo szybu naftowego nie ma co jeść ani pić, ale dobrze kopie gałę. "kupuje" go Barcelona, dając szanse na światowa karierę oraz zapewniając godne życie. na cholerę wymyslanie tutaj przepisów?

Niech się cmokną , poradzimy sobie bez tego.

Mamy najlepszą szkółke piłkarską na świecie ale to nic jeśli ktoś popełnił karygodne błędy. Trzeba się z tym pogodzić i koniec

Jak ja nie cierpię komunikatu odnośnie decyzji TASu!

Odwołanie w sprawie zakazu okienka transferowego załatwione od papieża Franciszka I dzięki Messiemu :D

Ten ban to istny uśmiech losu dla tego zarządu. Rosell i jego ludzie postawili sobie za cel zniszczenie Barcy. Do 2016 zdążą sprowadzić sekcję piłkarską do roli średniaka. Nie obstawiam miejsca wyższego niż 3. W lecie sprzedadzą Messiego za 90 milionów, więc w maju 2016 będzie 8. miejsce w lidze.
konto usunięte

Zachowajcie resztki honoru, posypcie głowe popiołem !

Moim zdaniem to powinniśmy się teraz wypiąć na FIFE, olewać i nie brać udziału w uroczystościach i galach przez nich organizowanych. Totalnie omijać wszysko co z nimi związane. Zgadzam się, że Barca działała niezgodnie z regulaminami (które i tak są skonstruowane przez człowieka chorego umysłowo, bo dlaczego hamować dzieci z dalszych regionów świata?), ale sama kara jest nieproporcjonalna do popełnionego przewinienia.

O tyle dobrze, że znów zaczniemy mocno stawiać na wychowanków

Do wszystkich "znawców"- wyrok może i w jakiś sposób jest wg litery prawa, ale na pewno nie w duchu prawa. Tzn że owszem jest możliwa taka kara w przepisach, ale zgodnie z duchem prawa (czyli sprawiedliwym sposobem jego interpretowania i postrzegania) jest zbyt surowa. To tak jak w polskich przepisach- za przejście na czerwonym możesz dostać pouczenie lub mandat od 100 do 300zł. Jednak przyznanie tej najwyższej kary np dzieciakowi z podstawówki (mimo że zgodne z przepisami) byłoby przegięciem pały. I w przypadku Barcelony mamy to samo. Tyle w temacie

Dobra mina do złej gry. "spowodowane (..) iż klub działa w sposób poprawny" = złamano przepisy, ktoś czegoś nie przypilnował i było to zbyt poważne i tyle w temacie. Ja też mogę wiele rzeczy robić bo mi się wydaje że robie wszystko dobrze :). Takie głupoty pisać w informacji prasowej, masakra.

Niestety jak się okazuje, nawet Barcelonie nie można wszystkiego. Tak samo jak innych, nas również obowiązują pewne przepisy. A tłumaczenie, że klub myślał, iż działa zgodnie z prawem to jakaś kpina. Świadczy to tylko o kompetencji jego urzędników i zarządców.

Może on ma rację ?


"Perez opłacił Bartomeu Zubiego i resztę zażadu aby nas zniszczyc od srodka to jest pewne na 100000milion preocent"

Kara tak samo absurdalna jak w przypadku Legii.
Błędy w administracji ? ok, wlepić im po grzywnie i na tym koniec.

Perez ma układy Bartomeu nie ma ..

Skoro tak,to czekam na łapankę w szkółkach Ajaxu,Realu,Arsenalu i innych ekip.
konto usunięte

w ogóle co znaczy, że nie wiedzieli że popełniali błędy? :D Wykonują swoją cholernie odpowiedzialną robotę, którą powinni jeszcze dojrzeć prawnicy. Skoro złamali zasady, to czyja to wina? Nie TAS-u przecież. Kara zbyt rygorystyczna, ale że tłumaczą swoje błędy i zaniechania to w ogóle jakiś kabaret.


