Messi uderzony butelką w głowę (aktualizacja)

Daniel Olbryś

30 listopada 2014, 23:40

Mundo Deportivo/valenciacf.com

163 komentarze

Chwilę po tym, jak Sergio Busquets zdobył zwycięskiego gola dla Barçy na Mestalla i wspólnie z Leo Messim oraz kilkoma innymi kolegami celebrował jego zdobycie, w głowę Argentyńczyka trafiła rzucona z trybun butelka.

Messi złapał się za głowę, próbując złagodzić ból po uderzeniu, i skierował się w stronę arbitra, Davida Fernándeza Borbalana, aby powiedzieć mu o całym zajściu. Sędzia nie zareagował jednak na protesty Argentyńczyka i jego kolegów z zespołu, pokazując mu żółtą kartkę.

Nie wiadomo, czy fakt rzucenia butelki przez jednego z pseudokibiców został odnotowany przez sędziego. Jeśli tak się jednak stało, możemy spodziewać się wysokiej kary dla klubu z Mestalla za ten skandaliczny incydent.

AKTUALIZACJA: Jak donosi MD, sędzia nie pominął faktu rzucenia butelki w Messiego i odnotował incydent w protokole meczowym: „W 89. minucie zawodnik Lionel Andrés Messi (10) został ukarany za następujące przewinienie: opóźnianie powrotu na swoją połowę boiska po zdobyciu bramki w celu zyskania czasu", zapisał Fernández Borbalan w swoim notatniku.

„Po tym, jak padł gol (89. minuta), na boisko zostało rzuconych wiele małych butelek z wodą (bez zakrętek), które spadły w pobliżu miejsca celebracji przez zawodników FC Barcelony wspomnianego gola. Jedna z nich trafiła w głowę zawodnika z nr. 10 w drużynie Barcelony, Lionela Messiego, co nie przeszkodziło mu w kontynuowaniu gry", zakończył sprawodzanie Borbalan, odnosząc się do wspomnianego incydentu. Warto dodać, że z informacji twitterowego konta @barcastuff wynika, iż rzucone butelki miały zakrętki, co mogło zwiększyć prawdopodobieństwo wyrządzenia krzywdy piłkarzom.

Oficjalny komunikat

Valencia wydała już oficjalny komunikat dotyczący całego zajścia. Oto jego treść:

Valencia CF wyraża ubolewanie z powodu incydentalnego rzutu małą butelką wody bez zakrętki, która trafiła w głowę Leo Messiego, nie powodując dalszych konsekwencji.

Klub dołoży wszelkich starań, by zlokalizować i dożywotnio zakazać wstępu na Estadio Mestalla autorowi tego występku. Valencia CF nie toleruje tego typu zachowań i skrupulatnie przestrzega wszystkich środków bezpieczeństwa przewidzianych w przepisach prawa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To powinien byc karny dla Realu!

@FabsFAN: Dziecko idź spać, bo gimnazjum czeka :)

@JorgeMessi: e tam, pośmiać się można :D

@JorgeMessi: daj mu spokój, to akurat było zabawne ;)

@FabsFAN: Wiadomo, że sędzia dziś nie ogarniał, ale w tej lidze to jest powoli norma ;) Zwłaszcza u tego pana.

@JorgeMessi: norma normą jakbyś oberwał butelką wody w łeb z 50 metrów to byś zmienił zdanie

@JorgeMessi: Co ty taki sztywniak rycerzyku ;)

@MarioVeB!: Zamilcz i ciesz się z zwycięstwa :) Chyba, że masz jakiś kompleks i musisz odpowiadać na każdy mój komentarz :*

@Lionello: Nie on pierwszy i nie ostatni dostał. A Ty dopiero teraz problem zauważyłeś na hiszpańskich boiskach? Czy ja popieram te bydło, że się tak spinasz?

@JorgeMessi: Pisząc w ten sposób bagatelizujesz problem a to jest złe.

@Stopa: Nie bagatelizuje problemu, ale widzę że niektórzy dopiero go zauważyli.

@FabsFAN: messi i tak by nie strzelił

@stewie griffin: Messi jest zbyt szlachetny by zdobywać gole z karnych.

@JorgeMessi: "Nie on pierwszy i nie ostatni dostał. " Bagatelizujesz.

@Stopa: Widocznie musiał dostać aż Messi byś zauważył problem.

@JorgeMessi: Nie rozumiem tego zdania...

@Stopa: Ty po tym jak Ronaldo dostał zapalniczką "ponoć posiadaczem zapalniczki był Maciek z Klanu". Wczoraj zarzucałeś mi bagatelizowanie problemu. Marny hipokryta.

@JorgeMessi: Dalej nie rozumiem ? Czemu hipokryta ? Coś ci się pokręciło żorżu, zapętliłeś się sam w swoim farmazonie ! ;) Sugerujesz, że pisałem coś takiego ? Kurde pokaż mi ten wpis bo nie przypominam sobie takiej sytuacji nawet.

@Stopa: Jednak jest, brnij dalej hipokryto. http://www.iv.pl/images/09452866056204036847.jpgNatomiast wczoraj pouczasz innych pisząc teksty o bagatelizowaniu sprawy. Książkowy przykład hipokryzji.
« Powrót do wszystkich komentarzy