To tak jak uczeń mówi że jedynki ma przez nauczyciela, bo przecież nie z jego winy. Kpina :)

Śmieszne jest to oświadczenie, nie jestem prawnikiem ale miałem sporo prawa na studiach i wg mnie:
- odwoływanie się w oparciu o tzw. wyższe wartości, jaka to La Masia nie jest wspaniała (jest ale to bez znaczenia) świadczy o tym że prawnicy nie mają żadnego przepisu którego mogliby się złapać, tym bardziej precedensu.
- Jedyny w miarę prawny argument mówiący o konflikcie prawnym w przepisach REFF i FIFA tez jest słaby bo jeśli Barca znała te przepisy i wiedziała że są rozbieżne lub sprzeczne to powinna również wiedzieć który w tym wypadku jest nadrzędny, lub poprosić odpowiedni organ o rozstrzygnięcie... olali to i to widać. Nikt nas nie okradł, nikt nie okradł Legii, po prostu po złamaniu przepisów nikt nie daruje kary za ładne oczy i "bo myśmy nie wiedzieli"

Wie ktoś jak w ogóle działa ten trybunał federalny? Barcelona złoży odwołanie, oni powiedzą że odwołanie zostanie zaakceptowane i wyrok tego trybunału będzie działał nad wyrokiem FIFY i TASu?

The Final Countdown

Niech oni się już nie pogrążają, spieprzyli sprawę to trzeba opuścić głowę i karę przyjąć z honorem, bo już nie ma szans na jej złagodzenie... Jedyną szansą dla klubu ze stolicy Katalonii jest całkowita zmiana zarządu i nie w 2016, tylko w lato 2015- roku. Bo ten zarząd tylko pogrąża i pluje na to jak jesteśmy postrzegani na świecie, przekręt kręci przekręt... To nic dziwnego że Ci w Fifie w końcu się wkurwili i dali Bana. Mam nadzieje że wróci Laporta...
konto usunięte

Gaspart ujowo rządził, ale jakby się nie starał, to w roli najgorszego prezesa w historii, musi ustąpić Rosellowi i Bartomeu :)

Zaraz chce oficjalny komunikat pod tytułem : "Zarząd podaje się do dymisji ".

jedyny pozytyw jest takie, że cały ten zarząd pójdzie w pi*du w 2016... bo nawet nie chce wierzyć, że jakikolwiek cule zagłosuje na zgraję tych nieudaczników

Nie wiem dokładnie na czym polegały te błędy w kupnie tych młodych zawodników, ale jeżeli klub popełnił je nieumyślnie i nie chciał nic zrobić "na czarno", to argumenty które są tu podane powinny wystarczyć to przekonania, że można rozpatrzeć skrócenie kary.La Masia jest przecież świetnym miejscem do rozwijania się piłkarsko, jak i jako człowiek.

Jak ja nie cierpię tego zarządu z Zubim i Bartomeu na czele!

Sevilla i Real na przestrzeni ostatnich lat robiły dokładnie to samo, ale na czas uporządkowały wszystko. Barcelona jako pierwsza poszła pod lupę i dostała po dupie. Śmieszna sprawa, bo wszystko było wykonywane zgodnie z obowiązującym w Hiszpanii prawem. W obecnej sytuacji jest to dobra wiadomość.

Dlaczego dobra? Bo ten zarząd wiele dobrego już raczej nie jest w stanie zrobić i takie związanie rąk przez Fifę może być korzystne dla klubu w perspektywie kilku najbliższych lat. Są braki na prawej obronie i na środku defensywy, ale kłopoty w pomocy są do rozwiązania "własnymi siłami". Atak jest natomiast najlepszy na Świecie. Wszystko w rękach trenera. Jestem przekonany, że mając takie karty, Mourinho rozniósłby wszystkich, no może poza obecnym Realem. Pytanie tylko za jaką cenę.

Nie ukrywam, że dla mnie Mou to najlepszy taktyk wśród trenerów i nawet żałuję, że do Barcelony już raczej nie wróci. Z drugiej strony idea wspierania swoich ludzi też mi się podoba i nie mam zamiaru skreślać Lucho. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Się okaże że w tej Szwajcarii jeszcze większe machlojki znajdą i w ogóle do końca świata nie będziemy mogli kupowac. Skoro dwie ważne instytucje oddaliły ten wniosek to znaczy że coś jednak jest tam nie tak i że ta kara za niewinność nie jest.

"Z tego względu FC Barcelona uważa, że kara jest kompletnie nieproporcjonalna oraz zbyt wysoka, jeśli wziąć przed uwagę przeszłe działania i okoliczności tego konkretnego przypadku."

Z tym akurat chyba wszyscy się zgodzimy więc kolejne odwołanie jest bardzo potrzebne, wręcz koniecznie, ale nie jest ośmieszaniem się..

To tak jakbym w obecnych czasach za złamanie nosa szaremu obywatelowi dostał 15 lat - niedorzeczne, tak samo jak kara nałożona na Barcę.

Ja juz widze pereza jak siega do kieszeni i bierze nam reusa moze hummelsa i wgl nam biora wszystkich co chcieliby grac dla barcy /ja nawet bym sie nie zdziwil jakby w tych decyzjach by grzebal real i by bylo jak za czasow generala Franco :)

Kończ waść wstydu oszczędź...

Przestańcie już
To nie słuszna kara...
Złodzieje okradli nas jak Legie...

Mam pytanie czy ktokolwiek widział z was papiery co za syf zrobili?
Czy tylko wierzycie w to co powiedział święty Bartomeu? Jego słowo i zapewnienie jest g#wno warte.
Każdy klub grając musi zaakceptować warunki jakie narzuca złamanie ich musi skutkować karą i dla Legii i dla nas. Z Neymarem po ilu przyznali się że transakcja wyniosła jednak ok 90mln.
Ten zarząd to kpina kara słuszna wszyscy na pewno na nas się nie uwzieli a jak czytają te komentarze to nie dziw że gadają Uefalona

To jest żałosne. Zamiast tego, powinno być oświadczenie zarządu iż podaje się do dymisji.
Nie ma tragedii z tym zakazem transferowym, ale mimo wszystko, jak można taki klub jak Barca doprowadzić do takiej sytuacji...

Decyzja w całej sprawie jest a winnych brak. Jakbym widział nasze podwórko polityczne. Szkoda gadać.

Tak jak sądziłem. Nie czują się winni więc możemy zapomnieć o przedterminowych wyborach...

Dali im karę za spełnienie marzeń młodych, biednych chłopców, ale jednak mieli czas na zrobienie transfery i nie zrobili tego odpowiednio. Pomoc to jakaś farsa, a na PO jest tylko Douglas. No chyba, że przedłużą kontrakt z Danim który pewnie teraz bedzie chciał 10mln miesięcznie.

Macierewicz juz komisję powolal. Podobno ma anonimowych świadków że za wszystkim stoi Perez.
konto usunięte

TAS dał nam szanse na przeprowadzenie transferów w lecie. Zamiast wzmocnić się na lata to kupili jakiegoś Douglasa z Brazylii, szklanego Vermalena i dziadka po 30.

Boże niech oni się już nie pogrążają skończy się na tym że wywalą nas z Pucharów Europejskich i wtedy zarząd poda się do dymisji.
Tragedii nie ma atak mamy Adama Traore do końca sezonu do Anglii, zacząć stawiać na Montoye, chociaż i tak to niewiele zmieni bo już zdecydował po sezonie Suarez do Barcy do Sevilli Samper i będzie dobrze.
Ale... zarząd do dymisji JUŻ!

Piękne zakończenie roku :)

O co Wam chodzi?To chyba dobrze że się odwołują,trzeba walczyć do końca,gorzej i tak nie będzie...Szanse bardzo małe ale warto spróbować.
konto usunięte

Tonący brzytwy się chwyta.

Sytuacja przypomina tą z wywaleniem Legi z LM mały błąd i po zawodach karzą nas jak by Barca co najmniej prowadziła jakiś obóz koncentracyjny

Nie rozumiem tej paniki, atak mamy dobrze obsadzony, tak samo jak bramkę, na obronę przyjdzie wyleczony już Vermaelen więc kilka tych opcji będzie, klub na pewno przedłuży kontrakt z Alvesem (i dobrze, bo to nasz najlepszy PO), do pomocy przyjdzie Denis Suarez, mamy Hallilovicia, Sampera, może do następnego sezonu Rakitić się ogarnie i będzie grał na swoim normalnym poziomie. Lament na forum jakbyśmy musieli wyprzedać połowę składu bez możliwości kupowania nowych graczy, La Masia będzie musiała pokazać swoją siłę

Powinni wsiąść to na klatę jak mężczyźni a nie będą dalej jątrzyć i płakać jakie to niesprawiedliwe. To była ostatnia szansa nie wyszło, trzeba to przeżyć.

niech się do Pentagonu odwołają

Do Papieża niech się odwołają od razu.

Odwołanie do Watykanu już w drodze!
konto usunięte

Przekonaniem klubu że działa w sposób poprawny - kto to pisał. To nawet małe dzieci już mają w szkole tłumaczone, że nieznajomość prawa szkodzi.

Socios nie zgadzają się z obecnym zarządem w żadnej kwestii. W związku z tym ewentualne odwołanie będzie skierowane do Joana Laporty.

To akurat dobry ruch ze strony klubu, odwoływać się póki się da.

A niech się odwołują dalej , przeciez nie mamy juz nic do stracenia , tylko niech najpierw nie zapomną wypierdzielic Zubiego...

niech ten zarzad juz sie skonczy...

Nadzieja matką głupich :)